Jak wypłacić gotówkę w Żabce?

Jak wypłacić gotówkę w Żabce?

author
Patryk Byczek
22 lutego 2024
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Niewielu z nas wie, że sklepy sieci Żabka od niedawna umożliwiają dokonanie łatwej i szybkiej wypłaty gotówki. W Żabce wypłacimy nawet symboliczną sumę – najmniejsza możliwa kwota transakcji wynosi zaledwie 1 grosz. Sklep nie pobiera żadnej prowizji od wypłaty, ale zastrzega inny warunek. By wypłacić pieniądze w Żabce, trzeba coś kupić, choćby batona czy paczkę gum.

Spis treści:

 1. Warunki wypłaty pieniędzy w Żabce
 2. Jak wypłacić pieniądze w Żabce? Instrukcja krok po kroku
 3. Wypłata w Żabce - jakie banki?
 4. Wypłata w Żabce - BLIK
 5. Oferta Żabki
Zwiń spis treści

Warunki wypłaty pieniędzy w Żabce

Aby wypłacić pieniądze w Żabce, wystarczy dokonać zakupu na dowolną kwotę.

Najmniejsza wartość transakcji wynosi zaledwie 1 grosz, co stawia Żabkę na lepszej pozycji względem tradycyjnych bankomatów. Co równie istotne, urządzenia wypłacające gotówkę w Żabce są przystosowane do wypłat gotówki z kart Visa, jak i kart Mastercard. Sama usługa jest oczywiście bezpłatna – wypłacić pieniądze możemy za darmo. Nie musimy logować się do konta bankowego czy korzystać z bankomatu.

Wypłata gotówki w Żabce – szczegóły

Warunek wypłaty gotówki: zakup w sklepie Żabka na dowolną kwotę

Akceptowane formy wypłaty: karty MasterCard i Visa lub kod BLIK

Minimalna wartość wypłaty: 1 grosz

Maksymalna wartość wypłaty:

 • od 0,01 do 1 000 zł kartą Visa oraz Mastercard

Zabezpieczenie wypłaty: standardowe dla wypłat (kod PIN karty)

Koszty usługi: 0 złotych (+ ewentualne opłaty pobierane przez bank)

Jak wypłacić pieniądze w Żabce? Instrukcja krok po kroku

Wypłata gotówki w sklepie Żabka jest równie szybka i łatwa, co wypłata dokonywana w bankomacie – z tą tylko różnicą, że nie musimy specjalnie szukać bankomatu i możemy dokonać wypłaty przy okazji robienia zakupów. Poniżej przedstawiamy prosty poradnik prezentujący, jak krok po kroku wypłacić gotówkę z sklepie sieci Żabka.

Wypłata gotówki w Żabce – krok po kroku

1) Wybierz produkty do zakupu

Wypłata gotówki jest możliwa pod warunkiem dokonania zakupu przy użyciu karty. Kwota transakcji jest dowolna.

2) Przygotuj kartę płatniczą

Terminale umożliwiające wypłatę gotówki w Żabce akceptują karty Visa i Mastercard. Karty nie muszą być plastikowe – mogą być to ich elektroniczne odpowiedniki podpięte do smartwatcha czy smartfona.

3) Włóż kartę do terminala i potwierdź wypłatę gotówki

By potwierdzić wypłatę wskazanej kwoty, należy wprowadzić numer PIN przypisany do karty płatniczej i zaakceptować transakcję zielonym przyciskiem.

4) Odbierz kartę, gotówkę i potwierdzenie transakcji

Pracownik Żabki obsługujący transakcję wręczy ci gotówkę i paragon potwierdzający dokonanie transakcji na konkretną sumę.

Usługa wypłaty gotówki dostępna jest w każdym punkcie sprzedaży sieci Żabka. Oznacza to, że wypłacić gotówkę możemy na terenie całej Polski, w każdej Żabce. Jedynym powodem, dla którego obsługa może odmówić dokonania wypłaty w konkretnym sklepie, jest chwilowa awaria systemu transakcyjnego. Cały proces wypłacenia gotówki jest w pełni bezpieczny i zgodny z obowiązującymi wymogami.

Warto jednak przy każdej wypłacie upewnić się, czy kwota transakcji podana na terminalu jest poprawna – wystarczy jeden nieumyślny błąd kasjera, by dokonać wypłaty na sumę większą od pożądanej.

Uwaga!

Na niektórych terminalach kwotę dodatkowej wypłaty wprowadza się samodzielnie – wtedy szczególnie należy zachować ostrożność przy wpisywaniu kwoty.

Wypłata w Żabce - jakie banki?

Wypłata w Żabce dostępna jest dla posiadaczy kart płatniczych wydanych przez:

 • Alior Bank,
 • Bank BPS,
 • BOŚ Bank (Bank Ochrony Środowiska),
 • Bank Pekao (tylko karty kredytowe),
 • BNP Paribas,
 • Bank Pocztowy,
 • Credit Agricole Bank Polska,
 • Getin Noble Bank,
 • ING Bank Śląski,
 • mBank,
 • Plus Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • SGB-BANK.

Osoby posiadające karty innych banków również mogą wypłacić pieniądze w Żabce – wystarczy, że wygenerują w aplikacji mobilnej swojego banku kod BLIK. O tym, jak wypłacić pieniądze w Żabce kodem BLIK, mówi następny akapit.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Pożyczki na dowód – minimum formalności

Pożyczki bez zdolności kredytowej – szybka wypłata

Pożyczki bez odmowy – duża szansa otrzymania pieniędzy

Wypłata w Żabce - BLIK

W Żabce od niedawna wypłacać pieniądze można także bez posiadania karty płatniczej – po prostu za pomocą kodu BLIK. Proces wypłaty BLIKIEM wygląda dokładnie tak samo, jak płatność za pomocą kodu BLIK.

Jeżeli wypłacamy pieniądze w Żabce przez kod BLIK, to:

 1.  Wybieramy produkty do zakupu.
 2. Informujemy kasjera o chęci wypłaty środków i podajemy ich kwotę.
 3. Kasjer na terminal nabija kwotę zakupów powiększoną o kwotę wypłaty.
 4. Wpisujemy w terminalu kod BLIK.
 5. Płacimy za zakupy.
 6. Kasjer wypłaca nam oczekiwaną kwotę gotówki.

Oferta Żabki

Żabka jest obecnie największą polską siecią niewielkich sklepów spożywczych. Na początku bieżącego roku sieć liczyła aż 5,4 tysiąca punktów sprzedaży, a jak wynika z doniesień zarządu spółki, do końca 2019 ma powstać 600 kolejnych sklepów – tak, aby trwający obecnie rok kalendarzowy zamknąć z wynikiem 6 000 punktów sprzedaży. Tak szybka ekspansja Żabki jest wynikiem widocznego zainteresowania ofertą sklepu, rosnącą liczbą zainteresowanych franczyzobiorców i wzrostem wyników sprzedażowych.

Żabka ma w swojej ofercie nie tylko artykuły spożywcze. W sklepach polskiej spółki znajdziemy także minikolporter, podstawowe produkty drogeryjne, a także ofertę przekąsek i napojów na ciepło (Żabka Cafe). Klienci Żabki mogą również liczyć na szybkie doładowanie telefonu czy karty miejskiej, wysłanie losu Lotto, błyskawiczne opłacenie rachunków czy odbiór paczki kurierskiej. O wszelkich aktualnych promocjach można dowiedzieć się za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej – Żappka. Można w niej także zbierać punkty za zakupy, a potem punkty te wymieniać na darmowe produkty.

Jak wypłacić pieniądze w Żabce? - pytania i odpowiedzi

Trzeba dokonać zakupu za minimum 1 grosz i poinformować kasjera o chęci wypłacenia gotówki. Cała operacja jest przeprowadzana na terminalu płatniczym.

Tak. Jeżeli chcesz wypłacić pieniądze musisz mieć przy sobie kartę płatniczą.

Okrągłe 0 zł. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Maksymalna wartość wypłaty to do 1 000 zł kartą Visa oraz Mastercard.

Tak, można wypłacić 10 zł w Żabce – zarówno kartą Visa, jak i kartą Mastercard. Wypłata nie będzie możliwa tylko w sytuacji, gdy w kasie nie będzie gotówki.

W Żabce możemy nie tylko wypłacać, ale również wpłacać pieniądze. Na karty Visa i MasterCard wpłacimy nawet do 500 zł. Gotówkę przekazujemy kasjerowi.

Na karty Visa i MasterCard wpłacimy maksymalnie 500 zł – na jedną kartę jednego dnia.

W Żabce wypłata gotówki dokonywana jest przez kasjera, a nie przez automat, więc wypłata każdorazowo przeprowadzana jest w oparciu o nominały dostępne akurat w kasie. Możemy poprosić kasjera o konkretne nominały i – w razie ich dostępności – zapewne takie nominały zostaną nam wypłacone. Kasjerzy Żabki mogą w ramach wypłaty wydawać także bilon, nie tylko banknoty.

Podsumowanie

 1. W Żabce każda osoba ma możliwość wypłaty gotówki.
 2. Pieniądze wydaje kasjer, korzystając z banknotów i bilonu z kasy.
 3. Każdorazowo możemy uzyskać od sprzedawcy potwierdzenie wypłaty.
 4. Wypłata w Żabce jest możliwa za każdym razem, kiedy płacisz kartą za choćby najmniejsze zakupy.
 5. W Żabce możliwa jest także wpłata gotówki.
 6. Wypłata pieniędzy w Żabce polega tak naprawdę na skorzystaniu z usługi cashback.
 7. Żeby wypłacić pieniądze, trzeba skorzystać z płatności kartą za dowolny towar wybrany z asortymentu Żabki.
author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Franciszka Baszton
Franciszka Baszton
2020-04-16 13:19:58

Super usluga!!!

Rob Mikolajczyk
Rob Mikolajczyk
2019-06-18 12:23:45

A ja jak głupi do bankomatu latałem, a żabke mam pod chatą...

Marcin
Marcin
2019-06-12 10:38:51

Super, nawet nie wiedziałem, że żabka ma takie bajery, to raczej u nas niespotykane jest.

Podobne artykuły

Raty coraz popularniejsze w zakupach przez Internet

W ostatnim czasie znany w Polsce pośrednik płatności internetowych, PayU, postanowił podzielić się swoimi najnowszymi danymi. Jak wynika z przeprowadzonej analizy, rodacy coraz częściej przy zakupach online decydują się na raty. Aż 78 proc. osób, które kiedyś ją wybrały, są skłonne dokonać tego ponownie.

author
Alicja Hirsekorn
19 kwietnia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

10 lat firmy SMS Kredyt

Firma pożyczkowa SMS Kredyt świętuje 10 rok istnienia na rynku. To jedna z najstarszych marek obecnych na rynku pozabankowym.

author
Dominika Byczek
07 marca 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Zmiany w zarządzie Credit Agricole

Nastąpiły zmiany w zarządzie banku Credit Agricole. Na stanowisku Senior Country Officera Credit Agricole w Polsce i wiceprezesa banku Credit Agricole stanął Jean-Bernard Mas. Do zarządu po przerwie wrócił również Richard Paret obejmując stanowisko wiceprezesa banku.

author
Patryk Byczek
18 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Citi Handlowy z tytułem „Best Investment Bank in Poland”

Citi Handlowy poinformował w komunikacie prasowym o otrzymaniu nagrody w prestiżowym konkursie Euromoney’s Awards for Excellence organizowanym przez brytyjski magazyn Euromoney. Citibank otrzymał tytuł „Best Investment Bank in Poland” za 2020 rok. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
22 lipca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

ING Bank Śląski udostępnia Autopay w Moje ING

ING Bank Ślaski poinformował swoich Klientów w komunikacie prasowym o wprowadzeniu usługi Autostrady, która pozwala na korzystanie z Autopay, czyli systemu odpowiedzialnego za przeprowadzanie automatycznych opłat za przejazdy autostradami. Sprawdź szczegóły.

author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

KredytOK w Piasecznie

KredytOK jest polską firmą pożyczkową, która działa na rynku od blisko 20 lat. Firma posiada ponad 100 oddziałów w największych miastach. Sprawdź, gdzie znajdziesz placówkę w Piasecznie.

author
Patryk Byczek
10 lutego 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj