Bank Pekao SA – opinie

Bank Pekao SA – opinie

Ocena klientów

3,3

Na podstawie 61 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

35 osoby

Negatywne opinie

26 osoby

Bank Pekao SA – opinie Klientów

Bank Pekao S.A. jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem wielkości aktywów. Bank szczyci się blisko stuletnią tradycją, którą zachęcił do siebie setki tysięcy Klientów z Polski oraz całego świata. Instytucja od ponad 20 lat jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank kieruje swoją szeroką ofertę usług i produktów do Klientów zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Prześwietlamy Bank Pekao.

Klienci Banku Pekao S.A. w ofercie znajdą konta, narzędzia oszczędnościowe, a także pożyczki i kredyty. Oferta Banku jest bardzo szeroka, dlatego każdy obecny i nowy Klient znajdzie w niej coś dla siebie.

Oferty kredytowe i pożyczkowe dostępne w Pekao SA

Bank Pekao SA – podstawowe dane

Nazwa banku:Bank Pekao
Data powstania:1929 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Leszek Skiba
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000014843
NIP:5260006841

Najważniejsze informacje dla Klientów

Bank Pekao godziny przelewów Elixir

Bank Pekao kod SWIFT

Bank Pekao kontakt z infolinią

Na co narzekają Klienci Banku Pekao?

Klienci, na co dzień współpracujący i korzystający z usług i produktów Pekao w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Banku Pekao narzekają na:

 • niemożność skorzystania z oferty przez infolinię
 • nieprzestrzeganie przez bank godzin sesji przelewów
 • mały wybór wzorów kart płatniczych
 • męczące telefony od konsultantów
 • papierowe dokumenty związane z kredytami w oddziale
 • lepsze warunki dla nowych Klientów
 • częste odrzucanie wniosków o kredyt hipoteczny
 • małą liczbę stanowisk w oddziałach
 • prowizję za wypłaty gotówki w bankomatach
 • brak pomocy ze strony banku w godzinach wieczorno-nocnych

Z czego są zadowoleni Klienci Banku Pekao?

Z drugiej strony Klienci instytucji dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z Bankiem Pekao. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci Banku Pekao są zadowoleni z:

 • przejrzystej bankowości mobilnej i internetowej
 • infolinii, na której konsultanci są bardzo pomocni
 • rozbudowanej oferty
 • oddziałów dopasowanych do wymagań Klientów
 • akcji promocyjnych
 • możliwości założenia konta dla dziecka
 • oferty płatności mobilnych
 • produktów i usług dostępnych online
 • godzin otwarcia oddziałów
 • ekspertów pracujących w oddziałach

Wymagania do kredytów i pożyczek w Pekao SA

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Siedziba Banku Pekao SA

ul. Grzybowska 53/57

00-950 Warszawa

Pekao SA - najważniejsze informacje

Historia Banku Pekao

Bank Pekao S.A., czyli Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna, to drugi największy bank w Polsce pod względem wielkości posiadanych aktywów. Pod nazwą instytucji kryje się bank uniwersalny założony w 1929 roku, który działa jako bank komercyjny w formie spółki akcyjnej. Instytucja od 1998 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ministerstwo Skarbu w 1929 roku, na nieformalny wniosek Henryka Grubera, który zwrócił uwagę na to, że w Polsce potrzebny jest bank świadczący usługi finansowe dla milionów Polaków żyjących poza Polską, utworzyło Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. Jeszcze w tym samym roku Sąd Okręgowy w Warszawie wpisał do rejestru handlowego Bank Polska Kasa Opieki SA. Głównymi akcjonariuszami banku zostali wówczas: Bank Gospodarstwa Krajowego, Państwowy Bank Rolny oraz Pocztowa Kasa Oszczędności.

Po roku 1990 Bank Pekao wprowadził do swojej oferty kartę kredytową, która była pierwszym takim narzędziem w Polsce. Kartę kredytową otrzymywał Klient, który w skarbcu złożył depozyt o wartości 20 000 dolarów – w gotówce. W 1996 roku, przed planowaną prywatyzacją, utworzono Grupę Pekao SA. W 2007 roku Klienci Banku BPH, po fuzji, zostali Klientami Banku Pekao. W 2016 roku poinformowano, że PZU i PFR zakupią 32,8% akcji Banku.

Plusy i minusy Banku Pekao

+ przyjazna bankowość elektroniczna i mobilna
+ pomocni konsultanci na infolinii
+ bardzo szeroka oferta produktów i usług
+ oddziały przystosowane do potrzeb Klientów
+ wiele promocji na start i dla obecnych Klientów
+ możliwość założenia konta dla dziecka
+ rozwinięta oferta płatności mobilnych
+ możliwość skorzystania z oferty banku przez Internet
+ doświadczeni pracownicy w banku
+ godziny otwarcia oddziałów


– problemy ze skorzystaniem z oferty przez infolinię
– opóźnienia w sesjach przelewów
– ograniczone możliwości wyboru wzoru kart płatniczych
– uporczywe telefony z infolinii
– duża papierologia podczas wnioskowania o kredyt w oddziale

Oferta Banku Pekao

W ofercie Banku Pekao znajduje się praktycznie cały wachlarz produktów finansowych – począwszy od kont, przez produkty kredytowe i pożyczkowe, aż po produkty oszczędnościowe. Spora liczba Klientów Banku Pekao potwierdza, że produkty te są naprawdę warte uwagi.

Konta dostępne są zarówno w wariancie kont osobistych, jak i kont firmowych. W ofercie banku są także specjalne konta osobiste dla młodych (do 26 roku życia) oraz dla dzieci (w wieku od 0 do 17 lat).

Bank Pekao oferuje również różne karty kredytowe i pożyczki gotówkowe z korzystnym oprocentowaniem. Co więcej – pożyczki w Pekao są dostępne także dla osób, które nie mają (i nie chcą mieć) konta w tym banku. W Pekao SA możemy także skorzystać z ciekawej opcji zleceń stałych, dzięki którym raty naszych kredytów czy transze różnych opłat będą przelewały się automatycznie.

Pekao SA sprzedaje także różne ubezpieczenia, w tym głównie ubezpieczenia do kart kredytowych, do kredytów i pożyczek oraz typowe ubezpieczenia PZU (można je zakupić w oddziałach naszego banku).

Bank Pekao w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników Banku Pekao SA się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Banku Pekao SA:

– rok założenia instytucji – 1929 rok,
– liczba pracowników – 110 998 osób (2018 rok),
– liczba placówek – 729 (I kwartał 2020 roku),
– wysokość aktywów – 189 494 130 złotych (2019 rok),
– zysk za 2019 roku – 2 165 000 złotych (netto).

Nasza opinia o Banku Pekao

Bank Pekao SA to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, co zdecydowanie przemawia za tym, że usługi i produkty oferowane przez ten bank są naprawdę warte uwagi. Klienci, którzy poprzez naszą stronę skorzystali z produktów Banku Pekao, z reguły wypowiadali się o banku bardzo pozytywnie, przez co nasza opinia o tym banku również jest pozytywna. Na docenienie zasługuje szczególnie przejrzystość zarówno strony internetowej Banku Pekao, jak i aplikacji mobilnej.

Wszystkie produkty finansowe w tym banku są łatwo dostępne, a ich obsługa z reguły jest wzorowa (choć zdarzają się sytuacje, w których Klienci narzekają na obsługę Klienta, szczególnie przez telefon). W naszej ocenie bardzo ciekawe są liczne oferty promocyjne, które Bank Pekao kieruje szczególnie do nowych Klientów. Często można w tym banku skorzystać z naprawdę korzystnie oprocentowanych kredytów i pożyczek, a także uzyskać obniżone opłaty za konto osobiste.

Opinie Klientów o banku Pekao

Przykładowe opinie innych klientów o tym banku nie są budujące, dajmy chociaż kilka przykładów znalezionych w komentarzach w Internecie:

“Najgorsza obsługa klienta, którą tylko można sobie wyobrazić. Potrzebujesz czegoś więcej niż przepłacony kredyt? To zapnij pasy! Bank zabierze Cię na przygodę życia. 😀 Zaczniesz od rollercoster’a pomiędzy infolinią a placówką, bo nikt w całym banku nie będzie w stanie wytłumaczyć Ci jak wyglądają ich własne procedury. Terminy, w zależnośći od tego z kim się kontaktujesz, będą się różnić się od 1 tygodnia to całego kwartału. Następnym przystankiem będzie standartowa odpowiedź pracownika, czyli „nie wiem”. Na Twoją próbę dowiedzieć się kto będzie wiedział, dostaniesz bonusowe burczanie pracownika pod nosem. Kolejnie, bank zaprosi Cię do wielokrotnego składania reklamacji na stronie czy aplikacji, po czym będzie się bawił w „chowanego” z Twoimi wnioskami. W odpowiedźi na Twoje podziękowanie pracownikowi banku za cierpliwość i poświęcony czas dostaniesz chamskie „nie mamy tutaj już nic do gadania”.”

“Bank okrada klientów byłego Idea Bank. Produkty, które zostały przeniesione są blokowane, nie można z nich korzystać. Nie zgadzają się środki na kontach. Pracownicy na infolinii nie mogą pomóc, bo trzeba iść do oddziału. Lista oddziałów, która jest dostępna na stronach nie jest aktualna w większości. Pracownik infolinii śmieje się i rozłącza. Zero profesjonalizmu!!!! Tylko jedna Pani bardzo sympatyczna i starająca się pomóc.
Zalety: Brak
Wady: Złodzieje i brak kompetencji i profesjonalnej obsługi”

“Jestem tak wkurzony, cały dzień próbuję jeden przelew zrobić. „Podobno” system przypadkowo wylosował mnie do weryfikacji telefonicznej – piąty raz z rzędu. Nikt mnie nie powiadomił że poprzednie przelewy sie nie powiodły. Zmarnowałem czas i pieniądze na infolinii i nic się nie dowiedziałem, czemu nie mogę wydać moich pieniędzy. Podejrzewam że specjalnie sabotują moje przelewy ponieważ chcę wycofać pieniądze z banku. Serdecznie nie polecam nikomu tego badziewia””

Witam ja również zostałam oszukana ledwo co założyłam konto w tym banku i ktoś robił oraz wykonywał na nim różne operacje wpłacał i wypłacał gotówke z czego z mojego konta zostały skradzione pieniązki dziecka jestem w trakcie wyjaśniana sprawy.Nie polecam nikomu tego banku nikt nie chce racze żeby spotkała go taka sytuacja jak u mnie.

Bank Pekao – co wyróżnia?

1. Bank Pekao w aż 5 edycjach rankingów magazynu Forbes otrzymał najwyższą notę potwierdzającą wysoką jakość bankowości prywatnej. Sukces ten bank odniósł w latach: 2015, 2017, 2018, 2019, 2020.

2. Na stronie Banku Pekao możemy znaleźć specjalną Stefę Seniora, w której publikowane są artykuły kierowane właśnie do tej grupy wiekowej. Dzięki publikacjom seniorzy mogą znacznie łatwiej odnaleźć się w Internecie oraz w prostych instrukcjach zapoznać się z funkcjonowaniem bankowości internetowej.

3. Bank, by dookreślić podstawę swojego funkcjonowania wprowadził Kartę Zasad, czyli zbiór podstawowych wartości, którymi kieruje się we wszystkich swoich działaniach. Podstawą tych wartości jest uczciwość, a jej fundamenty budowane są poprzez równe traktowanie, szacunek, wolność, zaufanie, przejrzystość oraz wzajemność.

4. W 2020 roku spot reklamowy przygotowany w ramach kampanii “Bierz życie za rogi” z udziałem Sebastiana Kawy zyskał uznanie zarówno internautów, jak i kapituły konkursu organizowanego przez redakcję Bankier.pl oraz Puls Biznesu. Bank Pekao zdobył pierwsze miejsce za najlepszy spot reklamowy.

5. Bank Pekao oferuje specjalną aplikację bankową dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Aplikacja PeoPay Kids może wprowadzić dziecko w świat finansów i pokazać mu, na czym polega oszczędzanie. Dziecko do konta może także posiadać własną kartę płatniczą z niskimi limitami płatności.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Choć w Internecie znajdziemy wiele opinii, które wskazują, że to wręcz najgorszy bank ze wszystkich, naszym zdaniem bank ten jest wart uwagi. Placówki banku rozsiane są praktycznie po całej Polsce.

Konto Przekorzystne to rodzaj konta oszczędnościowego. Zyskać można nawet 8% w skali roku. Za prowadzenie konta i obsługę karty nie zapłacimy ani grosza. Dodatkowe opłaty mogą być naliczane za niektóre wypłaty gotówki z bankomatów. W razie gdybyśmy byli niezadowoleni z usługi, możliwe jest zamknięcie konta.

Aby założyć konto oszczędnościowe, należy – podobnie jak w innych bankach – wejść na stronę internetową albo zgłosić się do oddziału banku.

Prowadzenie konta Przekorzystnego jest zupełnie darmowe, nic nie kosztuje również obsługa karty. Dokładnie 0 zł zapłacimy także za wypłaty z bankomatów
za granicą oraz za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z obcych bankomatów w Polsce.

Praca w oddziale banku Pekao jest przez większość pracowników oceniana pozytywnie. Praca na stanowisku doradcy Klienta jest typową pracą biurową. Jeżeli rozważamy pracę w tym banku, warto pamiętać, że pracownikowi banku nakazane jest dochowanie tajemnicy bankowej.

Zostaw swoją opinię o banku Pekao SA

Bank BNP Paribas możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Klient
Klient
2024-02-23 22:50:14

Bank PKO to bank z filmu Bareji: Nie mamy paskiego palta i co nam pan zrobi? To jest karykatura banku. Przedszkolactwo bawiace sie w tatusia pracujacego w banku. To moj pierwszy i ostatni bank w Polsce. Jezeli wszystkie sa takie same, to nie trzeba Jackowskiego zeby pezwidziec przyszlosc tego kraju. Diabel mnie podkusil zeby na starosc, po ponad 40 latach, odwiedzic ojczyzne i na pewno wiecej mnie nie skusi.

Femida
Femida
2023-10-04 17:44:36

Najgorszy bank w Polsce. Uprzedzony wobec obcokrajowców upolityczniony. Bez wyjaśnień zamknąłem konto, bez żadnych podstaw. Nieodpowiedni bank. Nie będę doradzać znajomym zabrania pieniędzy do tego banku, ufamy innemu bankowi.

Ja
Ja
2023-05-04 19:34:14

Beznadziejny bank i najgorszy na rynku jeśli chodzi o przelewy. Zabierają za wszystko kasę i żerują na naszych pieniądzach, nie polecam jeśli ktoś ceni sobie spokojną głowę.

Krystyna
Krystyna
2023-04-23 16:25:16

Profesjonalne i szybkie załatwienie sprawy

Porównaj