Jak działa wideo-weryfikacja w BZ WBK ?

Jak działa wideo-weryfikacja w BZ WBK ?

author
Dominika Sobieraj
30 października 2017
Ostatnimi czasy obserwujemy rozkwit biometrycznych sposobów wefyfikacji. Banku Zachodni WBK dotychczas weryfikował Klientów za pomocą biometrii głosowej oraz odcisku palca. Bank dodał teraz nową opcję dla klientów indywidualnych i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą - będą oni mogli założyć konto bankowe za pomocą wideoweryfikacji wykorzystującej metody biometrii twarzy. 

"Przez bankowość na najwyższym poziomie klient ma na myśli nie tylko atrakcyjną ofertę produktową, ale sprawny kontakt z bankiem, dzięki czemu wybraną sprawę może załatwić łatwo i szybko. Dlatego w Banku Zachodnim WBK wdrażamy już trzecią – po biometrii głosu i linii papilarnych – technologię biometryczną. To bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu m.in. szybko założymy konto bankowe – wystarczy tylko laptop z kamerką oraz dowód osobisty. Wszystko bez wychodzenia z domu i w wybranym przez klienta czasie." – dodaje Maciej Pietrucha, dyrektor Multikanałowego Centrum Komunikacji w Banku Zachodnim WBK.

W jaki sposób będzie działać wideoweryfikacja? 

Nowa opcja weryfikacji Klienta będzie polegała na potwierdzeniu zgodności danych pochodzących z dowodu osobistego z rzeczywistym wyglądem Klienta widocznego przez kamerę komputera. 


Po stwierdzeniu zgodności twarzy ze zdjęciem z dowodu osobistego, zostanie sprawdzona autentyczność danych zawartych w dowodzie osobistym. Po pozytywnym przejściu obu kroków identyfikacja klienta zostanie potwierdzona przez doradcę banku. 

W jakiej sytuacji można skorzystać z wideoweryfikacji? 

Opcja ta jest dostępna przy wypełnieniu wniosku o zakup produktu w Banku Zachodnim WBK (Konto Jakie Chcę oraz Firmowe Konto Godne Polecenia) przez stronę www.bzwbk.pl. Wystarczy wybrać opcję weryfikacja w rozmowe wideo z doradcą. Zostaniemy wtedy połączeni z doradcą – aby doszło do połączenia, będziemy musieli wyrazić zgodę na wykorzystanie kamery w urządzeniu w celu potwierdzenia tożsamości przy wykorzystaniu dowodu osobistego pokazanego do kamery.

Jeżeli cała weryfikacja przebiegnie pozytywnie, umowa zostanie wygenerowana i zaprezentowana na ekranie. Akceptacja umowy jest słowna – wystarczy potwierdzić akceptację warunków i potwierdzić chęć zawarcia umowy. Umowa będzie przesłana na podany przez nas adres e-mail. 

"Nieustannie pracujemy, testujemy i wprowadzamy nowoczesne narzędzia i usługi, które sprawią, że korzystanie z produktów i usług bankowych będzie jeszcze łatwiejsze. Takimi z pewnością są rozwiązania biometryczne, które dla klientów nie są nowością. Warto jednak podkreślić, że wraz za cyfrową transformacją powinny iść także zmiany w przepisach prawa. Tylko wtedy będzie można w pełni korzystać z technologicznych możliwości nowoczesnych narzędzi." – mówi Krzysztof Polcyn, który jest odpowiedzialny za tworzenie cyfrowej tożsamości w Banku Zachodnim WBK.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Karty przedpłacone – lista dobrych praktyk NBP
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
03 lipca 2019

Karty przedpłacone – lista dobrych praktyk NBP

Bank Pekao w Łomiankach
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 sierpnia 2019

Bank Pekao w Łomiankach

W jakich miastach działa Uber ?
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
18 września 2017

W jakich miastach działa Uber ?

Biuro Terenowe ZUS w Rudzie Śląskiej
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
08 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Rudzie Śląskiej

Średnie zadłużenie wyższe od średniego wynagrodzenia
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
06 sierpnia 2018

Średnie zadłużenie wyższe od średniego wynagrodzenia