Jak zamknąć konto w Credit Agricole?

Jak zamknąć konto w Credit Agricole?

author
Dominika Sobieraj
07 września 2018
Każdy Klient ma prawo zrezygnować z konta, które nie spełnia jego oczekiwań albo po prostu jest mu już niepotrzebne. Sprawdzamy, jak można zamknąć rachunek bankowy w Credit Agricole. 

Spis treści:
1. Zamykanie rachunku – o czym należy pamiętać?
2. Credit Agricole – zamknięcie konta w oddziale. 
3. Credit Agricole – zamknięcie konta listownie.
4. Wzór wypowiedzenia umowy – Credit Agricole.

W Credit Agricole można zamknąć konto jedynie na dwa standardowe sposoby – udając się osobiście do placówki banku albo wysyłając dokument pocztą. Niestety bank nie oferuje swoim Klientom zdalnych możliwości rezygnacji z rachunku. 

Niezależnie od wybranej formy złożenia wypowiedzenia, okres wypowiedzeniowy trwa zawsze jeden miesiąc od momentu jej przyjęcia. W tym czasie należy przekierować wszystkie środki z zamykanego rachunku na inne konto albo je wypłacić.

Przez okres wypowiedzeniowy będą jeszcze pobierane stałe miesięczne opłaty, a zatem przy opróżnianiu konta musimy pamiętać o tym, by zostawić na nim środki niezbędne do opłacenia konta. 

Wraz z chwilą wypowiedzenia umowy należy:

– zwrócić wszystkie otrzymane karty płatnicze,

– zwrócić token (jeżeli został wydany),

– spłacić zadłużenie konta. 

ZAMKNIĘCIE KONTA W ODDZIALE

Najłatwiejszą i najszybszą metodą zamknięcia konta w Credit Agricole będzie wybranie się bezpośrednio do dowolnie wybranego oddziału banku. Tam będziemy mogli skorzystać z pomocy doradcy finansowego i na pewno otrzymamy poradę w zakresie wszystkich formalności. 

Wypowiedzenie lepiej przygotować samodzielnie przed wizytą w oddziale (własnoręcznie albo w formie wydruku), ale jeżeli tego nie zrobimy, zapewne pracownik banku pomoże nam w stworzeniu takiego dokmentu. Przyniesienie wniosku korzystnie wpłynie jednak na czas przebiegu procesu rezygnacji z konta. 

Do którego oddziału się udać? Credit Agricole przyjmuje wnioski o rozwiązanie umowy konta bankowego we wszystkich oddziałach, a zatem możemy wybrać dowolną placówkę.

ZAMKNIĘCIE KONTA LISTOWNIE

Wizyta w banku wiąże się zazwyczaj z wysłuchaniem propozycji mających zachęcić nas do utrzymania umowy rachunku, dlatego też osoby, które nie mają na to ochoty, z reguły wybierają opcję zdalną. W takim wypadku w Credit Agricole możemy wysłać wypowiedzenie jedynie drogą listowną. Co ważne – w Credit Agricole nie możemy wysłać wypowiedzenia umowy na adres dowolnej placówki banku, a jedynie na adres główny. Tylko tam nasze pismo zostanie rozpatrzone. 

Adres do wysyłki wypowiedzenia rachunku:

Credit Agricole Bank Polska S.A. 
pl. Orląt Lwowskich 1 
53-605 Wrocław

Nasze wypowiedzenie powinno być wydrukowane lub napisane na kartce w formacie A4. Dokument musi na czas transportu być odpowiednio zabezpieczony – najlepiej włożyć go do sztywnej koperty, która będzie od środka zabezpieczona folią bąbelkową. Z uwagi na to, że w dokumencie znajdują się nasze dane osobowe, powinniśmy go wysłać najbezpieczniejszą metodą i upewnić się, że dotrze od bezpiecznie do Credit Agricole. Najlepiej wybrać list polecony z poleceniem odbioru. 

CREDIT AGRICOLE – WZÓR WYPOWIEDZENIA KONTA

Credit Agricole nie wskazuje na swojej stronie żadnego wzoru wypowiedzenia rachunku bankowego, ale powszechnie wiadomo, co powinno się w takim dokumencie znaleźć. Najważniejsze jest to, żebyśmy zawarli w wypowiedzeniu wszystkie dane, które pozwolą zidentyfikować nas jako Klientów banku.

W piśmie należy także wyraźnie wskazać, z rachunku chcemy zrezygnować. W wypowiedzeniu możemy także wskazać, na jaki rachunek mają być przelane pozostałe środki z likwidowanego konta, choć Credit Agricole zaleca, by środki wyprowadzić z konta samodzielnie przed upływem miesięcznego okresu wypowiedzeniowego. 

Przykładowo wypowiedzenie nasze może wyglądać następująco:

Pod wypowiedzeniem (zarówno drukowanym i własnoręcznie napisanym) musimy złożyć odręczny podpis, który będzie zgodny z podpisem zapisanym w bazie Credit Agricole (wzorem jest podpis, który złożyliśmy na umowie o konto bankowe). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

V.O.
V.O.
2022-08-21 22:29:47

Żenada, założyć konto to można przez Internet a wypowiedzieć już nie. Człowiek jest niepełnosprawny i co ma w takim wypadku zrobić? Gdzie są te niby likwidowane bariery dla takich ludzi? Mając wszystkie dane powinno to zadziałać bez wizyty w banku. Dobrze, że likwiduję te konto. Nigdy nie polecę nikomu otwarcia konta w tym banku.

Oddzial Zabrze
Oddzial Zabrze
2022-06-30 23:05:38

Panie w CA w oddziale w Zabrzu to jedna wielka masakra,opryskliwe niepomocne,,,chyba że klient zakłada konto lub bierze kredyt,,ale jeśli się już jest klientem banku i niedaj co ma się problem to niestety w tym banku pomocy nie dostaniesz.jedna wielka masakra.nie polecam

Rozwolnienie
Rozwolnienie
2020-12-29 00:17:48

W placówce tego dziadowskiego banku już 2razy nie mogłem nic załatwić zamknąć konta bo rzekomo system im za wolno działa ale najlepiej jak przedłuże konto.dziady. natomiast żeby konto otworzyć nagle wszystko zaczyna działać drukarka się nie zawiesza i w 15minut jest gotowe do tego pani z okienka podskakuje jakby dostała orgazmu myśląc o premii za nowego klienta. Nigdy więcej nie założe tam konta!!! w lucas banku płaciłem 0zł albo grosze w credit agricole 19zł co miesiąc dziadostwo

Marcin Podyma
Marcin Podyma
2020-03-17 11:51:17

Dzień dobry z tej strony Marcin Podyma piszę do państwa w sprawie chciałbym się dowiedzieć jak można zamknąć konto w banku we Francji bank o nazwie credit mutuel

Podobne artykuły

KNF rusza z kolejną edycją kampanii „Oczarowani”
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 listopada 2019

KNF rusza z kolejną edycją kampanii „Oczarowani”

Credit Agricole w Wolsztynie
Oddziały
author
Patryk Byczek
28 lipca 2019

Credit Agricole w Wolsztynie

Wszystko o Narodowym Programie Mieszkaniowym
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
28 września 2016

Wszystko o Narodowym Programie Mieszkaniowym

Odpowiedzialny biznes w ING Banku Śląskim
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 marca 2019

Odpowiedzialny biznes w ING Banku Śląskim

100 zł za otwarcie konta mBiznes Standard w mBanku
Aktualności
author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2018

100 zł za otwarcie konta mBiznes Standard w mBanku

Porównaj