Jak wypłacić pieniądze z PayPal?

Jak wypłacić pieniądze z PayPal?

autor wpisu
Julia Wierciło
01 marca 2023

Za pośrednictwem PayPal możemy korzystać z przesyłania oraz odbierania pieniędzy. To internetowe narzędzie jest także naprawdę wygodnym i prostym sposobem na wypłacenie środków. Bezpieczeństwo i prostota to dwa główne powody, dzięki którym PayPal cieszy się tak dużym powodzeniem na całym świecie. Sprawdźmy, jak wypłacić pieniądze z PayPal.

Spis treści:

 1. PayPal - jak wypłacić pieniądze?
 2. Ile czasu trwa przelew z konta PayPal?
 3. Wypłata pieniędzy z PayPal - jaki jest koszt?
 4. Wypłata pieniędzy z PayPal w bankomacie - czy jest możliwa?
 5. Wypłata pieniędzy z PayPal a paysafecard
 6. Czy każdy może wypłacić pieniądze z PayPal?
 7. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

PayPal - jak wypłacić pieniądze?

Aby wypłacić pieniądze z PayPal, możemy skorzystać z dwóch sposobów. Pierwszy to wypłata za pomocą przeglądarki internetowej. Drugim sposobem jest użycie aplikacji mobilnej na naszym telefonie. Jak wyglądają obie procedury krok po kroku? Poniżej dokładnie opisujemy, co robić, aby wypłacić pieniądze z PayPal.

W jaki sposób wypłacić pieniądze z PayPal przez stronę internetową?

 • W pierwszej kolejności musimy zalogować się do swojego konta na stronie internetowej PayPal,
 • Wybieramy zakładkę „portfel”. Następnie klikamy „przelej środki”,
 • Na tym etapie wybieramy opcję „przelej na swój rachunek bankowy”,
 • W ostatnim etapie podążamy za wyświetloną na naszym ekranie instrukcją.

W jaki sposób wypłacić pieniądze z PayPal za pomocą aplikacji?

 • Najpierw musimy zalogować się do swojego konta w aplikacji PayPal,
 • Wybieramy opcję „pulpit nawigacyjny”,
 • Następnie klikamy na „przelej”,
 • Wprowadzamy kwotę,
 • Ostatnim etapem jest wybranie opcji „przelej teraz” i potwierdzamy.

Ile czasu trwa przelew z konta PayPal?

Niestety, w przypadku wypłacania z PayPal, nie ma możliwości natychmiastowego przelewu. Przelewy na rachunki bankowe zajmują około 1 do 2 dni roboczych. Zdarzają się przypadki, w których operacja trwa nawet do 5 dni roboczych. Nie jest to dobry wybór przelewu środków, jeśli zależy nam na czasie.

Kolejną niedogodnością może być brak możliwości anulowania przelewu po jego rozpoczęciu. Tym bardziej, jeśli w trakcie procedury rozmyślimy się. Jeżeli chcemy przywrócić pieniądze na konto PayPal, po otrzymaniu przelewu na osobiste konto bankowe, należy po prostu doładować je ponownie.

Wypłata pieniędzy z PayPal - jaki jest koszt?

Dobrą wiadomością jest to, że wypłacenie pieniądze z PayPal jest darmowe. Jednak, mimo braku pobierania prowizji, musimy pamiętać o pobieraniu opłat za przelewy przez poszczególne banki. Aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z wypłatami, należy zwrócić uwagę na regulamin oraz cennik wybranego banku.

Kiedy PayPal obciąży nas kosztami?

W wyjątkowej sytuacji dodatkowa opłata może zostać naliczona bezpośrednio przez PayPal. Gdy nasz przelew zostanie odrzucony, zostajemy obciążeni kosztami wynoszącymi 30 złotych. Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli podamy niepoprawne dane dotyczące rachunku bankowego.

Wypłata pieniędzy z PayPal w bankomacie - czy jest możliwa?

Wypłacenie gotówki z PayPal za pomocą bankomatów obecnie nie jest możliwe. Jedyną dostępną opcją, jest przelew pieniędzy na własny rachunek bankowy. Następnie możemy wypłacić daną kwotę w bankomacie.

Teoretycznie wypłata na konto bankowe jest darmowa, jednak kolejny raz może wiązać się z prowizją. W przypadku wypłaty pieniędzy z obcych bankomatów, możemy spodziewać się naliczenia dodatkowych opłat.

Wypłaty na zagraniczne konta PayPal

Wypłaty na konta zagraniczne PayPal są możliwe, ale należy pamiętać o dodatkowej opłacie. W tym wypadku obowiązuje prowizja procentowa. Nadawcy z Wielkiej Brytanii są objęci prowizją procentową, która wynosi 1,29%, natomiast mieszkańcy innych regionów muszą liczyć się z 1,99% prowizją. Wyjątek stanowią darowizny, które pochodzą od nadawców z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Nie są one obciążone tą opłatą.

Wypłata pieniędzy z PayPal a paysafecard

Aby wypłacić pieniądze z PayPal, możemy również wykorzystać kartę paysafecard. Dzięki tej bezpiecznej metodzie, możliwa jest wypłata środków bez konieczności podpinania własnej karty płatniczej. Paysafecard jest łatwo dostępna w wielu miejscach, np. w punktach prasowych czy kioskach.

Aby wypłacić pieniądze za pomocą tej karty, należy ją najpierw założyć. Następnie podpinamy ją do konta PayPal i przelewamy pieniądze na konto w serwisie. Po takim zasileniu, klient może bez problemu przelać środki na własne konto bankowe.

Sprawdź jak działa karta podarunkowa Netflix.

Czy każdy może wypłacić pieniądze z PayPal?

Każdy, kto posiada swoje konto, może dowolnie wypłacić pieniądze z PayPal. Warunkiem, który trzeba spełnić, jest posiadanie docelowego konta denominowanego w walucie PLN. Musi być ono zarejestrowane na imię i nazwisko. Należy pamiętać, ze w przypadku pomyłki przy podawaniu informacji, nastąpi obciążenie za niepoprawną operację.

Posłużymy się przykładem pana Mariusza Piotra Nowaka. Przy zarejestrowaniu rachunku bankowego, podał on dane M. P. Nowak. W tym wypadku, podając swoje imię i nazwisko w formularzu, musi on wpisać „M. P.”. Jeśli informacje będą sprzeczne, może dojść do odrzucenia operacji. Przelew nie zostanie sfinalizowany.

Wypłacenie pieniędzy z PayPal w innej walucie

Wypłacenie pieniędzy w walucie innej, niż polska jest możliwe mimo tego, że konto musi być denominowane w PLN. Pamiętajmy, że taka wypłata zostanie przeliczona na ustalony w serwisie kurs. Aby dowiedzieć się więcej o obowiązującym kursie i przebiegu transakcji, wskazane jest sprawdzenie konwertera walut na stronie PayPal.

Wypłata pieniędzy pomiędzy kontami PayPal

Przelew środków pomiędzy dwoma kontami PayPal jest możliwy. Ile trwa taka operacja? Całość transakcji jest wyjątkowo szybka. W zaledwie kilka minut, przelane pieniądze znajdą się na docelowym koncie PayPal. Należy pamiętać, że ta transakcja wiążę się z dodatkową prowizją, która wynosi 1,35 zł.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Należy skorzystać ze swojego konta PayPal i wybrać opcję wypłaty na swoje konto bankowe. Operację można wykonać zarówno z telefonu, jak i z komputera. Środki można wypłacić także w innej walucie, ale serwis PayPal może przeliczać wypłatę według własnego kursu.

Każdy, kto posiada konto w PayPay, może wypłacać pieniądze. Aby szybko wypłacić pieniądze, trzeba zalogować się do swojego konta i zlecić wypłatę. Przelew możliwie szybko znajdzie się na naszym rachunku bankowym.

Przelew z PayPal na konto bankowe jest bezpłatny. Opłata za przelewy elektroniczne w systemie PayPal może być naliczana natomiast za źle wprowadzone dane do przelewu.

Żeby odebrać pieniądze z PayPal, wystarczy skorzystać z linku wysłanego przez nadawcę przelewu. Jeżeli klikniemy w łącze PayPal.Me i wpiszemy odpowiednią kwotę, pieniądze zostaną wypłacone.

Jeśli chcesz wypłacić pieniądze z kontem PayPal w bankomacie, niestety nie zrobisz tego bezpośrednio. Będzie to możliwe tylko po wcześniejszym przelaniu pieniędzy na konto bankowe albo inny system płatności internetowych. Wypłatę pieniędzy przeprowadzisz wtedy w standardowy sposób.

Na przelew PayPal zazwyczaj będziemy czekać 1-2 dni robocze. W wyjątkowych sytuacjach – na przykład płatności z systemu PayPal na kartę Visa – na pieniądze możemy czekać nawet do 10 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

iWoca zamyka biuro w Polsce
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
06 marca 2018

iWoca zamyka biuro w Polsce

70% Polaków pojedzie na wakacje
Blog
author
Patryk Byczek
06 czerwca 2018

70% Polaków pojedzie na wakacje

Apple Pay Bank Pekao
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
18 lipca 2018

Apple Pay Bank Pekao

Kasa Stefczyka Myszyniec
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 października 2020

Kasa Stefczyka Myszyniec

Ile kosztuje dostawa z TESCO?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
11 lipca 2019

Ile kosztuje dostawa z TESCO?

Młodzi Polacy pozytywnie oceniają swoje finanse
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 lipca 2019

Młodzi Polacy pozytywnie oceniają swoje finanse

Porównaj