Komunikacja ING z inwestorami na trzecim miejscu w Polsce

Komunikacja ING z inwestorami na trzecim miejscu w Polsce

author
Alicja Uzarowicz
11 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował, iż jego komunikacja z inwestorami trafiła na trzecie miejsce badaniu spółek, którym kolejny rok z rzędu zajęła się Gazeta „Parkiet” wspólnie z Izbą Domów Maklerskich. Za jakie elementy komisja doceniła właśnie tę spółkę?

Jak poinformował ING Bank Śląski w swoim najnowszym komunikacie, jego komunikacja z inwestorami osiągnęła wysoki poziom. Potwierdzają to wyniki badania inwestorskiego dotyczące spółek z WIG30, które ponownie w tym roku przeprowadziła Gazeta Giełdy „Parkiet”.

Przy tegorocznym zestawieniu z pismem współpracowała również Izba Domów Maklerskich. Bank w swoim komunikacie prasowym wyraził zadowolenie i satysfakcję ze znalezienia się na trzecim miejscu podium w tym roku. Poza ING Bankiem Śląskim takie same miejsce ex aequo zajął PKO Bank Polski.

Jak można wyczytać we wspomnianym komunikacie, tak wysoki wynik w tym roku świadczy o wysokiej komunikatywności banku z rynkiem finansowym, który nie różni się zanadto od bankowości. Czym spółka zasłużyła sobie na takie wyróżnienie i jakie elementy spotkały się z największym entuzjazmem komisji?

Komunikacja z inwestorami ING na podium

"

W naszej codziennej pracy realizujemy strategię przejrzystej komunikacji spółki z rynkiem, starając się zapewnić najwyższą jakość raportowania, dostarczając przejrzyste i aktualne materiały informacyjne. Jesteśmy otwarci na bieżący kontakt z inwestorami, akcjonariuszami i agencjami ratingowymi

– powiedziała Iza Rokicka z ING Banku Śląskiego, cytowana w komunikacie.

Jak podkreśliła reprezentantka spółki w dalszej części swojej wypowiedzi, działania mające na celu poprawienie komunikacji nie dotyczą w przypadku ING tylko jego samego. Eksperci w tym zakresie sprawdzają nieustannie, jak polepszyć kontakt na linii bank-otoczenie gospodarcze, regulacyjne, jak i konkurencyjne.

Na koniec Iza Rokicka wyraziła swoje ogromne zadowolenie z powodu faktu, iż wspomniane podium świadczy o dobrym wykonywaniu swoich zadań. Co ciekawe, w spółce powstało specjalne Biuro Relacji Inwestorskich, którego zadaniami są wszelkie działania z zakresu komunikacji z rynkiem finansowym.

Komunikacja zaczyna się w Biurze Relacji Inwestorskich

"

Biuro Relacji Inwestorskich ING Banku Śląskiego zostało wyróżnione na podstawie wyników badania wśród przedstawicieli instytucji finansowych oraz głosowania wśród inwestorów indywidualnych

– czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

Podczas gdy trzecie miejsce na podium przypadło spółce w głosowaniu dokonanym przez inwestorów reprezentujących różne instytucje, nieco gorzej spółka wypadła w kontakcie z inwestorami indywidualnymi. W tej kategorii bowiem bank uzyskał miejsce siódme. Pozwoliło to na uzyskanie podium w klasyfikacji ogólnej.

Jakie zadania realizuje Biuro Relacji Inwestorskich ING Banku Śląskiego? Wśród nich znajduje się oczywiście bieżący kontakt z przedstawicielami rynku finansowego, jak i zbieranie najróżniejszych danych odnośnie sektora bankowego. Głównym celem istnienia tej komórki jest jednak oczywiście komunikacja ze światem inwestorów.


Źródła:
https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/490061/relacje-inwestorskie-ing-jedne-z-najlepszych-na-rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank rozdaje bilety na mecz Polska-Rumunia
Wpisy
author
Aneta Jankowska
09 maja 2017

Alior Bank rozdaje bilety na mecz Polska-Rumunia

Hipoteka przymusowa – na czym polega?
Ekonomia
author
Halszka Gronek
01 września 2018

Hipoteka przymusowa – na czym polega?

PKO BP współorganizatorem emisji zielonych obligacji EBI
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 kwietnia 2021

PKO BP współorganizatorem emisji zielonych obligacji EBI

Kredyt samochodowy Cieszyn
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
28 listopada 2017

Kredyt samochodowy Cieszyn

Tańszy kredyt „Rodzina 500+” w Alior Banku
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
22 czerwca 2016

Tańszy kredyt „Rodzina 500+” w Alior Banku

Ile kosztuje kilogram bursztynu?
Ile kosztuje
author
Dominika Sobieraj
12 grudnia 2020

Ile kosztuje kilogram bursztynu?

Porównaj