Jak złożyć reklamację w Alior Banku ?

Jak złożyć reklamację w Alior Banku ?

author
Tadeusz_Miziak
18 sierpnia 2016
Jesteś niezadowolony z obsługi lub produktu Alior Banku ? Uważasz że bank działa niezgodnie z przepisami ? Sprawdź jak najszybciej złożyć reklamację.

Reklamacja to wyrażenie przez nas niezadowolenia z usługi, produktu lub innego elementu działania banku.

Przykładowe tematy poruszane w reklamacjach:

– niesłuszne naliczenie opłaty za konto

– błędne zaksięgowanie przelewu

– niewłaściwe zachowanie pracownika banku

– przekazanie sprawy do komornika

– nieautoryzowane operacje na karcie

– przekazanie naszych danych do BIK

To oczywiście tylko kilka możliwych sytuacji. Pamiętajmy, że reklamację można złożyć także wówczas, gdy nie jesteśmy Klientami Alior Banku.

JAK ZŁOŻYĆ REKLAMACJĘ W ALIOR BANKU

Reklamację można złożyć w:

1) Dowolnej placówce i oddziale banku

Taka reklamacja może być zgłoszono ustnie lub na piśmie.

2) Listownie

Adres do wysyłki to:

Alior Bank

Przegr. Poczt. nr 156

ul. Postępu 18B

02-676 Warszawa

3) Telefonicznie

Numer infolinii: 19502 lub 12370 7000

Dla osób z zagranicy: +48 12 19 502, +48 12 370 7000

4) Za pośrednictwem bankowości internetowej

Dotyczy osób posiadających rachunek w Alior Banku. Po zalogowaniu na konto należy w panelu „Wiadomości” zaznaczyć opcję „Napisz wiadomość”

W Alior Banku nie wyślemy reklamacji za pośrednictwem poczty e-mail. Bank nie udostępnił dedykowanej skrzynki do składania reklamacji.

Jak powinna wyglądać reklamacja składana do Alior Banku

Nie ma żadnego ustalonego wzorca reklamacji. Pamiętajmy jednak, że nasze pismo powinno być czytelne i w precyzyjny sposób opisywać problem z którym się zgłaszamy.

ODPOWIEDŹ NA REKLAMACJĘ W ALIOR BANKU

Kiedy dostaniemy odpowiedź na reklamację w Alior Banku

Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym, Alior Bank ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji od czasu jej złożenia.

W szczególnie „skomplikowanych przypadkach”, Bank ma 60 dni na rozpatrzenie reklamacji, ale musi o tym poinformować Klienta i wskazać przyczynę opóźnienia i okoliczności, które muszą zostać jeszcze wyjaśnione.

I teraz najważniejsza rzecz – w przypadku niedotrzymania terminu 30 dni (lub 60 dni dla szczególnie złożonych spraw), reklamację uważa się za rozpatrzoną zgodnie z życzeniem Klienta.

W jakiej formie otrzymamy odpowiedź na reklamację w Alior Banku

1) Listownie – na adres korespondencyjny Klienta

2) Za pośrednictwem wiadomości SMS

3) W bankowości internetowej – po zalogowaniu się na konto

W szczególnych przypadkach, Alior Bank może przekazać odpowiedź na reklamację telefonicznie (kontaktuje się z nami pracownik banku) lub w placówce banku.

Co powinno być w odpowiedzi na reklamację

Zgodnie z zapisami wspomnianej ustawy, w odpowiedzi na reklamację powinno się znaleźć:

– Uzasadnienie faktyczne i prawne (nie dotyczy przypadków, gdy reklamacja została rozpatrzona zgodnie z wolą Klienta)

– Wyczerpująca informacja dotycząca stanowiska Banku odnośnie kierowanych przez nas zastrzeżeń, ze wskazaniem odpowiednich zapisów w umowie lub wzorcu umowy

– Imię i nazwisko pracownika banku, który sporządził odpowiedź na reklamację

– W przypadku pozytywnie rozpatrzonej reklamacji – wskazanie terminu realizacji roszczenia wskazanego przez Klienta – nie dłużej niż 30 dni od sporządzenia odpowiedzi

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Zawiedziona

Ludzie mają rację, że narzekają. Po śmierci męża poszłam sprawdzić czy mąż ma zamknięte konto w banku. Chodzi o bank Alior w Legionowie. Dałam dowód bo byłam współwłaścicielem akt zgonu. Chciały panie kserować, pytam jakim prawem. Nie udzieliły mi informacji. Pojechałam do W_wy zostałam miło obsłużona. Pytam czy to inny bank , czy inni ludzie. Omijajcie te baby w Legionowie i tą panią kierowniczkę tam

Felix28

Witam. Do waszego banku jest " 0 " kontaktu nie można nic wyjaśnić , połączenie się z tą kukłą bo inaczej jej nie nazwę to można rozmawiać cały dzień ! i odpowiedzi na zadane jej pytanie nie otrzymasz !!! Pierwszy raz spotykam się z takimi trudnościami aby nie mieć bezpośredniego kontaktu do Banku. Mam wrażenie, że Wy to robicie specjalnie aby klient nie miał z Wami kontaktu a Wy wypisujecie głupoty wysyłacie SMS i na tego SMS - a także nie można odpowiedzieć bo sobie zastrzegacie odpowiedzi. Do czego Wy dążycie, chyba do tego aby narobić komuś kłopotów i zedrzeć pieniądze skoro ja się mylę z kontem Waszym Bankowym na jedno idzie większa spłata a na drugie mniejsza to nie ma tam u Was komuś aby przeksięgować co Wy za księgowe zatrudniacie skoro wysyła mi, że mam niedopłatę a, że mam nadpłatę na drugim koncie już nie wysyła cicho sza. Proszę o trochę rozsądku i umożliwienie kontaktu bezpośrednio do Banku !!!

Ania Nowotnik

Alior bank to oszuści którzy okradaja ludzi splacilam dług mam pismo od komornika a oni żądają odemnie 41 tys uważajcie na ten bank zlodziei

MARIOLA STANCZYK

PLACE REGULARNIE RATY-NAWET SPLATA JEDNEJ RATY SZYBCIEJ. ALE UWZIELISCIE SIE NA MNIE I AUTOMAT WYDZWANIA Z NIEDOPLATA 8 GR. W DNIU 31.07.2020 ROZMAWIALAM Z PANIA WILK ANETA,/WSZYSTKO UREGULOWANE WG NIEJ I WG MNIE/ A DZIS WASZ AUTOMAT SZUKA 8 GR. PROSZE O WYJASNIENIE POD NR 697563633. MOJ HARMONOGRAM SPLAT BLP0027361716 Z 6.08.2019

Anna kot

Nie mogę otrzymać papierów z tego banku mimo obietnic od samej Pani dyrektor ze przyspieszy sprawę!!!!! Bank dramat!!!! Zblokowałem innych ludzi przy kredycie , którzy czekają na papiery ode mnie! Z nikad pomocy!!!

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Police
Wpisy Inne
author
Tadeusz_Miziak
28 listopada 2017

Kredyt samochodowy Police

Ile kosztuje leczenie kanałowe?
Bez kategorii
author
Tadeusz_Miziak
16 czerwca 2019

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Credit Agricole zachęca do korzystania z Konta dla Ciebie
Bez kategorii
author
Tadeusz_Miziak
17 lutego 2021

Credit Agricole zachęca do korzystania z Konta dla Ciebie

Citi Handlowy z tytułem „Market Leader”
Bez kategorii
author
Tadeusz_Miziak
25 stycznia 2021

Citi Handlowy z tytułem „Market Leader”

Bank Pekao we Wschowie
Oddziały
author
Tadeusz_Miziak
03 sierpnia 2019

Bank Pekao we Wschowie

Kredyt gotówkowy Radom
Kredyty miasta
author
Tadeusz_Miziak
23 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Radom