Kantor Walutowy Alior Bank – opinie

Kantor Walutowy Alior Bank – opinie

author
Dominika Byczek
20 września 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Kantory walutowe online to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych punktów wymiany walut. Niejednokrotnie korzystanie z wymiany walut online pozwala na duże oszczędności. Sprawdzamy, jak działa kantor walutowy Alior Banku i czy opłaca się z niego korzystać.

Alior Bank – kantor walutowy

Kantor Walutowy Alior Banku łączy w sobie to wszystko, na czym powinno nam zależeć, jeżeli chcemy tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać waluty przez Internet. Ten sposób wymiany jest w dzisiejszych czasach o wiele bardziej popularny niż wymiany w kantorach stacjonarnych – z nich korzystają właściwie tylko te osoby, które wymieniają waluty sporadycznie.

Ci natomiast, dla których obca waluta stanowi część codzienności (np.: ze względu na spłacany w obcej walucie kredyt, zarobki w innej walucie albo rodzinę w innym kraju), poszukują zazwyczaj bardziej opłacalnego rozwiązania.

Opłacalnego nie tylko ze względów finansowych, ale i czasowych – na wymianę w kantorze stacjonarnym niejednokrotnie musimy przecież czekać kilka dni (weekendy i dni świąteczne są przecież niepracujące), a kantory online czynne są zawsze i o każdej porze.

Tu właśnie mieści się Kantor Walutowy Alior Banku – gdzieś pomiędzy typowymi kontami walutowymi, platformami wymiany walut i kantorami online. Ten kantor bankowy łączy w sobie bowiem cechy ich wszystkich.

Kantor Walutowy Alior Bank – jak to działa?

Kantor Walutowy oferowany przez Alior Bank jest wirtualną platformą wymiany walut. Ze wszystkich funkcji tego kantoru możemy korzystać całodobowo przez 7 dni w tygodniu, także w dni wolne od pracy i dni świąteczne.

Ostatnio, wraz z przejściem wielu naszych codziennych aktywności do Internetu, bardzo wzrosła popularność tego kantoru, ale nie oznacza to, że jest on nowym graczem na rynku. Wręcz przeciwnie – Kantor Walutowy Alior Banku funkcjonuje już z powodzeniem od 2012 roku.

By korzystać z Kantoru Walutowego Alior Banku, musimy jedynie otworzyć w nim konto (sprawdź, jak otworzyć konto w Kantorze Walutowym Alior Banku). Następnie możemy korzystać ze wszystkich funkcjonalności, które oferuje kantor. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to zwykła platforma wymiany walut, a platforma, która jest prowadzona przez bank. Dzięki temu w ramach dostępu do Kantoru Walutowego otrzymujemy nie tylko możliwość wymiany walut, ale i przechowywania ich na naszym koncie.

Kantor Walutowy tworzy dla nas osobne “mini konta” dla każdej waluty, którą chcemy na swoim koncie przechowywać. Suma tych “mini kont” stanowi nasz cały portfel walutowy, do którego logujemy się za pomocą jednego loginu i hasła.

Kantor Walutowy Alior Bank

Kantor Walutowy Alior Bank

0 zł za przelewy i kartę wielowalutową

wymiana 24 h / 7

kantor nadzorowany przez KNF

aplikacja na telefon

płatności w 160 walutach

nie trzeba mieć konta w Alior Banku

Wszystkimi naszymi kontami walutowymi zgrupowanymi na naszym koncie w Kantorze Walutowym Alior Banku zarządzamy samodzielnie. Możemy je nie tylko wymieniać, ale także wysyłać na dowolne rachunki lub wypłacać.

Kantor Walutowy Alior Banku – ile kosztuje?

Praktycznie wszędzie na stronie Kantoru Walutowego Alior Banku znajdziemy informację o tym, że konto w nim jest darmowe. I jest w tym sporo prawdy – rzeczywiście sporo rzeczy jest zupełnie darmowych.

Nie zapłacimy zupełnie nic za:

 • założenie konta,
 • prowadzenie rachunków,
 • wymianę walut.
 • przelewy krajowe,
 • przelewy zagraniczne,
 • płatności internetowe.

W ramach konta w Kantorze Walutowym dostajemy również kartę wielowalutową, która jest bezpłatna, o ile w ciągu 6 miesięcy od jej wydania dokonamy nią jakiejkolwiek transakcji. Jeżeli nie – opłata za kartę i tak nie będzie duża i wyniesie zaledwie 15 zł.

Skoro wszystko jest darmowe, to jak Kantor Walutowy Alior Banku zarabia?

Czujna osoba po przeczytaniu wszystkiego powyżej zastanowi się zapewne nad tym, na czym w takim razie zarabia Kantor Walutowy Alior Banku, że jest w stanie się utrzymać i jednocześnie wszystkie swoje funkcjonalności udostępniać Klientom za darmo.

Odpowiedź jest prosta – Alior Bank postawił najprawdopodobniej na ilość Klientów, a nie na zysk z pojedynczej osoby. Zysk z kupna i sprzedaży walut w kantorze wynosi 0,7%, co nie jest szczególnie dużym procentem jak na spread (inne platformy ustalają go na poziomie nawet 5-6%).

Ewentualna dodatkowa opłata może nas zaskoczyć przy chęci wypłaty pieniędzy w bankomacie za granicą. Pierwsza taka wypłata w miesiącu jest bezpłatna, ale każda kolejna będzie nas kosztować już 9 zł.

Ponadto bank odnotowuje także dochody z drogich i rzadkich przelewów walutowych w opcjach:

 • BEN (opłata może wynieść 30 zł),
 • OUR (tu opłata może wynosić nawet 100 zł, jeżeli przelewamy pieniądze do mało popularnego kraju lub w rzadkiej walucie),
 • SHA (opłata może wynieść 30 zł).

Nie musimy się jednak obawiać, że do naszej wymienianej waluty zostaną naliczone niespodziewane dodatkowe koszty – wszystko jest jasno opisane jeszcze przed potwierdzeniem chęci wykonania danej operacji finansowej.

Jak otworzyć konto w Kantorze Walutowym Alior Banku?  

Konto w Kantorze Walutowym możemy otworzyć na kilka sposobów – niezależnie od tego, czy jesteśmy Klientami Alior Banku, czy też nie. Wniosek składamy w całości online na stronie: https://kantor.aliorbank.pl/informacje/rejestracja.html. Najpierw musimy wybrać, czy rejestrujemy się jako osoba indywidualna, czy biznesowa.

Następnie musimy podać nasze dane osobowe i potwierdzić chęć zawarcia umowy.

Umowę potwierdzimy za pomocą:

 • przelewu z innego banku,
 • kuriera zamówionego do domu,
 • wideorozmowy.

Alior Bank wskazuje, że rejestracja online może nam zająć zaledwie 5 minut. Szybszą rejestrację przejdą jedynie osoby, które są już Klientami Alior Banku (przechodzą oni bowiem tylko proces rejestracji uproszczonej, nie muszą od nowa wprowadzać wszystkich swoich danych, bo są one zaciągane z ich konta bankowego).

Kantor Walutowy Alior Bank – czy to bezpieczne?

Wiele osób wymieniających waluty online zastanawia się, czy przy wymianie wszystko przebiegnie w porządku, czy nie zostaną oszukani lub czy nie zostanie im naliczona dodatkowa opłata, o której wcześniej nie poinformowano. W Kantorze Walutowym Alior Banku nie musimy mieć takich obaw, właśnie ze względu na to, że jest to kantor należący nie do prywatnej firmy, a do banku.

Powiązanie kantoru z bankiem gwarantuje nam to, że oba podmioty są nadzorowane przez KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). W razie jakichkolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu kantoru KNF będzie w stanie nam pomóc, czego nie możemy oczekiwać wymieniając walutę na platformach nienadzorowanych przez tę instytucję.

W dodatku nad działaniem Kantoru Walutowego Alior Banku czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny, dzięki czemu mamy pewność, że nasze pieniądze są w pełni bezpieczne. Nawet gdyby w Alior Banku coś poszło nie tak, to zawsze BFG wypłaci nam nasze utracone pieniądze, mamy w 100% pewność, że nasza transakcja jest bezpieczna.

Przelew środków do Kantoru Walutowego Alior Banku

Środki możemy przelać na nasze konto niezwłocznie po zarejestrowaniu konta. Pieniądze wysyłamy na jednym z trzech sposobów, z których najszybszym jest oczywiście szybki przelew przez platformę Przelewy24.

Ogólnie pieniądze na konto w Kantorze Walutowym Alior Banku możemy przelać poprzez:

 • przelew bankowy,
 • wpłatę pieniędzy w oddziale Alior Banku,
 • wspomniany już przelew na platformie Przelewy24.

Wykorzystanie najszybszej opcji zagwarantuje nam, że środki będą na naszym rachunku walutowym już w ciągu 15 minut. Pozostałe opcje wpłaty mogą sprawić, że pieniądze pojawią się na naszym koncie dopiero w następnym dniu roboczym.

Sama wymiana walut w Kantorze Walutowym Alior Banku nie zajmuje w ogóle czasu – dokonywana jest od ręki. 

Jak wypłacić pieniądze z Kantoru Walutowego Alior Banku?

Pieniądze z kont możemy również wypłacić. Oprócz opcji, o której pisaliśmy wcześniej – wypłaty w bankomacie – dostępnych jest również kilka innych opcji:

1) przelewamy pieniądze na własny rachunek,

2) przelewamy pieniądze na konto innego odbiorcy,

3) wybieramy pieniądze w placówce Alior Banku.

Dodatkowe opcje – Kantor Walutowy Alior Banku

Alior Bank w ramach Kantoru Walutowego oferuje nam także kilka ciekawych opcji:

1) płatności mobilne kartą wielowalutową

Swoją kartę możemy dodać do aplikacji:

 • Apple Pay,
 • Google Pay,
 • Garmin Pay,
 • Fitbit Pay

i płacić nią bezstykowo.

2) uruchomienie aplikacji mobilnej

Alior Bank oferuje również aplikację mobilną, dzięki której z poziomu telefonu można natychmiastowo wykonać każdą wymianę walut oraz dokonać przelewu walutowego.

Aplikacja mobilna dostępna jest na wszystkich urządzeniach z systemem iOS oraz Android, a w dodatku jest całkowicie bezpłatna. Logowanie do aplikacji odbywa się poprzez zastosowanie biometrii lub kodu PIN.

3) program rekomendacyjny

Po założeniu konta w Kantorze Walutowym Alior Banku możemy skorzystać z programu rekomendacyjnego, dzięki któremu możemy zarobić 50 zł za polecenie kantoru jednej osobie. Wystarczy, że zachęcona przez nas osoba w ciągu 6 miesięcy od założenia konta wykona transakcje na kwotę minimum 500 zł, a obie strony – i my, i nasz znajomy – zostaną wynagrodzone kwotą 50 zł.

Kantor Walutowy Alior Bank – opinie

Kantor Walutowy oferowany przez Alior Bank jest na pewno innowacyjny i pod wieloma względami bezkonkurencyjny. Dla osób, które często obracają obcymi walutami, może być wręcz najlepszą opcją na rynku. Główną zaletą kantoru jest to, że jest praktycznie darmowy oraz to, że umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcjonalności całodobowo.

Ponadto przy obcych walutach ważne jest też dla nas bezpieczeństwo transakcji, a tu – dzięki temu, że jest to kantor bankowy – mamy gwarancję bezpieczeństwa ze strony KNF oraz BFG. W razie jakichkolwiek problemów z Kantorem Walutowym, Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest w stanie wypłacić poszkodowanym nawet 100 000 euro i to natychmiastowo.

Znaczenie dla wielu osób może mieć także łatwość korzystania z wielu walut w obrębie jednego konta i to, że dzięki niemu da się zastąpić tradycyjne konta walutowe, w których na jednym koncie można było gromadzić tylko jedną walutę. Tu mamy i wiele walut na jednym koncie, i je wszystkie do dyspozycji w ramach jednej karty wielowalutowej.

Co o Kantorze Walutowym Alior Banku sądzą Klienci? Zebraliśmy opinie z różnych forów i komentarzy na temat kantoru.

Najczęściej wskazywane przez Klientów zalety kantoru:

– darmowa obsługa konta,

– natychmiastowa wymiana walut,

– bezpłatne przelewy krajowe i zagraniczne,

– konkurencyjne kursy walut,

– zakładanie konta nawet w 5 minut,

– nie tylko dla Klientów Alior Banku,

– darmowa karta wielowalutowa,

– możliwość założenia “mini kont” dla ponad 20 różnych walut,

– intuicyjna i darmowa aplikacja mobilna,

– możliwość dodania karty wielowalutowej do Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay,

– dostępny program rekomendacyjny z szansą zarobienia 50 zł za polecenie jednej osoby,

– gwarancja bezpieczeństwa naszych pieniędzy ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Najczęściej wskazywane przez Klientów wady kantoru:

– opłata 15 zł za wydanie karty, jeżeli nie skorzystamy z niej ani razu przez pierwsze 6 miesięcy od jej wydania,

– opłata 80 zł za wykonanie przelewu zagranicznej emerytury na konto z kantoru Alior Banku.


Źródło:

https://kantor.aliorbank.pl

https://kantor.aliorbank.pl/informacje/o-nas.html

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Feliks Zacharewicz
Feliks Zacharewicz
2023-03-01 09:05:21

Ile jeszcze razy otrzymam wiadomość, że kantor ma kłopoty z zrealizowaniem operacji z limitem ceny? To chyba jakieś żarty. Czekam jeszcze tydzień. Skromne bo skromne środki ale jestem zdecydowany przenieść do innego kantoru.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski inwestuje w NN Investment Partners TFI

ING Bank Śląski poinformował, że razem z NN Investment Partners International Holdings B.V. podpisał umowę wstępną w związku z nabyciem 45% akcji NN Investment Partners TFI. Transakcja ma kosztować nieco ponad 177 200 000 złotych.

author
Patryk Byczek
21 grudnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao wprowadzi program dopłat BGK dla przedsiębiorców

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu w najbliższym czasie do swojej oferty programu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego do odsetek kredytów dla przedsiębiorców, na których epidemia COVID-19 wpłynęła negatywnie.

author
Patryk Byczek
29 czerwca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Banki zachęcają do głosowania na swoje raporty społeczne

Można już głosować na najlepszy wydany w ubiegłym roku raport społeczny. O zwycięski tytuł startują między innymi publikacje największych banków w Polsce. Banki zachęcają do oddawania głosów.

author
Dominika Byczek
21 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Biuro Terenowe ZUS w Namysłowie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Inspektoratu w Namysłowie: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Credit Agricole w Szczecinku

Credit Agricole jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jedna z placówek banku mieści się w Szczecinku – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
02 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

ZUS oddział w Koszalinie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Sprawdzamy dane oddziału ZUS w Koszalinie: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
01 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj