ING Bank Śląski z ofertą specjalną dla wspólnot mieszkaniowych

ING Bank Śląski z ofertą specjalną dla wspólnot mieszkaniowych

author
14 stycznia 2021

ING Bank Śląskim poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu ułatwień dla wspólnot mieszkaniowych, które chcą być eko. Sprawdzamy szczegóły oferty.

Bank stara się zachęcać wspólnoty mieszkaniowe do ekoinwestycji, dlatego też instytucja przygotowała ofertę ekokredytu bez prowizji.

Coraz częściej zwracamy uwagę na aspekty ekologiczne w naszym otoczeniu. Widać to również w coraz większym zainteresowaniu wspólnot mieszkaniowych finansowaniem ekologicznych rozwiązań. Wspieramy je w tym temacie i proponujemy ekokredyt bez prowizji i z atrakcyjną marżą. Dzięki takiemu finansowaniu wspólnota może zrealizować zarówno inwestycje termomodernizacyjne jak i zmienić otoczenie budynku na bardziej zielone i przyjazne.

– mówił cytowany w komunikacie Wojciech Widenka, Dyrektor Tribe Przedsiębiorcy w ING Banku Śląskim.

Ekokredyt dla wspólnot mieszkaniowych

ING Bank Śląski proponuje wspólnotom mieszkaniowym ekokredyt w specjalnej ofercie, która nie zawiera prowizji oraz posiada bardzo atrakcyjną marżę zaczynającą się 1,3%. Maksymalna wysokość kredytu to 2 000 000 złotych, natomiast miesięczna rata wynosi do 90% wartości miesięcznej zaliczki na Fundusz Remontowy. Warto wiedzieć, że przy kredycie do 1 200 000 złotych nie trzeba posiadać wkładu własnego.

Ekokredyt dla wspólnot mieszkaniowych w ING Banku Śląskim może zostać przeznaczony na nowe inwestycje w budynkach wspólnoty lub jej otoczeniu. Z pozyskanych pieniędzy można na przykład ocieplić budynek lub zadbać o zielone podwórko. ING Bank Śląski podaje, że pieniądze z kredytu można przeznaczyć na:

– budowę lub modernizację obiektów dla dzieci,
– instalację systemów chłodzących, w tym również z OZ,
– instalację OZE w modernizowanych energetycznie budynkach,
– montaż systemów monitorowania i zarządzania energią,
– ocieplenie budynku,
– przebudowę systemów grzewczych, wentylacji i klimatyzacji,
– rozwój terenów zielonych wokół nieruchomości (w tym tworzenie tzw. „zielonych podwórek”),
– tworzenie lub modernizację infrastruktury dla osób niepełnosprawnych,
– wymianę okien, drzwi zewnętrznych,
– wymianę oświetlenia na energooszczędne.

Decyzja kredytowa zostanie podjęta nawet w ciagu 48 godzin od momentu złożenia przez wspólnotę mieszkaniową wymaganych dokumentów. ING Bank Śląski nie wymaga od Klientów kosztorysu inwestycji ani audytu energetycznego. Nie są wymagane również faktury do rozliczenia inwestycji, a sam Bank nie prowadzi jakichkolwiek kontroli etapów prac. ING Bank Śląski wypłaca kredyt w jednej transzy na rachunek założony przez wspólnotę w ING i z tego samego rachunku automatycznie pobiera raty kredytu.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/631289/oferta-specjalna-ekokredytu-dla-wspolnot-mieszkaniowych-od-ing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro Pomocy i Wsparcia Dłużnika
Wpisy
author
21 stycznia 2017

Biuro Pomocy i Wsparcia Dłużnika

AIS w nowych usługach Blue Media
Bez kategorii
author
30 listopada 2019

AIS w nowych usługach Blue Media

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi SMSami
Bez kategorii
author
07 listopada 2019

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi SMSami

T-Mobile Usługi Bankowe w Szczecinku
Oddziały
author
19 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Szczecinku

Expander w Gnieźnie
Wpisy
author
30 stycznia 2015

Expander w Gnieźnie

Kredyt gotówkowy Sopot
Kredyty miasta
author
07 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Sopot