Santander Bank Polska opinie

Santander Bank Polska opinie

author
Patryk Byczek
14 listopada 2020

Szukasz banku, którego oferta spełnia Twoje wszystkie oczekiwania i zaspokaja potrzeby finansowe? Relacje i współpraca z bankiem to codzienność każdej osoby, która pragnie zadbać o swoje finanse. Poniżej prześwietlamy ofertę Santander Bank Polska i przybliżamy jej szczegóły. Sprawdź najważniejsze informacje.

Santander Bank Polska – opinie Klientów

Santander Bank Polska jest trzecim największym bankiem w Polsce pod względem wielkości posiadanych aktywów oraz trzecim największym bankiem pod względem ilości posiadanych placówek. Santander Bank Polska przez polskich Klientów jest bardzo często z Santander Consumer Bankiem, czyli bankiem typowo od kredytów. O ofercie Santander Bank Polska można dowiedzieć się z radia, telewizji i Internetu, ponieważ to właśnie w tych mediach instytucja promuje swoją działalność.

Klienci Santander Bank Polska w ofercie instytucji mogą skorzystać z, między innymi: kont, kredytów, lokaty czy ubezpieczeń. Oferta Banku jest na tyle szeroka, że każdy Klient znajdzie w niej coś dla siebie.

Dodaj swoją opinię na temat Santander Bank Polska.

Plusy i minusy Santander Bank Polska

+ wysoka przyznawalność kredytów
+ nieskomplikowana bankowość elektroniczna
+ krótki czas oczekiwania na infolinii
+ doświadczeni konsultanci
+ nieskomplikowana bankowość mobilna
+ godziny otwarcia placówek
+ bardzo szeroka oferta dla Klientów
+ promocje na start dla nowych Klientów
+ placówki dostosowane do potrzeb Klientów
+ szeroka oferta płatności mobilnych


– na infolinii nie skorzystamy z wielu produktów i usług
– przelewy wychodzą i przychodzą z opóźnieniem
– karty płatnicze z ograniczoną ilością wzorów
– konsultanci są zbyt natarczywi
– infolinia nie działa całodobowo

Historia Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest trzecim największym bankiem w Polsce pod względem zarówno wielkości aktywów, jak i posiadanych placówek. Cała historia Santander Bank Polska, można powiedzieć, rozpoczęła się w 1988 roku, kiedy to na mocy rozporządzenia Rady Ministrów powstał Bank Zachodni. Następnie w roku 1991 roku instytucję przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa.

Allied Irish Banks nabył 80% akcji Banku Zachodniego, dysponując jednocześnie akcjami Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Kolejnym etapem było, w 2001 roku, połączenie Allied Irish Banks oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego na mocy uchwały Komisji Nadzoru Bankowego. Z połączenia dwóch instytucji powstał Bank Zachodni WBK, a Allied Irish Banks nabył 70,5% akcji. Również w połowie 2001 roku Bank Zachodni WBK wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, dołączając do indeksu WIG30.

W 2010 roku Allied Irish Banks sprzedał swoje udziały w BZWBK hiszpańskiej Grupie Santander. W 2018 roku BZWBK przeszedł rebranding i bank zmienił się w Santander Bank Polska. Jeszcze w tym samym roku Santander Bank Polska przejął wydzieloną cześć Deutsche Banku, która obejmowała Klientów indywidualnych.

Oferta Santander Bank Polska

W ofercie Santander Banku Polska jest cały wachlarz produktów – od kont osobistych, poprzez produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, aż po kredyty, pożyczki czy karty kredytowe. Stale rosnąca liczba Klientów tego banku wskazuje na to, że produkty te budzą ich zainteresowanie.

Konta bankowe w Santander Banku Polska dostępne są zarówno indywidualnych, jak i firmowych oraz korporacyjnych. W ofercie banku jest także wyjątkowe konto dla młodych, brak jednak typowego konta dla dzieci (do 18 roku życia).

Oferta kredytowo-pożyczkowa banku jest bardzo szeroka. Santander udziela zarówno kredytów gotówkowych, kredytów w rachunku płatniczym, jak i kredytów mieszkaniowych czy pożyczek hipotecznych. Bank udostępnia również kartę kredytową World Mastercard.

W ofercie banku jest również sporo produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych, między innymi konta systematyczne, lokaty mobilne czy rachunki maklerskie. Poprzez bank możemy również wykupić ubezpieczenia, między innymi OC/AC, ubezpieczenia na zdrowie i życie, ubezpieczenia na podróż czy onkopolisy.

Santander Bank Polska w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników Santander Bank Polska się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o Santander Bank Polska:

– rok założenia Banku Zachodniego – 1988 rok,
– rok założenia BZWBK – 2001 rok,
– rok powstania Santander Bank Polska – 2018 rok,
– liczba pracowników – 9500 osób,
– liczba placówek – 571 (I kwartał 2020 roku),
– wysokość aktywów – 185 555 589 złotych (2019 rok),
– zysk za 2019 roku – 2 014 000 złotych (netto).

Nasza opinia o Santander Bank Polska

Santander Bank Polska to wprawdzie nie największy bank w naszym kraju, ale nadal plasuje w pierwszej piątce banków zrzeszających największą liczbę Klientów. Popularność bank zawdzięcza oczywiście swoim produktom.

Naszym zdaniem na uwagę zasługują szczególnie produkty kredytowe i pożyczkowe Santander Banku Polska. Santander bardzo chętnie udziela kredytów i pożyczek, szczególnie w wariancie online, bez wychodzenia z domu.

Na docenienie zasługuje naszym zdaniem także konto osobiste Santander Banku Polska – Konto Jakie Chcę. Jest to jedno z nielicznych kont, które można dostosować całkowicie do swoich potrzeb. W wielu rankingach konto to uzyskuje pierwsze miejsce wśród wszystkich kont osobistych.

Ciekawa jest także wyjątkowa oferta, która polega na wypłacie zwrotów za rachunki domowe. Miesięcznie bank przelewa na konto nawet 25 zł, więc w ciągu miesiąca można na tym zaoszczędzić nawet 300 zł.

Na co narzekają Klienci Santander Bank Polska?

Klienci, na co dzień współpracujący i korzystający z usług i produktów Santander Bank Polska w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci Santander Bank Polska narzekają na:

– mnóstwo papierowych dokumentów podczas wnioskowania o produkty,
– często o wiele lepsze warunki dla nowych, niż obecnych Klientów,
– długi czas oczekiwania na połączenie z infolinią,
– infolinię niedziałającą całą dobę,
– godziny sesji przelewów, które nie są przestrzegane,
– prowizja za wypłaty gotówki z bankomatów,
– mała liczba dostępnych wzorów kart płatniczych,
– zbyt częste, niechciane połączenia od konsultantów,
– część oferty nie jest dostępna przez Internet,
– mała liczba stanowisk w oddziałach.

Z czego są zadowoleni Klienci Santander Bank Polska?

Z drugiej strony Klienci instytucji dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z Santander Bank Polska. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci Santander Bank Polska są zadowoleni z:

– bardzo prostej bankowości internetowej,
– bankowości mobilnej, która obsługuje niemalże całą ofertę,
– bardzo bogatej oferty produktów i usług,
– doświadczonych i pomocnych pracowników w oddziałach,
– wielu możliwości płatności mobilnych,
– wysokiego procentu przyznawalności kredytów,
– promocji na start,
– oddziałów dopasowanych do potrzeb Klientów,
– bankowości mobilnej pozawalącej załatwić wiele spraw,
– doświadczonych konsultantów na infolinii.

Santander Bank Polska – co wyróżnia?

1. Santander Bank Polska tworzy wyjątkowe placówki w formacie Work/Café. W placówkach tych można nie tylko skorzystać z usług bankowych, ale także popracować nad własnymi obowiązkami czy napić się ciepłej kawy. Póki co placówki Work/Café zlokalizowane są w trzech miejscach w Polsce.

2. Misją Santander Bank Polska jest pomoc Klientom w ich codziennych sukcesach. Bank stara się realizować tę misję we wszystkich swoich działaniach.

3. Od 2011 roku Santander Bank Polska należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z tej grupy oferują między innymi: usługi maklerskie, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne, leasing oraz faktoring.

4. Główne wartości korporacyjne, na które stawia Santander Bank Polska, to: satysfakcja Klienta, innowacyjność, siła, przywództwo, zaangażowanie oraz etyka.

5. W 2020 roku Santander Bank Polska jako jedyny został wyróżniony nagrodą Euromoney Awards for Excellence 2020. Bank został doceniony za działania dla Klientów i społeczeństwa w trakcie pandemii, a przede wszystkim za akcję charytatywną “Podwójna moc pomagania”.

Santander Bank Polska – podstawowe dane

Nazwa banku:Santander Bank Polska
Data powstania:2001 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Michał Gajewski
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:930041341
NIP:8960005673

Siedziba Banku:

Santander Bank Polska S.A.

al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa


Adres korespondencyjny:

Santander Bank Polska S.A.

al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa


OPINIE O SANTANDER BANK POLSKA

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Santander Bank Polska ? Podziel się swoją opinią.

Dodaj swoją opinię na temat Santander Bank Polska.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

iza

Nie polecam !!!! tego banku,,,Dużo personelu ,ale brak kompetencji,,jeden laptop na który wielu klientów oczekuje,i bez dezynfekcji następny klient wchodzi!!! czyli zasiada przy tym laptopie.A jak wpisujesz kod/pin to jesteś śledzony/obserwowany brak prywatności!!!!

wydra

Najgorszy bank z jakim miałam do czynienia, a korzystam czy korzystałam z prawie wszystkich, ponieważ wykorzystuję różne promocje. W innych bankach też "doradcy" klienta potrafią kłamać, zatajać prawdę czy po prostu być niekompetentni, ale w innych dało się to zawsze odkręcić, reklamacja była uwzględniana, nawet można było usłyszeć "przepraszam". Tutaj tego nie ma. Na infolinii, przez Internet i w placówce usłyszysz różne wersje. W odpowiedzi na reklamacje wprost przyznają, że "doradca" klienta może cię nie poinformować o różnych rzeczach, bo możesz sobie to sprawdzić na stronie banku (więc uwaga szczególnie dla osób starszych!!! bo młodsza osoba faktycznie może coś sama wyniuchać i sprawdzić). W ogóle odpowiedź na reklamację z literówkami, napisana językiem potocznym, jakby to była jakaś malutka firemka, w której pracuje na sekretariacie pani Grażynka, a nie poważny bank, w których przechowujesz swoje oszczędności, czy z którego bierzesz kredyt. Zresztą odpowiedź na reklamację zupełnie nie porusza tematu powodu reklamacji, a także zawiera rażący błąd sprzeczny z regulaminem banku. I jak tu poważnie traktować taki bank? Za czasu BZ WBK było naprawdę w porządku, nic zarzucić nie mogłam, a teraz - omijać szerokim łukiem.

18.11.20r. poszłam z teściową inwalidką 1 gr. z trudem się poruszającą (90 lat) do oddziału banku w Gliwicach na ul. Dolnych Wałów i zastałyśmy kartkę na drzwiach, z informacją o zamknięciu placówki, przez kilka dni i ponownym otwarciu 20.11.20r. Sprawa była pilna, więc ponownie poszłyśmy w piątek o 16.30 i zastałyśmy ponownie, bank ZAMKNIĘTY. Do tej pory oddział, był czynny do 17.00 o czym informowała, czerwona tabliczka na drzwiach wejściowych. 18-go, jeszcze była, a 20-go została zasłonięta, wydrukiem z ręcznie wpisanymi, skróconymi godzinami pracy ! Oczywiście, nas nie wpuszczono i ponownie, NIC NIE ZAŁATWIŁYŚMY . Po raz trzeci, będę musiała zwolnić się z pracy i fatygować mocno schorowaną osobę, w tak zaawansowanym wieku . Uważam takie praktyki, za skandaliczne i sądzę, że to jest samowola pracowników ! Ciekawa jestem, czy oddział główny wie o tych praktykach oddziału w Gliwicach ? Bank, jest instytucją usługową, musi być wiarygodny a takie nagłe zmykanie na kilka dni a potem, skracanie godzin pracy, jest absolutnie niepoważne. W końcu, może za którymś razem, tam dotrzemy i bank, będzie otwarty ale tym razem, zabierzemy wszystkie pieniądze i konta polikwidujemy, wszyscy całą rodziną. W takim banku, PIENIĘDZY TRZYMAĆ, już NIE BĘDZIEMY .

apache

Chyba jestem idiotą. Złożyłem wniosek o zmianę zabezpieczenia kredytu hipotecznego z mieszkania wartego około 260tys. Na dom który niedawno kupiłem za 360tys. A uważam że wraz z działką prawie 13ar jest wart więcej (25 km od Wrocławia) Kredytu zostało jakieś 80tys. I co zrobił BANK SANTANDER odmówił podając jako powód że na działce stoi budynek gospodarczy o dużym stopniu zużycia. Przecież to jakaś paranoja. Dali mi możliwość odwołania. Mam mieć opinie inspektora budowlanego , potem budynek rozebrać i robić cały czas dokumentację zdjęciową, a na koniec kolejny operat jakiś tam czyli rzeczoznawca. I nikt nie gwarantuje że przychylą się do wniosku. Nie wiem jacy analitycy pracują dla tego banku ale ja skończyłem kiedyś Akademię Ekonomiczną i uczyli nas że jeżeli ktoś chce zabezpieczyć kredyt nieruchomością droższą to należy się na to godzić a wręcz zachęcać klienta. Żenada Stwarzanie problemów i nic innego. Powinni być frontem do klienta a są ..... . I tam nas mają.

Coraz gorzej, nie wiem czy to przez pandemie próbują wyciągać z kieszeni klienta ile się da czy to czysta pazerność. Raz w miesiącu korzystałem z wypłaty w oddziale bo potrzebuje drobne,w prowadzili prowizje więc wypłacałem w bankomacie i dalej rozmieniałem w oddziale, dziś się dowiedziałem że za ROZMIANE również jest prowizja, o utrudnieniach różnego rodzaju możnaby pisać dłógo,jak tylko spłace kredyt rezygnuje z tego banku

Podobne artykuły

Profi Credit w Ciechanowie
Wpisy
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

Profi Credit w Ciechanowie

Profi Credit w Śremie
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2019

Profi Credit w Śremie

Promocja: „Mobi/Direct Konto z premią” w ING Banku Śląskim
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 stycznia 2021

Promocja: „Mobi/Direct Konto z premią” w ING Banku Śląskim

Kredyt konsolidacyjny Głogów
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
01 lutego 2022

Kredyt konsolidacyjny Głogów

Kasa Stefczyka Oleśnica
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 października 2020

Kasa Stefczyka Oleśnica

Koniec Bankowego Tytułu Egzekucyjnego
Blog
author
Patryk Byczek
28 listopada 2015

Koniec Bankowego Tytułu Egzekucyjnego