Google Pay w Banku Pocztowym i EnveloBanku

Google Pay w Banku Pocztowym i EnveloBanku

author
Dominika Sobieraj
01 sierpnia 2019

Klienci Banku Pocztowego oraz EnveloBanku mogą już płacić Google Pay. Teraz do zrobienia zakupów wystarczy telefon – nie trzeba mieć przy sobie ani gotówki, ani karty płatniczej, by dokonać zakupu.

Google Pay – Bank Pocztowy i EnveloBank

Poprzez Google Pay w EnveloBanku i Banku Pocztowym Klienci mogą płacić od 1 sierpnia 2019 roku.

Usługa Google Pay pozwala na płacenie zbliżeniowo telefonem. Tożsamość płacącego weryfikowana jest poprzez PIN albo odcisk palca.

Z Google Pay mogą już korzystać wszyscy Klienci posiadający karty debetowe i kredytowe Visa oraz MasterCard Banku Pocztowego albo EnveloBanku. Płacić przez Google Pay można niemalże wszędzie.

“Usługa umożliwia bezpieczne i wygodnie płacenie telefonem wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe – w sklepach, w internecie i  niektórych aplikacjach mobilnych, a  także wypłacanie gotówki telefonem z bankomatów wyposażonych w czytnik zbliżeniowy” – wskazano w oficjalnym komunikacie Banku Pocztowego.

Usługa nie działa jednak na wszystkich telefonach. Przede wszystkim nasz telefon musi obsługiwać komunikację NFC (Near Field Communication). Taką informację znajdziemy w specyfikacji naszego sprzętu.

Co jeszcze istotne – usługa działa jedynie na telefonach posiadających system Android. Nie zapłacimy zatem telefonem z oprogramowaniem iOS albo Windows. 

“Cieszę się, że od dziś telefonem mogą płacić wszyscy nasi Klienci – zarówno Banku Pocztowego, jak i naszej cyfrowej bankowości EnveloBank. Dzięki tej formie płatności mobilnych nasza oferta  jest coraz bardziej konkurencyjna rynkowo, a przede wszystkim bardziej atrakcyjna dla Klientów ceniących nowe technologie.

W tym roku udostępnimy kolejne usługi, dzięki którym dokonywanie płatności będzie dla naszych Klientów jeszcze wygodniejsze – wskazuje cytowana w komunikacie bankowym Sylwia Kosidło, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Bankowości Elektronicznej Banku Pocztowego.

Google Pay – w jakich bankach w Polsce?

Bank Pocztowy i EnveloBank nie są pierwszymi bankami, w których dostępna jest usługa Google Pay, ale nie są też na szarym końcu. Wciąż wiele polskich banków nie uruchomiło jeszcze tej usługi dla swoich Klientów.

Na dzień 1 sierpnia 2019 roku przez Google Pay można płacić posiadając konto w:

 1. Alior Banku,
 2. Eurobanku,
 3. T-Mobile Usługach Bankowych,
 4. Santanderze,
 5. mBanku,
 6. Nest Banku,
 7. Kompakt Finanse,
 8. BNP Paribas,
 9. Getin Banku,
 10. Plus Banku,
 11. Citi Handlowym,
 12. ING Banku Śląskim,
 13. Credit Agricole,

a także w Banku Pocztowym, EnveloBanku oraz niektórych bankach spółdzielczych. Zgoda banku jest wymagana do tego, by system płatności Google Pay mógł być obsługiwany przez dany telefon.

Jak wskazuje support Google, “to Twój bank decyduje, czy jego karty będą działać z Google Pay. Może on ograniczyć możliwość dokonywania płatności mobilnych w przypadku części lub wszystkich kart”.


Źródło:

https://media.pocztowy.pl/pr/454515/google-pay-udostepniony-klientom-banku-pocztowego-i-envelobanku

https://support.google.com/pay/answer/7352136

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Nowa Ruda
Kredyty miasta
autor wpisu
Marta Janusz
20 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Nowa Ruda

Santander Consumer Bank Przysucha
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
25 lipca 2021

Santander Consumer Bank Przysucha

Kim jest pokolenie Xennialsów
Blog
author
Aneta Jankowska
27 kwietnia 2018

Kim jest pokolenie Xennialsów

Deutsche Bank w Bielsku-Białej
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
01 grudnia 2017

Deutsche Bank w Bielsku-Białej

mBank placówki w Gdańsku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Gdańsku

Kasa Stefczyka Wyszków
Oddziały
author
Patryk Byczek
30 października 2020

Kasa Stefczyka Wyszków

Porównaj