Jak zamknąć konto w Banku Pekao SA?

Jak zamknąć konto w Banku Pekao SA?

author
Dorota Grycko
02 grudnia 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Wysokie opłaty za kartę, rosnące rachunki za prowadzenie konta, problemy z obsługą – powodów do zamknięcia konta może być wiele. Sprawdzamy, jak przebiega wypowiedzenie umowy konta w Banku Pekao SA.

Spis treści:

 1. Zamknięcie konta w Banku Pekao SA przez Internet
 2. Jak zamknąć konto w Pekao SA przez telefon?
 3. Jak zamknąć konto w placówce Banku Pekao SA?
 4. Jak zamknąć konto listownie w Banku Pekao SA?
 5. Zamknięcie konta w Banku Pekao SA - krok po kroku
 6. Ile trwa zamknięcie konta w Banku Pekao SA?
 7. Zamknięcie konta w Pekao SA - najważniejsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Zamknięcie konta w Banku Pekao SA przez Internet

Istnieje wiele dogodnych sposobów zamykania konta w Pekao SA. Konto zamkniemy zarówno bez wychodzenia z domu, jak i sposobami bardziej tradycyjnymi – na przykład odwiedzając placówkę banku lub wysyłając wypowiedzenie listownie. Konto możemy zamknąć poprzez bankowość internetową lub poprzez chat z konsultantem. 

Aby zamknąć konto przez Internet, musimy zalogować się do bankowości internetowej Pekao24, a następnie wykonać kolejno operacje:

 1. Zgłaszamy chęć zamknięcia konta poprzez wewnętrzną wiadomość, która automatycznie zostanie przesłana do banku.
 2. W treści wiadomości wpisujemy istotne informacje, takie jak: dane osobowe, adres zamieszkania, numer PESEL, dane kontaktowe (numer telefonu).
 3. Podajemy rachunek bankowy, który chcemy zamknąć.
 4. Potwierdzamy swą decyzję.

Zamykając konto przez Internet, zostaniemy przeprowadzeni automatycznie przez wszystkie kroki, które należy podjąć. Po złożeniu dyspozycji otrzymamy jeszcze telefon z banku – będziemy musieli wysłuchać pracownika, który przekaże nam informacje dotyczące dalszych etapów realizacji zamknięcia konta. Od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia konta w serwisie transakcyjnym liczony jest miesiąc wypowiedzenia.

Przed zamknięciem konta bankowego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

 1. Należy upewnić się, że nie posiadamy innych produktów Pekao SA, które wymagają posiadania konta i gwarantują promocyjne warunki.
 2. Powinniśmy zamknąć wszystkie produkty powiązane z kontem bankowym (rachunki bankowe, pożyczki np. pożyczki na dowód, lokaty oszczędnościowe i produkty inwestycyjne).
 3. Musimy spłacić wszystkie karty debetowe i kredytowe powiązane z rachunkiem bankowym w Pekao SA (jeśli tego nie zrobimy, bank nie zgodzi się na rozwiązanie umowy).
 4. Należy wypłacić wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym (jeśli tego nie zrobimy, utracimy wszystkie
 5. Jeśli mamy jakiekolwiek zaległości, musimy je uregulować.

Jak zamknąć konto w Pekao SA przez telefon?

Aby zamknąć konto przez telefon, musimy skontaktować się z konsultantem Pekao SA. Możemy dzwonić pod jeden z dwu dostępnych numerów:

+48 22 59 12 232,

801 365 365.

Po pozytywnej weryfikacji naszej tożsamości będziemy mogli złożyć wypowiedzenie umowy w formie ustnej – konsultant poprowadzi nas przez cały proces. Następnie po rozłączeniu się z konsultantem, bank ponownie skontaktuje się z nami telefonicznie w celu przekazania informacji dotyczących kolejnych etapów zamykania konta w Pekao SA.

Jak zamknąć konto w placówce Banku Pekao SA?

Jeżeli chcemy zamknąć konto w placówce Pekao SA, wystarczy, że udamy się osobiście do któregokolwiek z oddziałówNależy zabrać ze sobą dowód osobisty i wszystkie karty bankowe, jeśli posiadamy. W banku przedstawiona będzie nam oferta, która będzie miała na celu przekonać nas, abyśmy zrezygnowali z zamykania konta. Poproszeni możemy być też o podanie powodu rezygnacji z rachunku bankowego.

Podpis, który złożymy na wniosku o zamknięcie konta, musi być zgodny ze wzorem podpisu, który bank posiada. Pamiętajmy, że może być dużo interesantów, co może oznaczać kolejkę. Usługi internetowe Pekao SA zostaną także zlikwidowane razem z zamknięciem konta.

Dowód zamknięcia konta 

Należy dopilnować wydania nam dokumentu – dyspozycji o zamknięciu konta, jak również kserokopii. Odebrany z banku druk zaświadczenia o zamknięciu konta powinno się przechowywać w podobny sposób, jak inne dokumenty. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku błędnego wprowadzenia danych czy zwykłej nieuwagi pracownika, bank będzie nadal naliczał opłaty, bo konto nie zostanie zamknięte. Może mieć to oczywisty wpływ na naszą historię kredytową – będzie rosło zadłużenie.

Jak zamknąć konto listownie w Banku Pekao SA?

Osoby, które nie mogą udać się do banku i nie posiadają dostępu do Internetu, mogą złożyć wypowiedzenie umowy o konto drogą listowną.

Wypowiedzenie musi zawierać:

– imię i nazwisko posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer PESEL posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer rachunku, na które mają być przelane środki z zamykanego rachunku,
– określenie trybu, w jakim umowa ma być rozwiązana (z reguły jest to tryb miesięczny).

Wypowiedzenie musimy napisać własnoręcznie i wysłać je na adres korespondencyjny banku:

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna
Ul. Grzybowska 53/57
00-844 Warszawa.

Własnoręcznie musimy złożyć także podpis – bardzo ważne jest, by był on zgodny z tym, który jest w Pekao SA wskazany za wzór naszego podpisu. Jeżeli podpisy te nie będą się zgadzały, zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

Zamknięcie konta w Banku Pekao SA - krok po kroku

Zamknięcie konta w oddziale – krok po kroku

1. Udajemy się do wybranego oddziału Banku Pekao SA.

2. Potwierdzamy swoją tożsamość (wystarczy dowód osobisty).

3. Zgłaszamy chęć zamknięcia konta.

4. Drukowana jest dyspozycja zamknięcia wybranego przez nas rachunku.

5. Pracownik oblicza kwoty, które bank jest zobowiązany nam wypłacić oraz te, które my jesteśmy winni bankowi. Jeżeli mamy minus na koncie, kwotę musimy uregulować na miejscu – w przeciwnym razie konto nie będzie mogło zostać zamknięte.

6. Podpisujemy dokument.

I… już. Konto jest zamknięte, dostęp do bankowości internetowej zostaje zablokowany.

Ile trwa zamknięcie konta w Banku Pekao SA?

Standardowy okres wypowiedzenia umowy w Banku Pekao SA trwa 30 dni. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej umowie mogą być zapisane inne warunki, dlatego przed złożeniem wypowiedzenia, należy przeczytać umowę.

W niektórych sytuacjach możemy także ubiegać się o natychmiastowe rozwiązanie umowy (w związku ze zmianą regulaminu, tabeli prowizji i opłat lub tabeli oprocentowania) lub skrócenie okresu wypowiedzenia (w przypadku spełnienia określonych warunków)

Okres wypowiedzenia rozpoczyna się od dnia złożenia dyspozycji w banku. Co ważne, zamknięcie konta w banku przez osobę fizyczną jest całkowicie bezpłatne.

Zamknięcie konta w Pekao SA - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Zamknięcie konta przez osobę fizyczną w Banku Pekao SA nic nie kosztuje.

Zamknąć konto w Banku Pekao SA możemy: internetowo, listownie, poprzez chat, odwiedzając stacjonarną placówkę.

Nie, jeżeli posiadamy jakiekolwiek debety, to konto nie zostanie zamknięte. Musimy najpierw uregulować wszystkie „minusy” na koncie, by złożyć dyspozycję do jego zamknięcia.

Okres wypowiedzenia trwa standardowo miesiąc. Liczony jest od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia rachunku.

Nie, wystarczy wypowiedzenie jednego ze współposiadaczy rachunku, by konto zostało zlikwidowane.

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Sesje przelewów – majówka 2020

Majówka to wyjątkowy czas, w którym wypadają aż dwa dni wolne od pracy, w związku z czym przelewy nie są realizowane w normalnym trybie. Sprawdź, kiedy dojdzie przelew nadany przed majówką lub w jej trakcie.

author
Dominika Byczek
30 kwietnia 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Ile oszczędności potrzebujemy na czarną godzinę ?

Polacy potrzebują minimum 5000 zł oszczędności na czarną godzinę. Tak wynika z badania Barometr Providenta. Mniej niż połowa z nas posiada oszczędności w takiej kwocie (40%), która pozwoliłaby czuć się finansowo bezpiecznie w przypadku niespodziewanych okoliczności. 

author
Aneta Jankowska
31 października 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Rząd paraliżuje funkcjonowanie polskich firm?

Przedsiębiorcy z reguły doceniają wszelkie działania służące uszczelnianiu systemu podatkowego. Ważne jednak, by działania uszczelniające nie prowadziły w swych skutkach do paraliżu polskich firm. Niestety wszystko wskazuje na to, że świeżo wydane rozporządzenie ministra w sprawie wzoru zawiadomienia płatniczego doprowadzi do takich utrudnień. 

author
Halszka Gronek
21 grudnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Biuro paszportowe w Gorzowie Wielkopolskim

Gdzie można wyrobić paszport w Gorzowie Wielkopolskim? Biuro paszportowe w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się przy ulicy Jagiellończyka 8. W naszym poradniku wskazujemy godziny urzędowania biura, dane kontaktowe oraz informacje o wniosku. Sprawdź najważniejsze informacje, jak wyrobić paszport w Gorzowie Wielkopolskim.

author
Patryk Byczek
11 lipca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Daiglob placówka Szczecin

Daiglob to polska firma pożyczkowa działająca już od 2014 roku. Oferta skierowana jest do osób, które nie mogą uzyskać kredytu w banku. Firma posiada placówki w całym kraju. Sprawdź oddziały Daiglob w Szczecinie – adres oraz dane kontaktowe.

author
Aleksandra Gościnna
09 maja 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Promocja: „Odbierz voucher do Circle K z kartą kredytową Mastercard” w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski wystartował z promocją, w której Klienci mogą zgarnąć voucher o wartości 200 złotych do wykorzystania na stacjach Circle K. Wystarczy wyrobić kartę kredytową Mastercard. Promocja trwa do 6 grudnia 2018 roku.

author
Patryk Byczek
23 listopada 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj