Każdy Klient ma prawo zrezygnować z konta, które nie spełnia jego oczekiwań albo po prostu jest mu już niepotrzebne. Sprawdzamy, jak można zamknąć rachunek bankowy w Credit Agricole. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 07.09.2018
Udostępnij:

Spis treści:
1. Zamykanie rachunku – o czym należy pamiętać?
2. Credit Agricole – zamknięcie konta w oddziale. 
3. Credit Agricole – zamknięcie konta listownie.
4. Wzór wypowiedzenia umowy – Credit Agricole.

W Credit Agricole można zamknąć konto jedynie na dwa standardowe sposoby – udając się osobiście do placówki banku albo wysyłając dokument pocztą. Niestety bank nie oferuje swoim Klientom zdalnych możliwości rezygnacji z rachunku. 

Niezależnie od wybranej formy złożenia wypowiedzenia, okres wypowiedzeniowy trwa zawsze jeden miesiąc od momentu jej przyjęcia. W tym czasie należy przekierować wszystkie środki z zamykanego rachunku na inne konto albo je wypłacić.

Przez okres wypowiedzeniowy będą jeszcze pobierane stałe miesięczne opłaty, a zatem przy opróżnianiu konta musimy pamiętać o tym, by zostawić na nim środki niezbędne do opłacenia konta. 

Wraz z chwilą wypowiedzenia umowy należy:

– zwrócić wszystkie otrzymane karty płatnicze,

– zwrócić token (jeżeli został wydany),

– spłacić zadłużenie konta. 

ZAMKNIĘCIE KONTA W ODDZIALE

Najłatwiejszą i najszybszą metodą zamknięcia konta w Credit Agricole będzie wybranie się bezpośrednio do dowolnie wybranego oddziału banku. Tam będziemy mogli skorzystać z pomocy doradcy finansowego i na pewno otrzymamy poradę w zakresie wszystkich formalności. 

Wypowiedzenie lepiej przygotować samodzielnie przed wizytą w oddziale (własnoręcznie albo w formie wydruku), ale jeżeli tego nie zrobimy, zapewne pracownik banku pomoże nam w stworzeniu takiego dokmentu. Przyniesienie wniosku korzystnie wpłynie jednak na czas przebiegu procesu rezygnacji z konta. 

Do którego oddziału się udać? Credit Agricole przyjmuje wnioski o rozwiązanie umowy konta bankowego we wszystkich oddziałach, a zatem możemy wybrać dowolną placówkę.

ZAMKNIĘCIE KONTA LISTOWNIE

Wizyta w banku wiąże się zazwyczaj z wysłuchaniem propozycji mających zachęcić nas do utrzymania umowy rachunku, dlatego też osoby, które nie mają na to ochoty, z reguły wybierają opcję zdalną. W takim wypadku w Credit Agricole możemy wysłać wypowiedzenie jedynie drogą listowną. Co ważne – w Credit Agricole nie możemy wysłać wypowiedzenia umowy na adres dowolnej placówki banku, a jedynie na adres główny. Tylko tam nasze pismo zostanie rozpatrzone. 

Adres do wysyłki wypowiedzenia rachunku:

Credit Agricole Bank Polska S.A. 
pl. Orląt Lwowskich 1 
53-605 Wrocław

Nasze wypowiedzenie powinno być wydrukowane lub napisane na kartce w formacie A4. Dokument musi na czas transportu być odpowiednio zabezpieczony – najlepiej włożyć go do sztywnej koperty, która będzie od środka zabezpieczona folią bąbelkową. Z uwagi na to, że w dokumencie znajdują się nasze dane osobowe, powinniśmy go wysłać najbezpieczniejszą metodą i upewnić się, że dotrze od bezpiecznie do Credit Agricole. Najlepiej wybrać list polecony z poleceniem odbioru. 

CREDIT AGRICOLE – WZÓR WYPOWIEDZENIA KONTA

Credit Agricole nie wskazuje na swojej stronie żadnego wzoru wypowiedzenia rachunku bankowego, ale powszechnie wiadomo, co powinno się w takim dokumencie znaleźć. Najważniejsze jest to, żebyśmy zawarli w wypowiedzeniu wszystkie dane, które pozwolą zidentyfikować nas jako Klientów banku.

W piśmie należy także wyraźnie wskazać, z rachunku chcemy zrezygnować. W wypowiedzeniu możemy także wskazać, na jaki rachunek mają być przelane pozostałe środki z likwidowanego konta, choć Credit Agricole zaleca, by środki wyprowadzić z konta samodzielnie przed upływem miesięcznego okresu wypowiedzeniowego. 

Przykładowo wypowiedzenie nasze może wyglądać następująco:

Pod wypowiedzeniem (zarówno drukowanym i własnoręcznie napisanym) musimy złożyć odręczny podpis, który będzie zgodny z podpisem zapisanym w bazie Credit Agricole (wzorem jest podpis, który złożyliśmy na umowie o konto bankowe). 

Komentarze