Getin Noble Bank wdrożył nową funkcję. Od 6 września bieżącego roku Klienci instytucji mają możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych, wykorzystując do tego systemu Express Elixir. Dzięki wprowadzonej usłudze transakcje pieniężne między kontami w różnych bankach będą dostępne od razu.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 07.09.2018
Udostępnij:

Przelewy natychmiastowe są usługą ponadczasową, z której Klienci regularnie korzystają, wykonując za jej pomocą codzienne opłaty. 

Express Elixir

Grzegorz Leńkowski, dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR mówił, że usługa Express Elixir, która jest w ofercie banków w Polsce, każdego roku staje się coraz bardziej popularna. Z danych KIR wynika, że Klienci banków w ciągu miesiąca wykonują ponad 1 000 000 transakcji wykorzystując przy tym przelewy natychmiastowe. Krajowa Izba Rozliczeniowa na bieżąco stara się aktualizować i rozwijać tę usługę, dlatego też rozpoczęcie współpracy z bankiem Getin Noble Bank jest bardzo znaczące. 

Klienci Getin Banku w sposób bezpieczny i szybki mogą od tej pory przelewać pieniądze między różnymi bankami przez 7 dni w tygodniu, od godziny 6 do 22. Pieniądze na konto odbiorcy trafią w ciągu zaledwie kilku sekund.

Getin Noble Banku

Getin Noble Bank powstał 4 stycznia 2010 roku. Utworzony został z połączenia Noble Banku SA z Getin Bankiem. Akcje instytucji notowane są na GPW w Warszawie. W lipcu tego roku bank uruchomił dla Klientów usługę płatności Apple Pay, z której korzysta coraz więcej osób. Prezesem instytucji jest Artur Klimczak.


 

Komentarze (0)

kolejny dowód na rozwój getina. Problemy mają więc się mu przyglądam i zobaczymy jak z nich wybrną.

Chyba się coś komuś w trakcie pisania pomieszało. Raz Getin raz BGŻ