Jak zmienić limit w Alior Bank?

Jak zmienić limit w Alior Bank?

author
Dorota Grycko
07 października 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Jesteś w sklepie i nie możesz zapłacić kartą za zakup lodówki? A może wykonujesz przelew w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym na kwotę kilka tysięcy złotych i spotykasz się z blokadą? Najprawdopodobniej masz ustawiony niski limit dzienny (limit przelewów i płatności kartą). Sprawdź, jak zmienić limit miesięczny w Alior Banku.

Spis treści:

 1. Jak zmienić limit przelewów w Alior Banku?
 2. Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym Alior Banku?
 3. Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej Alior Banku?
 4. Jak zmienić limit płatności kartą w Alior Banku?
 5. Co to jest limit w Alior Banku?
 6. Jak zmienić limit płatności BLIK w Alior Banku?
Zwiń spis treści

Jak zmienić limit przelewów w Alior Banku?

Poniżej podajemy instrukcję zmiany limitów w serwisie transakcyjnym oraz osobiście. Możesz zmienić limit przez telefon lub komputer. Sam decydujesz o tym, ile chcesz maksymalnie przelać w ciągu dnia.

Jak zwiększyć limit przelewów w Alior Banku – krok po kroku

Dzienny limit kwotowy i dzienny limit liczby przelewów jednorazowych zmienimy:

1) w bankowości internetowej:

 • Logujemy się do Alior Online.
 • Klikamy ikonę ustawień (znajdujących w prawym górnym rogu).
 • Wchodzimy w zakładkę “Autoryzacja i bezpieczeństwo”, a następnie w “Limity”.
 • Wybieramy “Zmień”.
 • Wprowadzamy oczekiwane limity.
 • Zatwierdzamy zmianę hasłem SMS lub powiadomieniem push w aplikacji mobilnej.

2) telefonicznie 

Dzwonimy na infolinię i prosimy konsultanta o zmianę limitu (pod numer 19502).

3) osobiście

Należy udać się do dowolnego oddziału Alior Banku w godzinach otwarcia placówki.

Limit przelewów obejmuje także płatności kartą, w tym płatności zbliżeniowe wykonywane telefonem czy zegarkiem. W ramach zmiany limitów możemy także ustanowić limit tymczasowy. Zmiana limitu tymczasowego możliwa jest w serwisie transakcyjnym i obowiązuje jedynie do północy danego dnia. W serwisie oraz poprzez aplikację możliwa jest także tymczasowa blokada karty.

Jesteś niezadowolony z usług świadczonych przez bank? Sprawdź, jak złożyć reklamację w Alior Banku.

Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym Alior Banku?

Aby zmienić limit przelewów, musimy:

1. Zalogować się do swojego konta w Alior Banku (https://system.aliorbank.pl/sign-in). 

2. Wybrać “Ustawienia” – znajdują się w prawym górnym rogu.

3. Wybrać pole “Autoryzacja i bezpieczeństwo”, a następnie “Limity”.

4. Ustawić wybrany limit – limit przelewów w serwisie transakcyjnym, limit przelewów na urządzeniach mobilnych lub limit usługi BLIK. Zmiana limitu może wymagać zatwierdzenia z aplikacji mobilnej.

Źródło: https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/pomoc/pytania-i-odpowiedzi/jak-zmodyfikowac-limity-przelewow.html

Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej Alior Banku?

Nie ma możliwości, aby ustanowić nowe limity przelewów za pośrednictwem aplikacji mobilnej Alior Banku. Jeżeli jednak jesteśmy poza domem, a pilnie potrzebujemy ustawić nowe limity przelewów, możemy wykorzystać telefon komórkowy do zatelefonowania na infolinię. Opcja dzwonienia może być też dostępna na innych posiadanych przez nas urządzeniach mobilnych, np.: smartwatchu czy tablecie z kartą SIM.

Z poziomu aplikacji Alior Mobile zmienimy limity płatności kartą

Jedyne, co możemy zrobić z poziomu aplikacji mobilnej w kwestii zmiany limitów, to zmiana limitu płatności kartą. Jak wykonać zmianę limitu z aplikacji Alior Banku?

1. Logujemy się do aplikacji i klikamy w nazwę swojego rachunku. 

2. Wybieramy zakładkę “Karty”.

3. Wybieramy opcję “Zmień limity” (zlokalizowana jest na samym dole).

4. Ustawiamy odpowiednie limity (osobno dla zakupów, dla wypłaty gotówki oraz dla płatności w sieci).

5. Zmianę ustawień potwierdzamy PIN-em do aplikacji.

Jak zmienić limit płatności kartą w Alior Banku?

Limit płatności kartą można zmienić w serwisie transakcyjnym oraz osobiście, ale można to uczynić również za pomocą aplikacji mobilnej. W tym celu należy najpierw zalogować się do Alior Online, a następnie:

1. Wybrać opcję “Szczegóły rachunku” z paska menu znajdującego się na górze ekranu.

2. Przejść do zakładki “Karty“, gdzie znajduje się lista wszystkich naszych kart płatniczych.

3. Przechodzimy do “Pokaż szczegóły”, a następnie “Limity dzienne”.

Wybierając konkretną kartę, uzyskujemy dostęp do różnych opcji, takich jak zmiana limitu płatności kartą, blokada karty, przegląd historii transakcji oraz więcej zaawansowanych ustawień, w tym subskrypcje, transakcje kartą zapisaną u sprzedawcy, zmiana kodu PIN czy ogólne ustawienia karty. Jeśli naszym celem jest modyfikacja limitów transakcji kartą, wybieramy opcję “Zmień limity”, a następnie zostajemy zaprezentowani z różnymi opcjami dostosowania.

Możemy określić limity dla poszczególnych rodzajów transakcji, takich jak ZakupyGotówka (wypłaty z bankomatu) oraz Transakcje internetowe (zakupy online). Zmiany limitów w aplikacji wymagają zatwierdzenia kodem PIN.

Co to jest limit w Alior Banku?

Limit to określona kwota środków, która jest dostępna lub dozwolona do wykorzystania na danym koncie. Limity mają zazwyczaj kilka różnych zastosowań i mogą być związane z różnymi aspektami bankowości, w zależności od rodzaju konta lub produktu. W mBanku możemy ustawić różne limity dla:

 • płatności kartą,
 • przelewów,
 • wypłaty gotówki z bankomatów,
 • płatności BLIK.

Dla wszystkich ze wskazanych powyżej limitów możemy ustanawiać inne kwoty graniczne – zarówno minimalne, jak i maksymalne. Warto pamiętać jednak, że z poziomu aplikacji mobilnej możemy zmienić tylko pierwszy z limitów, czyli limit płatności kartą. W celu zmiany pozostałych limitów musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego lub infolinii bankowej. Możemy również udać się osobiście do oddziału banku.

Dzienny limit przelewów w Alior Banku

Dzienny limit przelewów w Alior Banku to maksymalna kwota, jaką możesz przelać z Twojego konta bankowego Alior Banku w ciągu jednego dnia kalendarzowego. Co ważne – liczy się dzień kalendarzowy, a nie odstęp 24 godzin od poprzedniej transakcji. Dzienny limit przelewów można zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online. Należy:

 1. Zalogować się do serwisu.
 2. Kliknąć opcję “Ustawienia” (prawy górny róg).
 3. Wybrać opcję “Autoryzacja i bezpieczeństwo” (znajdziemy ją w kategorii bezpieczeństwo).
 4. Zmodyfikować wybrany limit przelewów.

Jak zmienić limit płatności BLIK w Alior Banku?

Limity płatności poprzez przelew BLIK zmienimy w serwisie transakcyjnym albo poprzez aplikację mobilną. Możemy ustawić limit dostępnej liczby transakcji BLIK oraz dzienny limit płatności BLIK.

Aby zmienić limity BLIK poprzez bankowość internetową, musimy:

1) Logujemy się do Alior Online.

2) Następnie wybieramy zakładkę “Ustawienia”, a następnie klikamy w sekcję “Autoryzacja i bezpieczeństwo”. 

3) Wybieramy “Zmień limity BLIK”.

4) Wpisujemy własne preferencje i zatwierdzamy (pamiętajmy o maksymalnych kwotach).

Sprawdź także, jak płacić BLIKiem w Alior Banku?

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

 • Przelew z autoryzacją w aplikacji mobilnej może wynosić maksymalnie 200 000 zł.
 • Przelew z autoryzacją kodem SMS może wynosić 50 000 zł.
 • Przelew zlecony aplikacji mobilnej to maksymalnie 20.000 złotych.

Aby zwiększyć limit przelewów w Alior Banku, musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego online albo infolinii. Limit można też zmienić osobiście – w oddziale banku. Nie zrobimy tego jednak z poziomu aplikacji mobilnej.

Limit przelewów możemy zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online albo poprzez infolinię. Limit przelewów w Alior Banku zmienimy też osobiście w oddziale banku. Nie ma możliwości zmiany limitu przez aplikację mobilną.

Alior Bank nie zezwala na zmianę limitu przelewów z poziomu telefonu ze względów bezpieczeństwa. Dostęp do aplikacji najczęściej uzyskuje się po odblokowaniu wyłącznie telefonu, a dostęp do serwisu transakcyjnego wymaga dwuetapowej weryfikacji, co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa Klienta.

W aplikacji Alior Banku możemy zmienić jedynie limit płatności kartą. Nie zmienimy natomiast z poziomu aplikacji dziennego limitu przelewów czy limitu transakcji BLIK. To możemy zrobić jedynie z poziomu serwisu transakcyjnego.

Z bankomatu Alior Banku możemy wypłacić maksymalnie 15 000 zł. W placówce banku możemy wypłacić maksymalnie 25 000 zł. Jeśli zależy nam na wyższej kwocie, to niezbędne jest umówienie się z oddziałem banku.

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Głogów

Kasa Stefczyka jest największą w naszym kraju kasą oszczędnościową-kredytową. W całej Polsce instytucja świadczy usługi blisko 1 mln Klientów. Sprawdź placówkę Kasy Stefczyka w Głogowie – adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Patryk Byczek
20 października 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kredyt samochodowy Racibórz

Szukasz kredytu samochodowego z niską ratą miesięczną? Sprawdź najlepsze znajdziesz w poniższym zestawieniu. Maksymalna kwota możliwa do uzyskania, to nawet 500 000 zł.

author
Patryk Byczek
20 listopada 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Biblioteka w Domu Dziecka w Trzemesznie dzięki Fundacji Banku Millennium

Bank Millennium poinformował o zrealizowaniu kolejnego projektu w ramach grantu przyznanego przez Fundację Millennium. Tym razem wolontariusze doprowadzili do otwarcia biblioteki w Domu Dziecka w Trzemesznie.

author
Dominika Byczek
11 grudnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Jak długo idzie przelew zagraniczny?

Przelewy zagraniczne idą do adresata dłużej niż tradycyjne krajowe przelewy typu ELIXIR, przy których pieniądze mogą pojawić się u odbiorcy nawet w tym samym dniu. Sprawdzamy, od czego zależy to, ile w danym przypadku idzie przelew zagraniczny.

author
Dominika Byczek
26 maja 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Expander w Sosnowcu

EXPANDER W SOSNOWCU

author
Dominika Byczek
29 stycznia 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczki bez BIK Tarnowskie Góry

Starałeś się o kredyt w banku, lecz Twój wniosek został odrzucony? Z pomocą może przyjść pożyczka bez BIK, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna. Pod tym zwrotem kryje się pożyczka gotówkowa, którą Klient uzyskać może bez jego wcześniejszej weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Firmy pożyczkowe jednak nie mogą zaufać swoim pożyczkobiorcom całkowicie, dlatego też sprawdzają ich zdolność kredytową za pomocą specjalnych programów oraz danych z BIGów. Przed wybraniem jednej z wielu firm pożyczkowych warto zorientować się, która jest najbardziej wiarygodna i bezpieczna. Sprawdzamy szczegóły.  

author
Aleksandra Gościnna
16 listopada 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj