ING Relacje Inwestorskie w czołówce

ING Relacje Inwestorskie w czołówce

author
Patryk Byczek
10 marca 2020

ING Bank Śląski razem z PKO BP uplasował się na trzecim miejscu w tegorocznym badaniu relacji inwestorskich w spółkach z WIG30. Organizatorem przedsięwzięcia jest Izba Domów Maklerskich oraz Gazeta Giełdy „Parkiet”. Pozycja zajęta przez ING potwierdza, że instytucja jest jedną ze spółek najlepiej komunikujących się z polskim rynkiem finansowym.

W naszej codziennej pracy realizujemy strategię przejrzystej komunikacji spółki z rynkiem, starając się zapewnić najwyższą jakość raportowania, dostarczając przejrzyste i aktualne materiały informacyjne. Jesteśmy otwarci na bieżący kontakt z inwestorami, akcjonariuszami i agencjami ratingowymi. Nasze działania nie skupiają się tylko i wyłącznie na komunikacji związanej z naszym bankiem, ale również obejmuje jego otoczenie gospodarcze, regulacyjne i konkurencyjne. Cieszymy się, że nasze działania spełniają oczekiwania wszystkich jego uczestników rynku.

– mówiła cytowana w komunikacie ING Banku Śląskiego Iza Rokicka, Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich w ING Banku Śląskim.

Wyróżnienie dla Biura Relacji Inwestorskich

ING Banku Śląskiego i jego Biuro Relacji Inwestorskich otrzymało wyróżnienie ze względu na przeprowadzone wśród przedstawicieli instytucji finansowych badania oraz na podstawie głosowania wśród inwestorów indywidualnych. ING zajął trzecie miejsce w części rankingu, który został opracowany na podstawie głosów inwestorów instytucjonalnych. W części opartej o głosy inwestorów indywidualnych Bank znalazł się na siódmej pozycji rankingu. Finalnie w klasyfikacji ogólnej Biuro Relacji Inwestorskich ING zajęło trzecie miejsce.

Zadania Biura Relacji Inwestorskich ING

Do zadań, które musi spełniać Biuro Relacji Inwestorskich ING Banku Śląskiego wpisują się między innymi:

– wspólne organizowanie konferencji wynikowych i inwestorskich,
– koordynowanie komunikacji banku z rynkiem kapitałowym,
– zbieranie i analizowanie danych, które dotyczą polskiego sektora bankowego,
– przygotowywanie raportów okresowych i prezentacji przedstawiającej wyniki banku,
– kontaktowanie się z inwestorami, agencjami ratingowymi, czy analitykami.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/490061/relacje-inwestorskie-ing-jedne-z-najlepszych-na-rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Co zrobić, gdy znajdziemy portfel?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
27 lipca 2018

Co zrobić, gdy znajdziemy portfel?

UOKiK wygrywa z Intrum Justitia
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
31 października 2013

UOKiK wygrywa z Intrum Justitia

Porozumienie UKNF i KIR o innowacjach finansowych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 września 2019

Porozumienie UKNF i KIR o innowacjach finansowych

Polacy wydają coraz więcej na sport
Blog
author
Aneta Jankowska
17 sierpnia 2017

Polacy wydają coraz więcej na sport

Porównaj