Ostatnimi czasy obserwujemy rozkwit biometrycznych sposobów wefyfikacji. Banku Zachodni WBK dotychczas weryfikował Klientów za pomocą biometrii głosowej oraz odcisku palca. Bank dodał teraz nową opcję dla klientów indywidualnych i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą - będą oni mogli założyć konto bankowe za pomocą wideoweryfikacji wykorzystującej metody biometrii twarzy. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 30.10.2017
Udostępnij:

"Przez bankowość na najwyższym poziomie klient ma na myśli nie tylko atrakcyjną ofertę produktową, ale sprawny kontakt z bankiem, dzięki czemu wybraną sprawę może załatwić łatwo i szybko. Dlatego w Banku Zachodnim WBK wdrażamy już trzecią – po biometrii głosu i linii papilarnych – technologię biometryczną. To bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu m.in. szybko założymy konto bankowe – wystarczy tylko laptop z kamerką oraz dowód osobisty. Wszystko bez wychodzenia z domu i w wybranym przez klienta czasie." – dodaje Maciej Pietrucha, dyrektor Multikanałowego Centrum Komunikacji w Banku Zachodnim WBK.

W jaki sposób będzie działać wideoweryfikacja? 

Nowa opcja weryfikacji Klienta będzie polegała na potwierdzeniu zgodności danych pochodzących z dowodu osobistego z rzeczywistym wyglądem Klienta widocznego przez kamerę komputera. 


Po stwierdzeniu zgodności twarzy ze zdjęciem z dowodu osobistego, zostanie sprawdzona autentyczność danych zawartych w dowodzie osobistym. Po pozytywnym przejściu obu kroków identyfikacja klienta zostanie potwierdzona przez doradcę banku. 

W jakiej sytuacji można skorzystać z wideoweryfikacji? 

Opcja ta jest dostępna przy wypełnieniu wniosku o zakup produktu w Banku Zachodnim WBK (Konto Jakie Chcę oraz Firmowe Konto Godne Polecenia) przez stronę www.bzwbk.pl. Wystarczy wybrać opcję weryfikacja w rozmowe wideo z doradcą. Zostaniemy wtedy połączeni z doradcą – aby doszło do połączenia, będziemy musieli wyrazić zgodę na wykorzystanie kamery w urządzeniu w celu potwierdzenia tożsamości przy wykorzystaniu dowodu osobistego pokazanego do kamery.

Jeżeli cała weryfikacja przebiegnie pozytywnie, umowa zostanie wygenerowana i zaprezentowana na ekranie. Akceptacja umowy jest słowna – wystarczy potwierdzić akceptację warunków i potwierdzić chęć zawarcia umowy. Umowa będzie przesłana na podany przez nas adres e-mail. 

"Nieustannie pracujemy, testujemy i wprowadzamy nowoczesne narzędzia i usługi, które sprawią, że korzystanie z produktów i usług bankowych będzie jeszcze łatwiejsze. Takimi z pewnością są rozwiązania biometryczne, które dla klientów nie są nowością. Warto jednak podkreślić, że wraz za cyfrową transformacją powinny iść także zmiany w przepisach prawa. Tylko wtedy będzie można w pełni korzystać z technologicznych możliwości nowoczesnych narzędzi." – mówi Krzysztof Polcyn, który jest odpowiedzialny za tworzenie cyfrowej tożsamości w Banku Zachodnim WBK.
 

Komentarze