ING Bank Śląski liderem w Customer Experience

ING Bank Śląski liderem w Customer Experience

author
Patryk Byczek
17 grudnia 2020

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o zajęciu pierwszego miejsca w kategorii „Banki i operatorzy płatności” pod względem Customer Experience. Sprawdzamy szczegóły.

Ranking opracowano na podstawie badania i raportu „Doświadczenia klientów w nowej rzeczywistości”, opracowanego przez KPMG w Polsce.

Customer Experience jest jednym z kluczowych elementów naszej działalności. Od lat stawiamy na relacje i budowanie pozytywnych doświadczeń. Wiemy, że wartością są dobrze zaprojektowane procesy cyfrowe, które umożliwiają nam pełną interakcję z klientami. Upraszczanie i digitalizacja procesów pozwalają nam coraz lepiej odczytywać ich potrzeby a obecna technologia ułatwia personalizację ich obsługi. Dzięki takiemu podejściu mogliśmy w mijającym roku sprawnie funkcjonować i bezpiecznie obsługiwać naszych klientów. Cieszymy się, że to docenili.

– mówił cytowany w komunikacie Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Badanie i raport KPMG w Polsce pod tytułem „Doświadczenia klientów w nowej rzeczywistości” potwierdził, że ING Bank Śląski jest liderem Customer Experience w swojej branży. Instytucja zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Banki i operatorzy płatności”. W przypadku wyniku ING Banku Śląskiego największe znaczenie miały takie aspekty, jak:

– klientocentryczne podejście do transformacji cyfrowej,
– spójna i ustrukturyzowana strategia zarządzania doświadczeniami Klientów,
– zwinna organizacja, która wspiera zmiany i rozwój w zakresie doświadczeń Klienta i cyfryzacji.

Raport „Doświadczenia klientów w nowej rzeczywistości”

Raport „Doświadczenia klientów w nowej rzeczywistości” opracowano na podstawie badania, które przeprowadzono na próbie 5000 konsumentów na terenie Polski. Badanie uwzględnia 191 firm z dziesięciu różnych sektorów. Badanie przeprowadzono unikalną metodyką KPMG Nunwood. Raport opublikowano wielu kompleksowej analizie doświadczeń Klientów w interakcji z marką. Podstawą do porównania marek jest indeks CEE (Customer Experience Excellence), który oblicza się na podstawie oceny Sześciu Filarów Customer Experience:

– czas i wysiłek,
– empatia,
– oczekiwania,
– personalizacja,
– rozwiązywanie problemów,
– wiarygodność.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/620645/ing-liderem-w-customer-experience

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Nowa Sól
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
10 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Nowa Sól

ING Bank Śląski w Dębicy
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
16 lipca 2019

ING Bank Śląski w Dębicy

T-Mobile Usługi Bankowe w Głogowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Głogowie

Porównaj