Pożyczki chwilówki to bardzo popularne produkty finansowe - z większości można skorzystać bez zaświadczeń o dochodach i innych zbędnych dokumentów. Najczęściej wystarczy tylko dowód. To skłania wiele osób do wzięcia pożyczki, ale nie dla każdego jest to dobra decyzja... Kiedy nie powinniśmy zaciągać pożyczek? 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 13.07.2018
Udostępnij:

Podejmowanie każdego zobowiązania finansowego powinno być przemyślane – w finansach nie ma nic bardziej zgubnego, niż nagła decyzja. Niestety najczęściej to właśnie nagłe sytuacje zmuszają nas do korzystania z różnego rodzaju pożyczek ratalnych. Konieczność przeprowadzenia operacji, kosztowna naprawa samochodu, którym dojeźdża się do pracy, czy też kusząca oferta wycieczki last minute – to tylko niektóre z powodów wskazywanych przez Klientów najpopularniejszych firm pożyczkowych. 

Chwilówek na rynku jest wiele – nawet jeżeli w jednej firmie spotkamy się z odmową, zapewne w innej otrzymamy potrzebne na realizację celu środki. W pierwszej chwili wydaje się, że to zbawienne – w kilka chwil znajdujemy rozwiązanie swoich problemów. Większy problem pojawić się może jednak później – pożyczkę trzeba przecież spłacić i to z niemałą nawiązką. Dlatego też korzystanie z szybkich pożyczek nie zawsze jest bezpieczne. 
 

Nie powinniśmy zaciągać pożyczek, jeżeli: 

1. Nie będziemy mieli możliwości spłaty.
2. Nie mamy zamiaru spłacić pożyczki. 
3. Nie mamy pracy. 
4. Nie mamy stałego źródła dochodu. 
5. Proponowana przez firmę rata pożyczkowa przekracza nasze możliwości finansowe.
6. Mamy problem ze spłatą innych zobowiązań. 
7. Mamy w planie inne duże wydatki.
8. Chcemy wziąć pożyczkę na spłatę innej pożyczki (istnieje ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia).
9. Chcemy zrolować dług (również możemy wpaść w spiralę zadłużenia). 
10. Nie jesteśmy w sytuacji podbramkowej (bez pożyczonej kwoty będziemy w stanie egzystować). 
11. Mamy już na koncie inne pożyczki. 
12. Mamy możliwość podjęcia dodatkowej pracy w celu uzyskania potrzebnej kwoty. 

Chociaż korzystanie z pożyczek chwilówek prawie zawsze wynika z nagłych przyczyn, pamiętajmy, że najgorszym, co możemy zrobić jest nie przeanalizowanie decyzji pożyczkowej. Powinniśmy dokładnie przeliczyć swoje możliwości finansowe i rozważyć inne opcje rozwiązania naszych problemów. Niestety spłaty nie da się uniknąć i prędzej czy później poniesiemy konsekwencje wziętych na siebie zobowiązań finansowych. 
 

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 5 / 5, łącznie 1 ocen
Komentarze (0)
mariaztorunia, 20 lipca 2018 o 07:17

niektorzy to by tylko w kolko brali te pozyczki dobrze ze niektorzy jeszcze radzą inaczej….