W sierpniu roku ubiegłego Poczta Polska informowała o uruchomieniu własnych „paczkomatów”. Zapowiadane plany mają już pokrycie w rzeczywistości. Pierwsze prywatne skrytki Pakomatic można już znaleźć na warszawskim Żoliborzu.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 19.01.2018
Udostępnij:

Nadając lub odbierając przesyłkę nie trzeba opuszczać bloku. Skrytki mają działać w obrębie klatki lub osiedla. Firma Pakomatic została wyróżniona w programie „GammaRebels powered by Poczta Polska”. Czy to może oznaczać koniec awizo?


źródło grafiki: http://www.pakomatic.com
 

PAKOMATIC JAK INPOST ?

Komentarze porównujące prywatne skrytki do popularnych już paczkomatów InPost zdążyły się pojawić. Różnice są jednak znaczące. Urządzenia, które współtworzy PP są usytuowane bardzo blisko miejsca zamieszkania, na przykład na klatkach schodowych bloków, czy kamienic. Paczkomaty InPost można spotkać są zazwyczaj rozmieszczone niedaleko marketów, galerii handlowych, przystanków komunikacyjnych, czy stacji benzynowych. Kolejną różnicą jest czas dostarczenia przesyłki do danego urządzenia. Z odbiorem przesyłki w Pakomatic możemy zwlekać do 7 dni, zaś w InPost musimy odebrać przesyłkę w 48 godzin.

Urządzenia Pakomatic wyposażone są w intuicyjny interfejs z dotykowym panelem, co powinno usprawnić odbieranie lub nadawanie przesyłek. W system wbudowany jest także czytnik kodów kreskowych, dzięki czemu kurierzy mogą szybciej obsłużyć maszynę.

Działanie skrytek

Podczas robienia zakupów przez Internet wybieramy dostawę do domu za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jeżeli kurier nie zastanie odbiorcy w domu, umieszcza przesyłkę w skrytce. Na numer telefonu komórkowego, który Klient podał podczas zamawiania przesyłki, SMS-em zostanie wysłany jednorazowy kod odbioru. Po wprowadzeniu go w Pakomatic, odpowiednia przegroda z naszą przesyłką zostanie otwarta.


źródło grafiki: http://www.pakomatic.com


Bezpieczeństwo przesyłek

Skrytki są wykonywane ze wzmocnionej stali hartowanej. Gwarancją bezpieczeństwa są wspomniane wyżej jednorazowe kody odbioru paczek. System rejestruje każdą operacje, jaka wykonywana jest w skrytce Pakomatic. Co najważniejsze, kurierzy, którzy dostarczają paczki także są weryfikowani. Firma zadbała o naprawdę wysoki standard bezpieczeństwa.
 

Komentarze