Bo mogę – nowa kampania mBanku
kampania bo mogę mbank

Bo mogę – nowa kampania mBanku

author
Patryk Byczek
22 maja 2023

mBank wprowadza nową strategię komunikacyjną dla nastolatków, koncentrując się na młodszych klientach i dając im możliwość wyrażenia swojego głosu. Właśnie rozpoczęła się kampania marketingowa oparta na świeżych założeniach, które podkreśla hasło “bo mogę”.

“bo mogę”, czyli mBank dla młodzieży

W 2016 roku bank wprowadził specjalną ofertę skierowaną do pokolenia Z, czyli osób w wieku od 13 do 24 lat. Jednak przez wiele lat skupiał się głównie na komunikacji z klientami w wieku od 16 do 20 lat. Bank prowadził działania promocyjne związane z takimi wydarzeniami jak osiemnastka czy pierwsza praca. Teraz jednak skupia się na młodszych klientach, w wieku od 13 do 17 lat oraz na takich wydarzeniach jak zmiana szkoły czy trzynaste urodziny.

Trzynaste urodziny to pierwszy krok na drodze do dorosłości. Gdy ma się 13 lat można mieć już legalnie swoje konto w social mediach, własne subskrypcje serwisów streamingowych oraz własne konto w grach. Wtedy zmienia się też status w banku – trzynastolatek może mieć swój rachunek – niepodpięty pod konto rodzica. Trzynastolatkowie mogą więc sporo, a jednocześnie wśród nich potencjał akwizycyjny jest najwyższy. Niemal każdy 17- czy 18-latek ma dziś konto w banku, wśród młodszych osób ten wskaźnik jest niższy.

– wskazuje Rafał Jakubowski, dyrektor marketingu bankowości detalicznej mBanku.

Jesteś Klientem mBanku? Sprawdź najważniejsze informacje:

mBank – sesje przelewów

mBank – infolinia

mBank – kod SWIFT/BIC

mBank – opinie

Według danych GUS, obecnie w Polsce jest około 4,5 miliona osób w wieku od 13 do 24 lat, a ta liczba stale maleje. W 2003 roku wynosiła ona jeszcze 7,6 miliona. Prognozy wskazują, że do 2030 roku wzrośnie jedynie o około 270 tysięcy osób.

Zmniejszają się potencjalne grupy nowych klientów, jednocześnie konkurencja na rynku rośnie. mBank uważa, że kluczem do zdobycia przewagi jest oferowanie atrakcyjnych produktów oraz inwestowanie w budowanie silnej marki, nazywanej “love brandem”.

mBank będzie love brandem nastolatków?

Pierwszy etap tego planu został już zrealizowany. Bank wspiera młodzież w osiąganiu niezależności finansowej poprzez szeroką ofertę produktów dostępnych w ramach eKonta dla młodych. Każda osoba, która ukończyła 13 lat, może skorzystać z tego konta bezpłatnie. Nastolatek nie ponosi także żadnych opłat za wydanie i prowadzenie karty, dokonywanie przelewów internetowych oraz wypłat gotówki z bankomatów na całym świecie.

Ponadto, ma nieograniczony dostęp do pełnej wersji mobilnej aplikacji banku oraz może dokonywać zakupów przy użyciu spersonalizowanej karty, na której bank umieszcza grafikę przesłaną przez klienta. Dodatkowo, jeśli nastolatek aktywnie korzysta z konta, może otrzymać premię w wysokości 60 złotych. Nowa platforma komunikacyjna “bo mogę” ma pomóc mBankowi w osiągnięciu statusu “love brandu”.

Wcześniej w tym segmencie klientów w komunikacji używaliśmy hasła „i możesz”. Pozornie niewielka zmiana językowa oznacza oddanie komunikacji w ręce samych zainteresowanych. Od teraz w kampaniach będziemy pokazywać prawdziwych nastolatków, ich słowa i historie. „bo mogę” znaczy, że czuję sprawczość, mogę wybierać własną drogę – wypracowaną samodzielnie. I taka będzie też nasza komunikacja – wymyślona przez samych nastolatków, która będzie się zmieniać w zależności od tego który z nich będzie mówił.

– dodaje Rafał Jakubowski.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Kredyty online – do 200 000 zł

Pożyczki na raty – w pełni online

Pożyczki bez baz – także dla zadłużonych

mBank na TikToku, Facebooku, Instagramie, Snapchacie, YouTubie i kanałach influencerów

Od 1 maja rozpoczęła się tajemnicza kampania promująca nową platformę. Na billboardach i na TikToku pojawiły się materiały z głównym hasłem komunikacyjnym. Teraz bank ujawnił, kto jest odpowiedzialny za tę inicjatywę.

Kampania będzie prowadzona na różnych platformach, takich jak TikTok, Facebook, Instagram, Snapchat, YouTube, kanałach influencerów oraz w formie reklam zewnętrznych w pobliżu szkół. Koncepcję kreatywną opracowała firma Molecular Worldwide, natomiast zakupem mediów zajęło się Carat, specjalizujące się w mediach.

źródło informacji: mBank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Żurominie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
01 czerwca 2019

Alior Bank w Żurominie

Jak działa aplikacja Uber?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
18 września 2017

Jak działa aplikacja Uber?

Aplikacja śledząca dłużników
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
29 stycznia 2019

Aplikacja śledząca dłużników

Zimowy konkurs Ferratum Bank
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
25 listopada 2016

Zimowy konkurs Ferratum Bank

Kupujemy coraz droższe auta używane
Wpisy
author
Patryk Byczek
23 października 2017

Kupujemy coraz droższe auta używane

Porównaj