Ile kosztuje makijaż ślubny?

Ile kosztuje makijaż ślubny?

author
Sandra Tessmer
18 maja 2019

Makijaż jest jednym z najważniejszych elementów wyglądu panny młodej, dlatego lepiej na nim nie oszczędzać. Kto powinien go wykonać? Ile kosztuje makijaż ślubny? Sprawdzamy.

Ile kosztuje makijaż ślubny?

Większość kobiet, kiedy wyobraża sobie swój, widzi siebie w białej sukni oraz z nienaganną fryzurą i makijażem. W takich marzeniach nie ma miejsca na wpadki z rozmazanym tuszem lub źle dobraną szminką. Każda kobieta pragnie wyglądać perfekcyjnie – w końcu to najważniejszy dzień w życiu.

W tym najważniejszym dniu to warto oszczędzać na produktach i na wykonaniu.Nieskazitelny wygląd zagwarantuje makijażystka, która każdą kobietę  zamieni w prawdziwą piękność.

Koszty makijażu ślubnego, w zależności od miasta i województwa, wahają się od 100 do  nawet 600 złotych   Stanowczo więcej zapłacimy w stolicy. W pozostałych województwach cena makijażu to maksymalnie 250 zł.

W Warszawie za makijaż ślubny zapłacimy nawet do 600 zł, w zależności od tego, jakiego wizażystę wybierzemy. W rzeczywistości kwota, którą przeznaczymy na makijażystkę to kropla w morzu weselnych potrzeb.

Makijaż próbny

Warto jest rozważyć również wykonanie makijażu próbnego. Dzięki temu można samodzielnie ocenić, jak taki makijaż będzie się prezentował. Jeśli chcemy skorzystać z oferty próbnego makijażu, musimy wziąć pod uwagę, że trzeba umówić się z wizażystką z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jest to ważne ze względu na to, że wykonanie prób przy takim makijażu bywa czasochłonne. Samo wykonanie makijażu może potrwać nawet ok. 2 godzin, a koszt to połowa makijażu ślubnego, czyli ok 120 zł. Mieszkając w stolicy koszt ten wzrasta to ok. 300 zł za makijaż.

Miejsce realizacji makijażu

Makijaż ślubny nie musi być realizowany w salonach kosmetycznych. Można zdecydować się na zamówienie wizażystki do domu czy nawet do pokoju hotelowego. Na takie rozwiązanie warto się zdecydować w przypadku, jeśli na makijaż decydują się również druhny czy świadkowa.

Jednocześnie gdy chce się skorzystać z takich usług trzeba znaleźć odpowiedni salon, ponieważ nie wszystkie firmy oferują usługę dojazdu. Należy również pamiętać, że często koszty wykonania makijażu przy dojeździe do domu są  znacznie droższe.

Podsumowanie

Makijaż ślubny pozwala na zapewnienie komfortu i wyjątkowego wyglądu dla panny młodej. Do zrealizowania go trzeba wybrać odpowiednie miejsce, w którym pracownicy zapewnią nam wysoką jakość oferowanych usług. Nie warto również oszczędzać na makijażu, ponieważ to on sprawia, że panna młoda czuje się piękna.

Pytania i odpowiedzi

Mieszkam w Białymstoku. Ile może kosztować mnie zrobienie makijażu ślubnego?

W zależności od salonu cena może wahać się od 100 zł do ok. 250 – 300 zł. Warto umówić się również na makijaż próbny, który zazwyczaj kosztuję połowę kosztów.


Nie jestem w stanie dojechać do salonu. Czy makijażystka może wykonać makijaż w domu?

W większości przypadków tak, jednak należy się upewnić. Koszt dojazdu może podnieść koszty wykonania usługi.


Czy muszę mieć swoje kosmetyki?

Możemy w ten sposób próbować szukać oszczędności i samemu dobierać kosmetyki, jednak warto zaufać wizażyście, który dobierze dla nas profesjonalne kosmetyki.


Z jakimi kosztami muszę się liczyć, decydując się na makijażystkę w Warszawie?

W porównaniu z innymi miastami koszt ten jest stanowczo wyższy. Profesjonalni wizażyści mogą kosztować nas od 300 zł do nawet 600 zł za makijaż. Mieszkając w Warszawie mamy jednak możliwość ze skorzystania z usług makijażystów znanych osób, których ceny są zbliżone do rynkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Świdnicy sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 września 2019

Bank Spółdzielczy w Świdnicy sesje przychodzące i wychodzące

Ile zarabia celnik?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
11 sierpnia 2019

Ile zarabia celnik?

Gerda Broker – nowy podmiot na liście KNF
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
11 kwietnia 2019

Gerda Broker – nowy podmiot na liście KNF

Firmy w mBanku chcą przejść Cyfrową rewolucję
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 lipca 2020

Firmy w mBanku chcą przejść Cyfrową rewolucję

Nowy tani dyskont Mere prosto z Rosji już niedługo w Polsce
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
21 maja 2019

Nowy tani dyskont Mere prosto z Rosji już niedługo w Polsce

Porównaj