Santander Bank Polska opinie

Santander Bank Polska opinie

Ocena klientów

2,14

Na podstawie 290 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

83 osoby

Negatywne opinie

207 osoby

Opinie o banku Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest trzecim największym bankiem w Polsce pod względem wielkości posiadanych aktywów oraz trzecim największym bankiem pod względem ilości posiadanych placówek. Santander Bank Polska przez polskich Klientów jest bardzo często z Santander Consumer Bankiem, czyli bankiem typowo od kredytów. O ofercie Santander Bank Polska można dowiedzieć się z radia, telewizji i Internetu, ponieważ to właśnie w tych mediach instytucja promuje swoją działalność.

Klienci Santander Bank Polska w ofercie instytucji mogą skorzystać założyć konto osobiste, private banking, konta oszczędnościowe (w tym konto oszczędnościowe Select, konto firmowe czy rachunek maklerski) . Oferta Banku jest na tyle szeroka, że każdy Klient znajdzie w niej coś dla siebie. Oczywiście mamy również dostęp do bankowości internetowej, a poprzez Santander Internet możemy także założyć firmę, a do niej konta firmowe. Co więcej, w Santander Bank Polska możemy także skorzystać z produktów kredytowych (w tym wnioskować nawet o kredyt mieszkaniowy). Za pośrednictwem bankowości elektronicznej jest także dostępna pożyczka hipoteczna.

Santander Bank Polska - podstawowe dane

Nazwa banku:Santander Bank Polska
Data powstania:2001 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Michał Gajewski
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:930041341
NIP:8960005673

Najważniejsze informacje dla Klientów

Santander Bank Polska przelewy Elixir

Santander Bank Polska kod SWIT i IBAN

Santander Bank Polska kontakt z infolinią

Na co narzekają Klienci Santander Bank Polska?

Klienci Santander Banku Polska najczęściej narzekają na:

 • na infolinii nie skorzystamy z wielu produktów i usług
 • przelewy wychodzą i przychodzą z opóźnieniem
 • karty płatnicze z ograniczoną ilością wzorów
 • konsultanci są zbyt natarczywi
 • infolinia nie działa całodobowo

Z czego zadowoleni są klienci Santander Bank Polska?

Klienci Santander Bank Polska najczęściej wskazują, że pozytywne cechy tego banku to:

 • wysoka przyznawalność kredytów
 • nieskomplikowana bankowość elektroniczna
 • krótki czas oczekiwania na infolinii
 • doświadczeni konsultanci
 • nieskomplikowana bankowość mobilna
 • godziny otwarcia placówek
 • bardzo szeroka oferta dla Klientów
 • promocje na start dla nowych Klientów
 • placówki dostosowane do potrzeb Klientów
 • szeroka oferta płatności mobilnych

Wymagania do kredytów i pożyczek w Banku Millennium

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Santander Bank Polska - siedziba

Santander Bank Polska S.A.

al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

Santander Bank Polska - najważniejsze informacje

Historia Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest trzecim największym bankiem w Polsce pod względem zarówno wielkości aktywów, jak i posiadanych placówek. Cała historia Santander Bank Polska, można powiedzieć, rozpoczęła się w 1988 roku, kiedy to na mocy rozporządzenia Rady Ministrów powstał Bank Zachodni. Następnie w roku 1991 roku instytucję przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa.

Allied Irish Banks nabył 80% akcji Banku Zachodniego, dysponując jednocześnie akcjami Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Kolejnym etapem było, w 2001 roku, połączenie Allied Irish Banks oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego na mocy uchwały Komisji Nadzoru Bankowego. Z połączenia dwóch instytucji powstał Bank Zachodni WBK, a Allied Irish Banks nabył 70,5% akcji. Również w połowie 2001 roku Bank Zachodni WBK wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, dołączając do indeksu WIG30.

W 2010 roku Allied Irish Banks sprzedał swoje udziały w BZWBK hiszpańskiej Grupie Santander. W 2018 roku BZWBK przeszedł rebranding i bank zmienił się w Santander Bank Polska. Jeszcze w tym samym roku Santander Bank Polska przejął wydzieloną cześć Deutsche Banku, która obejmowała Klientów indywidualnych.

Oferta Santander Bank Polska

W ofercie Santander Banku Polska jest cały wachlarz produktów – od kont osobistych, poprzez produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, aż po kredyty, pożyczki czy karty kredytowe. Stale rosnąca liczba Klientów tego banku wskazuje na to, że produkty te budzą ich zainteresowanie.

Konta bankowe w Santander Banku Polska dostępne są zarówno indywidualnych, jak i firmowych oraz korporacyjnych. W ofercie banku jest także wyjątkowe konto dla młodych, brak jednak typowego konta dla dzieci (do 18 roku życia).

Oferta kredytowo-pożyczkowa banku jest bardzo szeroka. Santander udziela zarówno kredytów gotówkowych, kredytów w rachunku płatniczym, jak i kredytów mieszkaniowych czy pożyczek hipotecznych. Bank udostępnia również kartę kredytową World Mastercard.

W ofercie banku jest również sporo produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych, między innymi konta systematyczne, lokaty mobilne czy rachunki maklerskie. Poprzez bank możemy również wykupić ubezpieczenia, między innymi OC/AC, ubezpieczenia na zdrowie i życie, ubezpieczenia na podróż czy onkopolisy.

Santander Bank Polska w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników Santander Bank Polska się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Santander Bank Polska:

– rok założenia Banku Zachodniego – 1988 rok,
– rok założenia BZWBK – 2001 rok,
– rok powstania Santander Bank Polska – 2018 rok,
– liczba pracowników – 9500 osób,
– liczba placówek – 571 (I kwartał 2020 roku),
– wysokość aktywów – 185 555 589 złotych (2019 rok),
– zysk za 2019 roku – 2 014 000 złotych (netto).

Nasza opinia o Santander Bank Polska

Santander Bank Polska to wprawdzie nie największy bank w naszym kraju, ale nadal plasuje w pierwszej piątce banków zrzeszających największą liczbę Klientów. Popularność bank zawdzięcza oczywiście swoim produktom.

Naszym zdaniem na uwagę zasługują szczególnie produkty kredytowe i pożyczkowe Santander Banku Polska. Santander bardzo chętnie udziela kredytów i pożyczek, szczególnie w wariancie online, bez wychodzenia z domu.

Na docenienie zasługuje naszym zdaniem także konto osobiste Santander Banku Polska – Konto Jakie Chcę. Jest to jedno z nielicznych kont, które można dostosować całkowicie do swoich potrzeb. W wielu rankingach konto to uzyskuje pierwsze miejsce wśród wszystkich kont osobistych.

Ciekawa jest także wyjątkowa oferta, która polega na wypłacie zwrotów za rachunki domowe. Miesięcznie bank przelewa na konto nawet 25 zł, więc w ciągu miesiąca można na tym zaoszczędzić nawet 300 zł.

Na co narzekają Klienci Santander Bank Polska?

Klienci, na co dzień współpracujący i korzystający z usług i produktów Santander Bank Polska w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Santander Bank Polska narzekają na:

– mnóstwo papierowych dokumentów podczas wnioskowania o produkty,
– często o wiele lepsze warunki dla nowych, niż obecnych Klientów,
– długi czas oczekiwania na połączenie z infolinią,
– infolinię niedziałającą całą dobę,
– godziny sesji przelewów, które nie są przestrzegane,
– prowizja za wypłaty gotówki z bankomatów,
– mała liczba dostępnych wzorów kart płatniczych,
– zbyt częste, niechciane połączenia od konsultantów,
– część oferty nie jest dostępna przez Internet,
– mała liczba stanowisk w oddziałach.

Z czego są zadowoleni Klienci Santander Bank Polska?

Z drugiej strony Klienci instytucji dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z Santander Bank Polska. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci Santander Bank Polska są zadowoleni z:

– bardzo prostej bankowości internetowej,
– bankowości mobilnej, która obsługuje niemalże całą ofertę,
– bardzo bogatej oferty produktów i usług,
– doświadczonych i pomocnych pracowników w oddziałach,
– wielu możliwości płatności mobilnych,
– wysokiego procentu przyznawalności kredytów,
– promocji na start,
– oddziałów dopasowanych do potrzeb Klientów,
– bankowości mobilnej pozawalącej załatwić wiele spraw,
– doświadczonych konsultantów na infolinii.

Santander Bank Polska – co wyróżnia?

1. Santander Bank Polska tworzy wyjątkowe placówki w formacie Work/Café. W placówkach tych można nie tylko skorzystać z usług bankowych, ale także popracować nad własnymi obowiązkami czy napić się ciepłej kawy. Póki co placówki Work/Café zlokalizowane są w trzech miejscach w Polsce.

2. Misją Santander Bank Polska jest pomoc Klientom w ich codziennych sukcesach. Bank stara się realizować tę misję we wszystkich swoich działaniach.

3. Od 2011 roku Santander Bank Polska należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z tej grupy oferują między innymi: usługi maklerskie, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne, leasing oraz faktoring.

4. Główne wartości korporacyjne, na które stawia Santander Bank Polska, to: satysfakcja Klienta, innowacyjność, siła, przywództwo, zaangażowanie oraz etyka.

5. W 2020 roku Santander Bank Polska jako jedyny został wyróżniony nagrodą Euromoney Awards for Excellence 2020. Bank został doceniony za działania dla Klientów i społeczeństwa w trakcie pandemii, a przede wszystkim za akcję charytatywną “Podwójna moc pomagania”.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Oczywiście, Santander Bank Polska jest w pełni bezpieczny i wiarygodny.

Santander Bank Polska oferuje wiele wartych uwagi kont bankowych, w szczególności:

 • konta osobiste (Konto Jakie Chcę oraz warianty dla studenta, dla młodych, dla dzieci i konto walutowe),
 • konta dla małych firm,
 • konta dla dużych firm i korporacji.

Tak, Santander Bank Polska ma gwarancję BFG (Bankowego Funduszu Gwarancyjnego).

Santander Bank Polska stara się weryfikować Klientów w trybie natychmiastowym, ale zastrzega, że maksymalnie weryfikacja może trwać nawet 48 godzin.

Właściwie tak, ale jeden z tych banków to Santander Bank Polska (uniwersalny bank z kontami osobistymi, kredytami i pożyczkami), a drugi bank to Santander Consumer Bank (“bank od kredytów”, czyli udostępniający tylko produkty kredytowe).

Zostaw swoją opinię o Santander Bank Polska

Santander Bank Polska możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Judasz
Judasz
2023-03-11 10:54:09

Od wielu lat korzystam z usług tego banku. Standardy obsługi i kontaktu z pracownikami są coraz gorsze. Byłem w Banu Zachodnim było ok. Potem WBK też ok. Jak Santander przejął aktywa to totalna porażka. RODO mają za nic. Natrętni przez telefon. Obsługa w oddziale z reguły kiepska. Konto osobiste i firmowe przeniosłem już jakiś czas temu. Jeszcze rok jak spłacę kredyt i "rozwód" na zawsze. NIE POLECAM !

mkalinow73
mkalinow73
2023-03-05 20:03:52

Absolutnie nie polecam wręcz przestrzegam. 1. Współpracuję z tym bankiem od 30 lat (WBK, BZWBK,Santander) i od czasu przejęcia przez Santander następuje regularne obniżanie: standardów obsługi, kompetencji i decyzyjności pracowników, możliwości komunikacji. 2. Przez 30 lat nigdy nie występowały przeterminowane spłaty, brałem kredyty, linie kredytowe, karty ubezpieczenia, kredyt mieszkaniowy od tego Pinokia co nie dawał kredytów w EUR. A więc bank zarabiał i to nieźlę. 3. W piątek dostarczyłem dokumenty do przedłużenia limitu a w wtorek dowiedziałem się że został on obcięty do zera. W dwa dni. !!! po 30 latach współpracy. Niepojęte. Żadnej propozycji stopniowego zmiejszania kredytu, żadnego innego rozwiązania totalny bezwład i olanie sprawy. Odejdzie Pan to niech Pan odchodzi - mamy wielu klientów. NIE POLECAM. Ten bank nie zasługuje na jakiekolwiek zaufanie, nie traktuje klientów nie tylko po partnersku ale NIE SZANUJE KLIENTÓW. Przestrzegam i nie polecam.

ja
ja
2023-02-18 11:26:14

Spłata kredytu w tym psudo banku to jest po prostu koszmar. Przelew w terminie a automat wydzwania przez nastepnych pięć dni z tysiąca różnych numerów, bo rzekomo nie zapłaciłeś. Jeśli zapomnisz się o jeden dwa dni, to dopiero się zaczyna. Nie dość że wydzwaniają kilka dni automaty to do tego jakieś buiro egzekucyjne. Dramat, nawet kredytu na 5zł nie wieznę więcej w tym czymś.

Porównaj