ING Bank Śląski partnerem 14. edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

ING Bank Śląski partnerem 14. edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

author
Patryk Byczek
08 marca 2021

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym, że podczas czternastej edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego będzie partnerem wydarzenia. Niniejsza akademia jest rozbudowanym programem szkoleniowym z obszaru wiedzy o rynku finansowym dla absolwentów i studentów uczelni wyższych. Sprawdzamy szczegóły.

Organizatorem czternastej edycji konkursu jest Fundacja imienia Lesława A. Pagi.

ING odgrywa istotną rolę w budowaniu innowacyjnego rynku kapitałowego i nowoczesnej gospodarki. Dlatego z pełnym przekonaniem wspieramy te rozwiązania i inicjatywy, które mają pozytywny wpływ ekonomiczny, społeczny i środowiskowy. Dołączyliśmy do grona partnerów Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, bo wiemy, że rynek finansowy potrzebuje młodych liderów, którzy rozumieją istotę wartości, dobrych relacji i zaangażowania w biznesie. Dzięki wiedzy, otwartości i pracy zespołowej można mierzyć się ze wszystkimi współczesnymi wyzwaniami.

– mówiła cytowana w komunikacie Joanna Dymna-Oszek,Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego.

Rekrutacja do Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

W bieżącej, czternastej edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, rekrutacja trwa do 16 marca 2021 roku. Wydarzenie jest skierowane zarówno do studentów, jak i absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli jeszcze dwudziestu siedmiu lat. Ważne, żeby chętni do wzięcia udziału w akademii byli zainteresowani rynkiem finansowym. Tematem tegorocznej edycji programu jest „Gospodarka w dobie globalnych wyzwań 3. dekady XXI wieku – ESG i digitalizacja.”. W ramach wydarzenia spotkania wystartują w lipcu a zakończą się w grudniu 2021 roku. Formuła spotkań będzie dostosowana do aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Organizatorem Akademii Liderów Rynku Kapitałowego jest Fundacja imienia Lesława A. Pagi, która powstała w 2003 roku na cześć jej Patrona. Działania Fundacji mają na celu łączenie świata edukacji ze światem biznesu. Akademia swoją działalnością promuje dobre praktyki w biznesie, odpowiedzialność społeczną, przedsiębiorczość oraz wspiera innowacyjność i rozwój gospodarczy.

Nieodłącznym elementem strategii ING Banku Śląskiego jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Bank od długiego czasu bardzo aktywnie działa w obszarze edukacji młodzieży. Cel skierowany jest na rozwój kompetencji przydatnych na współczesnym rynku pracy. Eksperci ING Banku Śląskiego działający przy Akademii Liderów Rynku Kapitałowego podzielą się wiedzą i doświadczeniem z Uczestnikami programu. Warto wiedzieć, że stypendyści w trakcie kursu będą mogli odbyć staż w strukturach banku.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/651182/ing-partnerem-akademii-liderow-rynku-kapitalowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Sochaczewie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 maja 2019

Alior Bank w Sochaczewie

ING Bank Śląski ze srebrem i brązem po Effie Awards
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
05 listopada 2019

ING Bank Śląski ze srebrem i brązem po Effie Awards

Kindergeld – zasiłek na dzieci
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 stycznia 2020

Kindergeld – zasiłek na dzieci

„Warto oszczędzać” – nowy projekt Providenta
Aktualności
author
Aneta Jankowska
18 października 2018

„Warto oszczędzać” – nowy projekt Providenta

Pożyczki unijne – kto może otrzymać?
Pożyczki
autor wpisu
Julia Wierciło
30 marca 2023

Pożyczki unijne – kto może otrzymać?

Porównaj