Ile kosztuje wiza do Indii?

Ile kosztuje wiza do Indii?

author
Sandra Tessmer
25 maja 2019

Indie nazywane są przez wielu podróżników kolejnym cudem świata. Wiza do Indii, by legalnie przekroczyć jej granicę i przebywać na terytorium państwa. Sprawdzamy, ile kosztuje wyrobienie wizy do Indii.

Wiza do Indii – cena

Wiza do Indii to najważniejszy dokument, który należy uzyskać przed wyjazdem do tego kraju. Podobnie jest z wizą do Wietnamu czy wizą do USA. Przed staraniem się o wizę należy upewnić się czy mamy na to wystarczająco czasu, bo choć wydawana jest dość szybko, lepiej być przygotowanym na ewentualne opóźnienia.

Obowiązek wizowy obowiązuje każdego obywatela RP chcącego wyjechać do Indii. Wizę wyrobimy poprzez firmę BLS International Visa Services Poland, która jest wyłącznym partnerem Ambasady Indyjskiej w Polsce w zakresie obsługi wniosków wizowych. 

Jak podane jest na stronie BLS International Visa Services Poland za wyrobienie wizy turystycznej zapłacimy 50 USD, czyli ok. 191 zł, bez względu na to ile razy mamy zamiar wjeżdżać do Indii. Oczekiwanie na wizę trwa ok. 10 dni, jednak czas ten może się wydłużyć. Wiza jest ważna przez 90 dni. Wydłużenie ważności jest dodatkowo płatne. 

Co ważne, opłaty za usługę i wizę dokonujemy przekazem pocztowym; gotówka nie jest przyjmowana w trakcie składania wniosku osobiście. Aby przyśpieszyć procedurę, warto do dokumentów dołączyć ksero potwierdzenia nadania przekazu.

Wymagania formalne

Żeby uzyskać zgodę na podróż do Indii, należy spełnić pewne wymaganie formalne. Przede wszystkim, w momencie składania wniosku nasz paszport powinien być ważny przez kolejne 6 miesięcy. Dodatkowo do wniosku musimy załączyć kolorowe zdjęcie paszportowe.

Ponadto, musimy mieć bilet lotniczy na którym, oprócz daty przylotu, musi widnieć również data powrotu z Indii. Dokumenty muszą być przedstawione w języku angielskim.

Pośrednictwa wizowe

Jeśli obawiamy się samodzielnego wypełniania wniosku i starania się o wizę, warto skorzystać z usług pośrednictwa wizowego. Jest to korzystne dla osób, które obawiają się straty pieniędzy, ponieważ opłata 50 USD za złożenie wniosku jest bezzwrotna, nawet w momencie nieuzyskania wizy.

Na rynku istnieje wiele firm, które pośredniczą w składaniu wniosku, jednak ważne jest, żeby pamiętać, że owe firmy nie robią tego darmowo.

Za usługę pośrednictwa będziemy musieli zapłacić od 100 zł do nawet 200 zł, w zależności od tego, na jaki czas chcemy uzyskać wizę. Firmy pobierają kwotę, która zależna jest od ceny konsularnej, czyli tej, jaka czeka nad za samo złożenie wniosku.

Podsumowanie

Indie są coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród polskich turystów. Mnogość kultur oraz egzotyczna aura sprawiają, że Indie są ciekawym, rozwijającym kierunkiem. Dobrze jednak przed wyjazdem zaplanować podróż, ponieważ, choć wiza nie należy do najdroższych, może się okazać, że przyjdzie na nią trochę poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Wejherowo
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
04 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Wejherowo

Promocja: „Zyskaj 350 zł z Kontem 360°” w Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 czerwca 2021

Promocja: „Zyskaj 350 zł z Kontem 360°” w Banku Millennium

Promocja: “eKonto osobiste plus premia” w mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 czerwca 2021

Promocja: “eKonto osobiste plus premia” w mBanku

Jak złożyć reklamację w BGK ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
16 stycznia 2017

Jak złożyć reklamację w BGK ?

Nowa bankowość internetowa w Nest Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 stycznia 2019

Nowa bankowość internetowa w Nest Banku

Porównaj