Ile kosztuje Spotify?

Ile kosztuje Spotify?

author
Aleksandra Gościnna
12 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Kategoria

Spotify to serwis, który oferuje dostęp do dziesiątków milionów utworów muzycznych. Założenie konta jest proste, a samo korzystanie z usługi również nie powinno sprawiać większych problemów. Sprawdzamy, ile kosztuje użytkowanie aplikacji.

Ile kosztuje Spotify?

Samo konto jest darmowe, jednak aplikacja oferuje konto Premium, które pozwala nam się cieszyć muzyką i podcastami bez ograniczeń.

Warto wiedzieć, że przy zakładaniu konta na Spotify będziemy musieli utworzyć własny login, hasło, podać adres e-mail, datę urodzenia i określenie płci. Następnie, po wyrażeniu zgody na warunki regulaminu, będziemy mogli przejść do konfiguracji konta.

Spotify - cennik

Po założeniu konta domyślną opcją jest korzystanie z oferty Spotify Free. Jest ona darmowa i niesie za sobą pewne ograniczenia. Przede wszystkim, jej używanie wiąże się z koniecznością słuchania reklam, które pojawiają się cyklicznie między piosenkami.

Po drugie, nie możemy wybrać na żądanie konkretnego utworu. Utwory wybierane są dla nas na podstawie wykonawcy lub playlisty, jednak nie dostajemy możliwości samodzielnego wyboru piosenki.

Po trzecie, pominąć możemy tylko sześć propozycji muzycznych na godzinę. Po tym czasie, jeśli klikniemy na przycisk pominięcia, włączy nam się reklama Spotify Premium.

Spotify – ile to kosztuje?

Spotify Free: darmowe

Spotify Premium Individual: 19,99 zł/miesiąc

Spotify Premium dla studentów: 9,99 zł/miesiąc

Spotify Premium Duo: 24,99 zł/miesiąc

Spotify Premium Family: 29,99 zł/miesiąc

W Spotify Premium zyskujemy wszystkie możliwości, które są zablokowane w opcji Spotify Free. Mamy możliwość słuchania wybranych otworów oraz pomijania tych, na które nie mamy ochoty. Podstawowa wersja Spotify Premium kosztuje 19,99 zł miesięcznie. 

Dodatkowo, jeśli nie jesteśmy przekonani do wykupienia pakietu premium, możemy przez miesiąc korzystać z niego darmowo.

Spis treści:

 1. Ile kosztuje Spotify?
 2. Spotify - cennik
 3. Jak zapłacić za Spotify?
 4. Co daje Spotify Premium?
 5. Darmowy Spotify Premium na 1 miesiąc
 6. Co to jest Spotify Premium?
 7. Ile kosztuje Spotify miesięcznie i rocznie?
 8. Ile osób korzysta ze Spotify?
Zwiń spis treści

Spotify Premium – pakiety

Spotify Premium Indivudual

19,99 zł miesięcznie, 1 konto

Pierwszy miesiąc za darmo

Spotify Premium Duo

24,99 zł miesięcznie, 2 konta

Pierwszy miesiąc za darmo

Spotify Premium Family

29,99 zł miesięcznie, 6 kont

Pierwszy miesiąc za darmo

Spotify Premium Student

9,99 zł miesięcznie, 1 konto

Pierwszy miesiąc za darmo

Zniżki dla studentów

Mniej zapłacą również studenci, którzy w ramach zniżki mogą zapłacić połowę normalnej taryfy Spotify Premium. W ramach opcji Premium dla studentów przez pierwsze 12 miesięcy korzystania z usługi zapłacą tylko 9,99 zł. 

Otrzymanie zniżki studenckiej wymaga jednak spełnienia określonych wymogów, które dostępne są na stronie internetowej Spotify. Jednym z nich jest obowiązek przesłania skanu zaświadczenia o byciu studentem. 

Spotify Premium – najważniejsze informacje

Nazwa usługi: Spotify Premium

Rodzaje kont: Individual, Duo, Family, Student

Ile kosztuje miesięcznie: od 9,99 zł do 29,99 zł

Ile kosztuje rocznie: od 119,88 zł do 359,88 zł

Darmowy 1 miesiąc: tak

Brak reklam: tak

Rezygnacja: dowolny czas

Jak zapłacić za Spotify?

Spotify daje kilka możliwości zapłacenia za usługę premium. Pierwsza z nich to płatność kartą, która wymaga od nas podania na stronie internetowej numeru karty, kodu zabezpieczającego oraz daty jej ważności.

Inna możliwość to skorzystanie z serwisu PayPal. Wymagane jest jednak posiadanie konta w tym serwisie.  Za pomocą DotPay można zapłacić poprzez serwisy transakcyjne kilkunastu banków, m.in. PKO BP, Millenium czy Pekao SA itp. W tym przypadku możemy też skorzystać z możliwości płacenia BLIK-iem.

Jeśli nie korzystamy z bankowości internetowej, Spotify daje możliwość zapłacenia za usługę w kioskach lub na stacjach benzynowych. Tam wystarczy kupić kartę Spotify i po wpisaniu kodu, możemy cieszyć się użytkowaniem konta premium.

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

Pożyczki na dowód – minimum formalności

Kredyt online – do 200 00 zł

Pożyczki dla zadłużonych – pieniądze w 15 minut

Co daje Spotify Premium?

Wersja Spotify Premium pozwala użytkownikom na dostęp do ogromnej biblioteki muzyki i podcastów. Kolejność odtwarzania jest całkowicie dowolna, a co szczególnie istotne, nie musimy stresować się, że naszą ulubioną piosenkę przerwie reklama, gdyż płatna wersja pozbawiona jest wszelkich reklam.

Dzięki opcji Premium możemy także pobierać bez ograniczeń ulubione utwory na nasze urządzenie, a następnie słuchać ich w dowolnym momencie nawet bez dostępu do Internetu – w trybie offline. Pamiętajmy również o tym, że jakość dźwięku w przypadku płatnych pakietów jest dużo lepsza, niż w wersji darmowej.

 

Darmowy Spotify Premium na 1 miesiąc

Osoby zainteresowane Spotify Premium, mają możliwość przetestowania tej opcji zupełnie za darmo. Platforma udostępnia bowiem „Nową Ofertę 30-dniowej Bezpłatnej Wersji Próbnej”, która umożliwia dostęp do Spotify Premium przez okres 30 dni od dnia aktywowania.

Aktywowanie usługi wymaga podjęcia takich samych kroków, jak w przypadku zwykłego płatnego pakietu, musimy więc podać swoje dane płatnicze. Wymagane są one do akceptacji Wersji Próbnej. Osoby, które po okresie próbnym będą chciały zrezygnować ze Spotify Premium, muszą wyłączyć usługę przed zakończeniem okresu rozliczeniowego. Sprawdź, jak wyłączyć Spotify Premium.

Co to jest Spotify Premium?

Spotify Premium to płatny pakiet dostępny na platformie Spotify, która aktualnie jest jedną z najpopularniejszych aplikacji z muzyką i podcastami. Płatna opcja działa na zasadach modelu subskrypcyjnego i cieszy się ogromną popularnością. Trudno się dziwić, gdyż dzięki temu można uzyskać dostęp do całej biblioteki bez reklam.

Użytkownicy pakietów Spotify Premium mają do wyboru jedną z czterech dostępnych opcji. Podobnie do innych aplikacji, które umożliwiają zakup pakietów w ramach modelu subskrypcyjnego, ze Spotify Premium korzystać może jedna osoba lub kilka w opcji grupowej. Warto pamiętać, że dostępna jest także tańsza wersja Spotify Premium dostępna dla studentów. Osoby z aktywnym statusem studenta dostają bowiem obniżkę 50%.

Ile kosztuje Spotify miesięcznie i rocznie?

Spotify Premium to pakiet umożliwiający dostęp do wielu ciekawych utworów muzycznych i podcastów w przystępnej cenie. Wiemy już, że konto Premium miesięcznie dla jednej osoby kosztuje 19,99 zł, dla dwóch 24,99 zł, dla sześciu, a tylko 9,99 zł dla studentów.

Przedstawione koszty są jednak ujęte w perspektywie miesięcznej. Sprawdzamy, ile zapłacimy za Spotify Premium w ujęciu rocznym:

– Spotify Premium Individual: 239,88 zł

– Spotify Premium dla studentów: 119,88 zł

– Spotify Premium Duo: 299,88 zł

– Spotify Premium Family: 359,88 zł

Ile osób korzysta ze Spotify?

Spotify jest obecnie najpopularniejszą platformą z utworami muzycznymi, która swoją działalność rozpoczęła w 2008 roku. Tylko przez niecałe trzy lata platforma uzyskała 1 milion subskrybentów. Aktualnie jest już ponad 381 milionów aktywnych użytkowników w miesiącu.

Z liczby tej ponad 155 mln użytkowników korzysta z pakietów Spotify Premium. Platforma odnotowuje spore wzrosty w liczbie aktywnych użytkowników niezmiennie od 2015 roku.

Ile osób korzysta ze Spotify na świecie?

Na całym świecie z roku na rok przybywa aktywnych użytkowników Spotify. W samym 2020 roku odnotowano wzrost o prawie 30% w porównaniu z rokiem 2019. Z opcji Spotify Free korzysta blisko 200 milionów osób, natomiast z wersji Spotify Premium około 155 milionów. Dane statystyczne wskazują, że co miesiąc przybywa około 2,5 miliona użytkowników.

Na chwile obecną mówi się o przeszło 381 milionach aktywnych użytkowników na całym świecie.

Ile osób korzysta ze Spotify w Polsce?

Z całej grupy aktywnych użytkowników Spotify aż 35% stanowią mieszkańcy Europy. Oznacza to, że w samej Unii Europejskiej miesięcznie jest ponad 120 milionów aktywnych użytkowników w miesiącu.

Liczba użytkowników Spotify w Polsce również jest imponująca, obecnie mówi się, iż z platformy korzysta ponad 12% wszystkich Polek i Polaków.

Ile osób ma Spotify Premium?

Warto pamiętać o tym, że nie każdy użytkownik Spotify korzysta z usług Premium. Nie jest ich jednak mało. Z ogólnej liczby aktywnych abonentów aż 155 milionów stanowią osoby, które korzystają z płatnej wersji platformy.

Liczba ta jednak nieustannie wzrasta, a zatem prognozy wskazują, iż do końca roku 2021 ze Spotify Premium korzystać będzie nawet około 185 milionów osób na całym świecie.

Spotify Premium za darmo 2022

W 2022 roku oferta darmowego miesiąca Spotify Premium jest wciąż aktualna. Oznacza to, że dalej można przetestować opcję Premium bez żadnych opłat. Oferta ważna jest przez 30 dni od pierwszego dnia aktywacji.

Aby skorzystać z usługi bezpłatnego Spotify Premium, musimy wykonać dokładnie takie same kroki, jak w przypadku osób, które zakupują płatne pakiety. Konieczne będzie więc podanie swoich danych płatniczych. Co ważne, jeśli chcemy skorzystać wyłącznie z darmowej wersji i nie chcemy po upływie okresu próbnego płacić za Premium, musimy zrezygnować z usługi jeszcze przed zakończeniem okresu rozliczeniowego. W przeciwnym wypadku automatycznie przejdziemy na płatną subskrypcję.

Spotify Premium za 0,99 zł?

Spotify przygotowuje często promocje specjalne, dzięki którym z pakietu Spotify Premium można skorzystać za naprawdę małą kwotę. Niekiedy natrafić można na ofertę ograniczoną czasowo, która pozwala na dostęp do Premium za 0,99 zł. Co ważne, cena za ten pakiet obowiązywać będzie włącznie przez 3 pierwsze miesiące. Za 4 miesiąc zapłacić będzie trzeba już normalną kwotę.

Zła informacja jest jednak taka, że z takiej promocji skorzystać mogą tylko osoby, które wcześniej nie korzystały ze Spotify Premium. Oznacza to, że jeśli aktywnie korzystamy z płatnej subskrypcji Spotify i zobaczymy nową promocję, to nie możemy jej aktywować. Oferty promocyjne skierowane są bowiem tylko dla nowych użytkowników.

Spotify – na jakim urządzeniu możemy słuchać?

Platforma Spotify dostępna jest na zdecydowanej większości urządzeń. Jedno konto możemy mieć zalogowane na kilku urządzeniach jednocześnie. Odtwarzanie muzyki dostępne jest poprzez odtwarzać internetowy lub aplikację mobilną. Jeśli chodzi o aplikację, to pobrać można ją na komputer, tablet lub smartfona z systemem:

– iOS 12 lub nowszym,

– Android 5.0 lub nowszym,
– OS X 10.11 lub nowszym,

– Windows 7 lub nowszym.

Odtwarzacze internetowe dostępne są natomiast na takich przeglądarkach jak:

– Safari,

– Chrome,

– Firefox,

– Oper,

– Edge.

Co ciekawe, muzykę na Spotify odtwarzać można również na niektórych telewizorach, smartwatchach, konsolach do gier lub odtwarzaczach samochodowych. Dostępna jest także możliwość korzystania z platformy dzięki połączeniom bezprzewodowym. Wymienić można tu chociażby Spotify Connect, Bluetooth, Apple AirPlay czy Asystent Google.

Podsumowanie

Choć używanie Spotify jest darmowe, warto rozważyć wykupienie opcji premium dla lepszego komfortu słuchania muzyki. Można jednak skorzystać z opcji próbnego, bezpłatnego miesiąca. Rezygnacja z oferty jest bardzo prosta, jednak jeśli nie zdecydujemy się na zakup dalszego abonamentu – trzeba pamiętać o anulowaniu usługi, ponieważ odnawia się ona automatycznie.

Warto wiedzieć:

 1. Korzystanie z aplikacji Spotify jest bezpłatne.
 2. Płatne jest natomiast używanie Spotify Premium.
 3. Spotify Premium to brak reklam, pobieranie muzyki, dostępność trybu offline oraz odtwarzanie dowolnych utworów.
 4. Spotify Premium to 4 rodzaje pakietów: Individual, Duo, Family i Student.
 5. Koszt miesięczny Spotify Premium wynosi od 9,99 zł do 29,99 zł.
 6. Pierwszy miesiąc Spotify Premium jest darmowy.
 7. Spotify Premium można kupić za pomocą PayPal, DotPay, BLIK, karty płatniczej lub stacjonarnie w kioskach/na stacjach benzynowych.
 8. Usługa Spotify Premium działa na zasadach modelu subskrypcyjnego.
 9. Pakiet Premium odnawia się co miesiąc automatycznie.
 10. Ze Spotify Premium można zrezygnować w dowolnym momencie.

źródło:

https://www.spotify.com/pl

author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Johnnyjobs
Johnnyjobs
2022-03-11 08:50:52

Używam spotify od kiedy pamiętam, od kilku miesięcy połączyłem Spotify z apką Vision głosowy asystent, apką do odtwarzania i smart home. Polecam wypróbować, niezapomniana atmosfera :)

maro96
maro96
2021-04-09 11:56:11

no dobra ale jaka jest różnica między free a premium? za pewne są reklamy tak? bardzo dużo? nigdy nie korzystałem z spotify ale już strasznie mnie wkurza youtube z tym zalewem reklam....

Podobne artykuły

Otwórz konto, zgarnij 100 zł

Wraca kolejna akcja promocyjna BZ WBK. Zakładając Konto Godne Polecenia możemy w łatwy sposób otrzymać 100 zł. Wystarczy otworzyć konto i wykonać 5 płatności bezgotówkowych.

author
Patryk Byczek
20 stycznia 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Rzeszowie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Rzeszowie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
29 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Expander w Białymstoku

EXPANDER BIAŁYSTOK

author
Dominika Byczek
29 stycznia 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Promocyjna konsolidacja w Credit Agricole

 

author
Patryk Byczek
30 sierpnia 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Jak rozłożyć mandat na raty?

Poprzez nowy taryfikator mandatów, usunięcie otrzymanych punktów karnych jest uzależnione od uregulowania karnej opłaty. Sprawia to, że mandat najlepiej opłacić od razu po jego otrzymaniu. W niektórych przypadkach karne kwoty są jednak zbyt wysokie i obciążające dla naszego portfela. W takiej sytuacji opcja rozłożenia mandatu na raty może okazać się dobrym rozwiązaniem. Sprawdźmy czy rozłożenie mandatu na dogodne raty za wykroczenia drogowe, a także inne przewinienia, jest możliwe.

author
Julia Wierciło
20 września 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Walka z wyłudzeniami w ubezpieczeniach

Mniej wyłudzeń odszkodowań. Wszystko dzięki uruchomieniu pilotażowej nowej bazy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Program ma gwarantować lepsze wykrywanie potencjalnych wyłudzeń odszkodowań w branży ubezpieczeniowej. 

author
Aneta Jankowska
18 grudnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj