Kredyty i pożyczki dla rolników

Kredyty i pożyczki dla rolników

author
04 stycznia 2021

Praca w gospodarstwie uzależniona jest od wielu nieprzewidywalnych czynników, głównie warunków atmosferycznych. Niestety niepewność branży przekłada się często na konieczność korzystania z dodatkowych środków finansowych. Zebraliśmy najlepsze oferty kredytów i pożyczek dla rolników.

Kredyty i pożyczki dla rolników

1
image

Kasa Stefczyka

13056 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

500 - 150 000

OKRES SPŁATY

4 - 120 miesięcy

RRSO

8,35%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

13056 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
2
bancovo_logo

Bancovo

10142 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

9,59%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

10142 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(3,29)

3
skok chmielewskiego logo

SKOK Chmielewskiego

9143 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 180 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

od 9,59%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

Tak

9143 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,43)

smartney

Smartney

9821 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

3000 - 60 000

OKRES SPŁATY

6 - 96 miesięcy

RRSO

24,24%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

9821 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(3,29)

supergrosz

SuperGrosz

6489 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 15 000

OKRES SPŁATY

4 - 48 miesięcy

RRSO

60,82%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6489 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(3,13)

alior

Alior Bank - pożyczka

8734 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

500 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

9,04%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

8734 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,33)

hapipozyczki

Hapi Pożyczki

6418 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

2000 - 15 000

OKRES SPŁATY

6 - 36 miesięcy

RRSO

9,80%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6418 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

Spis treści:

 1. Kredyty i pożyczki dla rolników
 2. Pożyczka i kredyt dla rolnika - warunki
 3. Jak otrzymać kredyt dla rolnika?
 4. Jak otrzymać pożyczkę dla rolnika?
 5. Na co pożyczają rolnicy?
 6. W jaki sposób oceniania jest zdolność kredytowa rolników?
 7. Plusy i minusy pożyczek i kredytów dla rolników
 8. Podsumowanie
 9. Przykłady reprezentatywne
Zwiń spis treści

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to ciężka i codzienna praca, ciężka tym bardziej, że zależna od nieprzewidywalnych warunków pogodowych, a w związku z tym nie zawsze opłacalna. Rolnika mogą spotkać także inne trudne sytuacje (np.: choroba bydła), które często doprowadzają do strat liczonych w tysiącach złotych.

Zarobek rolnika również nie jest pewny – skupy nie zawsze są w stanie zaoferować mu taką stawkę, która pozwoli nie tylko na pokrycie kosztów wyprodukowania mięsa lub plonów rolnych, ale także na zysk. W dodatku problemem polskich gospodarstw rolnych jest często sezonowość upraw – o ile rolnik w sezonie letnim i jesiennym ma szansę na często nawet zdwojony zysk, o tyle zima i początek wiosny w niektórych gospodarstwach rolnych są praktycznie bezzarobkowe. Nieregularny zarobek wywołuje konieczność oszczędzania i racjonalnego zarządzania pieniędzmi, a to niestety nie dla wszystkich jest proste zadanie.

W każdej trudnej sytuacji można próbować skorzystać z dodatkowego finansowania z kredytu lub pożyczki dla rolników.

Pożyczka i kredyt dla rolnika - warunki

Pożyczki w firmach pozabankowych charakteryzują się niewieloma wymaganiami w stosunku do Klienta, z reguły do wzięcia pożyczki wystarczy mieć:

– 18 lub 21 lat,
– adres zamieszkania w Polsce,
– polskie obywatelstwo,
– udokumentowane dochody,
– własny rachunek bankowy,
– telefon komórkowy,
– adres e-mail.

Banki z reguły są bardziej restrykcyjne w przyznawaniu finansowania Klientom, ale na pewno sytuacja nie wygląda już tak źle, jak kilka lat temu. Główna różnica pomiędzy bankami i firmami pożyczkowymi leży w sprawdzaniu baz dłużników – o ile firmy prywatne mogą pozwolić sobie na pożyczanie pieniędzy dłużnikom, o tyle w bankach osoba zadłużona nie ma żadnych szans na uzyskanie kredytu.

Banki przykładają wagę także do dwóch ważnych parametrów – zdolności kredytowej i historii kredytowej. Obie te wartości muszą być pozytywne, by bank był w stanie przyznać nam dodatkowe finansowanie. Na zdolność kredytową wpływają nasze dochody – byśmy mogli otrzymać kredyt, musimy zarabiać odpowiednio dużo i regularnie otrzymywać wypłatę na konto.

Na historię kredytową wpływa natomiast to, w jaki sposób spłacamy swoje inne zobowiązania finansowe (jeżeli nie mamy ani nie mieliśmy żadnych opóźnień w spłacie rat dotychczas posiadanych produktów finansowych, to nasza historia kredytowa będzie pozytywna). Bank przed udzieleniem kredytu sprawdzi nas we wszystkich bazach dłużników.

Jak otrzymać kredyt dla rolnika?

Aby otrzymać kredyt dla rolnika, należy:

1. Przejrzeć i porównać różne oferty kredytowe, by znaleźć tę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania i charakteryzuje się najniższymi kosztami pożyczenia pieniędzy.
2. Przejść do procesu składania wniosku kredytowego poprzez kliknięcie “złóż wniosek”.
3. Wypełnić wniosek naszymi danymi osobowymi.
4. Potwierdzić swoją tożsamość.
5. Dołączyć do wniosku potwierdzenia naszych dochodów.
6. Poczekać na decyzję kredytową.
7. Podpisać umowę kredytową (możliwe tylko po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej).
8. Oczekiwać na wypłatę pieniędzy.

Jak otrzymać pożyczkę dla rolnika?

Aby otrzymać pożyczkę dla rolnika, należy:

1. Przejrzeć różne oferty pożyczkowe (można wykorzystać do tego celu ranking dostępny powyżej).
2. Wybrać ofertę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania oraz w której spełniamy wymagania.
3. Kliknąć “złóż wniosek”.
4. Wypełnić wniosek pożyczkowy naszymi danymi osobowymi.
5. Wykonać przelew weryfikacyjny albo potwierdzić swoją tożsamość w inny sposób.
6. Poczekać na decyzję pożyczkową.
7. W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej – podpisać umowę.
8. Oczekiwać na wypłatę pieniędzy na konto.

Na co pożyczają rolnicy?

Kredyty i pożyczki dla rolników mogą być wydatkowane na dowolny cel, ale z reguły rolnicy przeznaczają pożyczone pieniądze na podreperowanie bieżącego budżetu gospodarstwa rolnego. Szczególnie często zdarza się to w sytuacji:

– nagłej klęski pogodowej, np.: długotrwałej suszy,
– niekorzystnych cen skupu produktów rolnych,
– niekorzystnych cen skupu w rzeźni,
– nagłych wydatków związanych z naprawą urządzeń rolnych.

Rolnicy często korzystają również z kredytów lub pożyczek w momencie, w którym chcą rozwinąć swoją działalność. Za pieniądze z banku lub firmy pożyczkowej można zmodernizować posiadane już maszyny rolne albo kupić zupełnie nowe urządzenia. Pożyczkę i kredyt można wziąć również na zakup inwentarza, nawozów i środków ochrony roślin, paszy dla zwierząt oraz materiałów siewnych.

Rolnicy bardzo często pożyczają pieniądze także w sytuacji, kiedy mają problemy prywatne i potrzebują funduszy na przykład na pilną operację lub zakup leków. Nie trzeba być jednak w trudnej sytuacji, by uzyskać kredyt lub pożyczkę dla rolnika – pieniądze można równie dobrze przeznaczyć na spełnienie naszych niewielkich marzeń, np.: zakup wycieczki wakacyjnej, na którą nie zdążyliśmy odłożyć pieniędzy, a akurat natrafiliśmy na korzystną ofertę cenową.

Warto wiedzieć, że pożyczkodawcy i kredytodawcy nie weryfikują tego, na co przeznaczyliśmy pieniądze, które nam wypłacili. Nikomu nie będziemy musieli przedstawiać dowodów zakupu lub paragonów za usługi.

W jaki sposób oceniania jest zdolność kredytowa rolników?

Niezależnie od tego, czy chcemy uzyskać kredyt, czy pożyczkę, przeważnie większość instytucji finansowych wymaga od Klientów dobrej historii kredytowej oraz odpowiedniej zdolności kredytowej. Aby mieć pozytywną historię kredytową, musimy spłacać wszystkie zaciągnięte finansowania w wyznaczonych do tego terminach. W przeciwnym razie możemy znaleźć się w bazach dłużników. Do najpopularniejszych zaliczamy Biuro Informacji Kredytowej oraz Krajowy Rejestr Dłużników. To tam najczęściej pożyczkodawcy poszukują informacji o naszej historii zadłużeń. Osoby, które widnieją w takich rejestrach, mają mniejsze szanse, aby uzyskać finansowanie. Dlatego tak istotne jest, aby spłacać wszystkie zobowiązania w odpowiednich terminach.

Oprócz wspomnianej pozytywnej historii kredytowej ważna jest także odpowiednia zdolność kredytowa. Co to oznacza? Instytucja, od której chcemy uzyskać dodatkowe pieniądze, będzie oceniać naszą możliwość do spłaty zadłużenia. W jaki sposób oceniana jest nasza zdolność kredytowa? Na podstawie wysokości naszych miesięcznych dochodów, a także ich źródła. Co szczególnie istotne – im wyższa będzie nasza zdolność kredytowa, tym większa może być kwota uzyskanego finansowania. Ma to również wpływ na długość okresu spłaty. Źródło naszego dochodu też jest istotne. Zatem dla kredytodawcy znaczenie może mieć to, na jaki rodzaj mowy jesteśmy zatrudnieni. Najbardziej pożądana będzie oczywiście umowa o pracę – najlepiej na czas nieokreślony.

W przypadku rolników brane są pod uwagę wszelkie dochody, zatem konieczne będą faktury, różnego rodzaju dopłaty, a także hektar przeliczeniowy określany jako jednostkę stosowaną w obliczaniu podatku rolnego. Na hektar przeliczeniowy składa się rzeczywista powierzchnia użytków rolnych. Do oceny zdolności kredytowej brane są także przewidywane zyski, jakie mogą uzyskać rolnicy w ramach swoich działalności. Dobra wiadomość jest taka, że w tym przypadku nie będzie miało znaczenia to, czy rolnik prowadzi swoje gospodarstwo samodzielnie czy z innymi osobami. Kredyt dla rolników przeznaczony jest na rozwój gospodarstwa, więc kwestia osób, które mają do niego prawa, nie jest aż tak ważna. Prowadzenie działalności rolnej na wysokim poziomie wymaga niestety wysokich nakładów finansowych. Dlatego niestety w wielu przypadkach konieczne jest pobranie dodatkowego finansowania w formie kredytu lub pożyczki.

Plusy i minusy pożyczek i kredytów dla rolników

 • szybka wypłata środków na konto (często jeszcze tego samego dnia)
 • decyzja kredytowa nawet w 5 minut
 • większość ofert bez konieczności wychodzenia z domu
 • przy ofertach pożyczkowych niewiele formalności
 • bez pytań o życie prywatne
 • pieniądze na dowolny cel
 • możliwość wyboru spośród różnych ofert dostępnych na rynku
 • przy pożyczkach pozabankowych często wysokie oprocentowanie (poza pierwszymi pożyczkami, które z reguły są darmowe)
 • konieczność regularnej spłaty rat z nieregularnych zarobków

Podsumowanie

1. Rolnicy mogą uzyskać zarówno kredyt w banku, jak i pożyczkę w firmie pożyczkowej.
2. Pożyczki charakteryzują się mniejszą ilością formalności niż kredyty w bankach.
3. Banki weryfikują swoich Klientów we wszystkich bazach dłużników i nie akceptują zadłużenia.
4. Klienci zadłużeni mają szansę jedynie na skorzystanie z ofert firm pożyczkowych.
5. Pieniądze z kredytów i pożyczek dla rolników można przeznaczyć na dowolny cel – nikt nie będzie weryfikował tego, na co przeznaczyliśmy pożyczone pieniądze.
6. Kredyt i pożyczkę możemy przeznaczyć na modernizację posiadanych już maszyn rolnych oraz na zakup nowych urządzeń.
7. Do uzyskania kredytu w banku konieczna jest pozytywna historia kredytowa  i posiadanie zdolności kredytowej.
8. Z kredytu i pożyczki dla rolnika można skorzystać w dowolnym momencie roku, nie tylko w okresie niesprzyjających warunków atmosferycznych lub klęsk środowiskowych.
9. Rolnicy mogą skorzystać z kredytów i pożyczek także w sytuacji problemów prywatnych.
10. W przypadku pożyczek online wypłata pieniędzy na konto może nastąpić jeszcze nawet tego samego dnia.

Przykłady reprezentatywne

1) T-Mobile Usługi Bankowe

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla pożyczki gotówkowej wynosi 16,27%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 7 659 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 155,23 zł, oprocentowanie zmienne: 9,99%, całkowity koszt kredytu: 3 496,23 zł (w tym prowizja: 994,91 zł (12,99%), odsetki: 2 501,32 zł), 63 miesięczne raty, w tym 62 równe w wysokości 177,07 zł, ostatnia rata: 176,89 zł. Kalkulacja została dokonana na 2.01.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Taryfa opłat i prowizji w placówkach i na www.t-mobilebankowe.pl.

2) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla Pożyczki z Mikrokosztami II wynosi 13,25%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 18 073 zł, całkowita kwota do zapłaty: 23 615,12 zł, oprocentowanie stałe: 9,9%, całkowity koszt pożyczki: 5542,12 zł (w tym prowizja: 994,02 zł (5,5%), odsetki: 4548,10 zł), 53 miesięczne raty (w tym 52 równe raty w wysokości 445,57 zł, ostatnia rata: 445,48 zł). Kalkulacja została dokonana na 20.11.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. Okres kredytowania: minimalny 24 miesiące, maksymalny 60 miesięcy. Średni miesięczny koszt pożyczki za każdy pożyczony 1000 zł wynosi nie więcej niż 6 zł dla pożyczek zaciągniętych na okres od 52 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu, długości okresu kredytowania oraz daty płatności pierwszej raty. Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach Alior Banku SA i na www.aliorbank.pl.

3) BNP Paribas

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) na 10.01.2020 r. wynosi 11,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 44733 zł, całkowita kwota do zapłaty 66405,79 zł, oprocentowanie stałe 8,49% w skali roku, całkowity koszt kredytu 21672,79 zł (prowizja 4428,57 zł; odsetki 17244,22 zł), 89 miesięcznych rat (88 równych po 746,13 zł i jedna rata 746,35 zł).

4) Santander Bank Polska

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 10,11%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 79 532,46 zł, całkowita kwota do zapłaty 118 821,40 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,99 % (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która na dzień 31.05.2019 r. wynosi 1,50 % i marży banku w wysokości 6,49 p.p.), całkowity koszt kredytu 40 288,94 zł (w tym: prowizja 5 067,54 zł, odsetki 35 221,40 zł), umowa zawarta na okres 110 miesięcy, 109 miesięcznych rat równych w kwocie 1099,37 zł, ostatnia rata 1089,44 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2019 na reprezentatywnym przykładzie.

5) Smartney

Oferta produktowa „Możesz Mądrzej” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 60 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Możesz Mądrzej”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 600 zł, całkowita kwota do zapłaty 17 516,28 zł, oprocentowanie zmienne 10 %, całkowity koszt kredytu 4 916,28 zł (w tym: prowizja 1 134 zł, odsetki 3 782,28 zł), 59 miesięcznych równych rat po 291,81 zł, ostatnia rata wyrównująca 299,67 zł. Kalkulacja na dzień 09.10.2019 r.

Oferta produktowa „Korzystna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 1 000 zł do 50 000 zł, zawieranej na okres od 12 do 50 miesięcy, za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 29,55%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 500 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 198,28 zł, oprocentowanie zmienne 10 %, całkowity koszt kredytu 4 698,28 zł (w tym: prowizja 2 550 zł, odsetki 2 148,28 zł), 42 miesięczne równe raty po 306,82 zł, ostatnia rata wyrównująca 311,83 zł. Kalkulacja na dzień 09.10.2019 r.

6) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26 %, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykłady reprezentatywne kredytodawców i pożyczkodawców współpracujących z NewCommerce Services znajdziesz na tej stronie.

7) Hapi Pożyczki

Reprezentatywny przykład dla Produktu “Pożyczka dla Nowych Klientów”:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 9,72%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 8 300 zł, roczna stała stopa oprocentowania 0%; czas obowiązywania umowy – 48 miesięcy; wysokość miesięcznych równych rat: 207,78 zł; całkowita kwota do zapłaty 9 973,44 zł, całkowity koszt pożyczki 1 673,44 (w tym: łączna kwota odsetek – 0 zł, opłata przygotowawcza 418,36 zł, prowizja 1 255,08 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 24.04.2019 r.

Reprezentatywny przykład dla Produktu “Pożyczka ratalna”:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 78,35 %, całkowita kwota pożyczki: 6 000 zł; oprocentowanie stałe: 10 % rocznie; czas obowiązywania umowy: 36 miesięcy; wysokość miesięcznych równych rat: 360,89 zł; całkowita kwota do zapłaty: 12 991,75 zł; całkowity koszt pożyczki 6 991,75 zł (w tym: odsetki 1 008,55 zł, opłata przygotowawcza 1 495,80 zł, prowizja 4 487,40 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 24.04.2019 r.

8) Super Grosz

Reprezentatywny przykład dla pożyczki ratalnej: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 57.8 % dla całkowitej kwoty pożyczki 6000 PLN, czas obowiązywania umowy 48 miesięcy, spłata w 48 ratach miesięcznych po 277.18 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 10 % rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7304.85, w tym: prowizja 6000 zł, odsetki 1304.85 zł. Całkowita kwota do zapłaty 13304.85 zł. (stan na dzień 04.01.2020 r.).

9) Monedo Now

Kwota pożyczki 4440 zł, odsetki: 477.20 zł, prowizja: 3108 zł, w sumie do spłaty: 8025.20 zł, liczba rat: 24, oprocentowanie stałe: 10%, wysokość pierwszej raty: 334.38 zł, RRSO: 87.49% (stan na 31 października 2019).

10) Profi Credit

Przykład reprezentatywny dla pożyczki online: Całkowita kwota pożyczki – 10 000 zł; stała stopa oprocentowania – 9,90%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 13 220 zł składają się: opłata przygotowawcza – 33 zł, prowizja – 9 967 zł, odsetki – 3 220 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 90,21%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 645 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 23 220 zł. Stan na dzień 1.06.2019 r.

11) Lendup

Przykład reprezentatywny dla pożyczki online: Całkowita kwota pożyczki – 10 000 zł; stała stopa oprocentowania – 9,90%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 13 220 zł składają się: opłata przygotowawcza – 33 zł, prowizja – 9 967 zł, odsetki – 3 220 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 90,21%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 645 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 23 220 zł. Stan na dzień 1.06.2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nationale-Nederlanden z nową członkinią zarządu
Bez kategorii
author
15 stycznia 2020

Nationale-Nederlanden z nową członkinią zarządu

Bocian Pożyczki w Koninie
Oddziały
author
20 lipca 2019

Bocian Pożyczki w Koninie

Bank Spółdzielczy w Porąbce – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN
Oddziały
author
06 września 2019

Bank Spółdzielczy w Porąbce – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Ile placówek ma Poczta Polska?
Bez kategorii
author
16 stycznia 2020

Ile placówek ma Poczta Polska?

Jak złożyć reklamację w Getin Noble Bank ?
Wpisy
author
21 listopada 2016

Jak złożyć reklamację w Getin Noble Bank ?

ING Bank Śląski w Nowym Targu
Oddziały
author
10 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Nowym Targu