zadluzenia.com
zamknij

"Przejrzysty" kredyt według Credit Agricole

Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia co do niektórych reklam kredytów gotówkowych. Jedną z nich jest reklama „Przejrzystego kredytu gotówkowego” w Credit Agricole.

 

Bank wystartował z nową kampanią reklamową 14 stycznia. Jej radiowym głosem została Krystyna Czubówna. Reklamy usłyszymy między innymi w Radiu ZET i RMF FM.

 

Według Credit Agricole w kredycie „warto zwrócić uwagę na oprocentowanie 0%”. Pytanie po co. Oprocentowanie faktycznie wynosi 0%, ale bank pobiera słoną prowizję oraz ubezpieczenie.

 

Najlepiej widać to na przykładzie reprezentatywnym:

 

Dla kredytu w wysokości 5 000 zł (całkowita kwota kredytu), spłacanego w 24 miesięcznych kapitałowo–odsetkowych z oprocentowaniem nominalnym 0% (stopa stała): RRSO wynosi 23,6%, całkowita kwota do zapłaty 6 186,92 zł, całkowity koszt kredytu 1 186,92 zł (w tym: odsetki 0 zł, prowizja 645 zł, koszty związane z korzystaniem z ochrony ubezpieczeniowej w Pakiecie Podstawowym 541,92 zł), kwota raty miesięcznej 257,79 zł. Stan na 31.12.2015 roku.

 

Prowizja wynosi zatem prawie 13%, ratę podnosi także ubezpieczenie. RRSO wychodzi 23,6%, a to sporo na tle konkurencji, która w dodatku oferuje kredyty w całości przez Internet:

 

 

 

 

 

 

Wskazane wyżej RRSO również pochodzą z przykładów reprezentatywnych.

 

Na koniec jeszcze ulotka „Przejrzystego kredytu gotówkowego” w Credit Agricole:

 

 

Faktycznie bardzo przejrzyste. Zwłaszcza ta mikroskopijna czcionka na dole :)

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~Ken

Te "0%" to jawna manipulacja. Nawet największy głupiec będzie podejrzliwy. Bank daje kredyt na zero procent? To na czym zarabia? Na zerze? Koń by się uśmiał :-)   Odpowiedź

~maćkoJ.

Wstyd dla Czubówny że się w coś takiego angażuje. Kobieta cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym. a reklamuje jakieś szemrane kredyty gdzie się ukrywa faktyczne koszty .Wstyd!   Odpowiedź

~chemik

bardzo dobrze że jesteście wy i piszecie o tym otwarcie że to jest chamska manipulacja i zwyczajne kłamstwo. brawo dla was za mówienie jak jest, max kolonko byłby dumny. a credit agricole omijać szerokim łukiem za takie ściemy   Odpowiedź