Tytuł Laureata w kategorii Lider Etyki w Biznesie dla ING

Tytuł Laureata w kategorii Lider Etyki w Biznesie dla ING

author
Patryk Byczek
11 października 2021

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym, że w trakcie 7. edycji Sustainable Economy Summit oraz gali „Diamentów Sustainable Economy”, instytucji przyznano tytuł Laureata w kategorii Lider Etyki w Biznesie. Sprawdzamy szczegóły.

Sustainable Economy Summit

Sustainable Economy Summit to event, którego celem jest promowanie oraz pokazywanie, jak duże znaczenie ma idea zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Tematy poruszane podczas wydarzenia krążą wokół wielu sektorów gospodarki, które są ukierunkowane na proekologiczne, propracownicze oraz prospołeczne rozwiązania. Podczas dyskusji panelowych mowa będzie o:
– zmianach klimatycznych,
– gospodarce obiegu zamkniętego,
– zielonym ładzie,
– elektromobilności,
– działaniach CSR.

ING Laureatem w kategorii “Lider Etyki w Biznesie”

W tegorocznej edycji wydarzenia ING Bank Śląski uzyskał tytuł laureata w kategorii „Lider Etyki w Biznesie”. Kapituła konkursowa w swojej decyzji wyróżniła kwestie zaangażowania oraz zakresu działań Banku na rzecz odpowiedzialnego i etycznego biznesu.

 Jesteśmy dumni z tytułu Lidera Etyki w Biznesie, bo potwierdza, że nasze wartości i zaangażowanie w zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność są doceniane. To nagroda dla wszystkich osób w ING, którzy dbają o realizację działań z naszej strategii, a także z  Fundacji ING Dzieciom i Fundacji Sztuki Polskiej ING. To wyróżnienie utwierdza nas w przekonaniu, że wysokie standardy etyczne, odpowiedzialność, troska o środowisko i pozytywny wpływ na otoczenie to podstawowe aspekty w prowadzonej działalności biznesowej.

powiedziała Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego.

ING aktywnym bankiem

ING Bank Śląski prowadzi współpracę z ogólnopolską olimpiadą projektów społecznych skierowaną do młodzieży Zwolnieni z Teorii. 33 zespoły oraz 33 mentorów realizowało projekty w ramach wyzwania ING „Zdalni do pomocy”. Dzięki temu pomoc trafiła do 483 000 beneficjentów. ING już drugi raz został partnerem olimpiady projektów społecznych dla młodzieży Zwolnieni z Teorii. Projekt Zdalni do pomocy miał zachęcić licealistów oraz studentów do organizacji projektu, którzy pomoże mniej “zdalnym” osobom do łatwiejszego poruszania się po cyfrowym świecie.
Dodatkowo Bank opublikował także poradnik o adopcji zwierząt, skierowany do nastolatków. Również z tej okazji ING wprowadził do swojej oferty nowe wzory kart płatniczych, które zostały przygotowane wspólnie z Psie Sucharki.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/699527/ing-liderem-etyki-w-biznesie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Inbank wchodzi do branży ubezpieczeniowej
Wpisy
author
Patryk Byczek
05 marca 2018

Inbank wchodzi do branży ubezpieczeniowej

T-Mobile Usługi Bankowe w Augustowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Augustowie

Profi Credit w Skierniewicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

Profi Credit w Skierniewicach

Santander Bank Polska w Głuchołazach
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 maja 2019

Santander Bank Polska w Głuchołazach

Alior Bank w Ozorkowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Alior Bank w Ozorkowie

thumbnail
Kredyty
author
Patryk Byczek
01 października 2021

Ranking kredytów konsolidacyjnych październik 2021