Konto w Banku Pocztowym założysz bez wychodzenia z domu

Konto w Banku Pocztowym założysz bez wychodzenia z domu

author
Patryk Byczek
26 lipca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Bank Pocztowy poinformował w komunikacie prasowym o ponownym udostępnieniu możliwości założenia konta bez wychodzenia z domu – wszystko za pośrednictwem kuriera Poczty Polskiej. Usługę na pewien czas zawieszono, ze względu na pandemię, lecz obecnie, kiedy sytuacja nieco się uspokoiła, Bank ponownie dopuszcza taką możliwość zakładania konta. Sprawdzamy szczegóły.

Klienci nie muszą fatygować się do placówki banku w celu podpisania umowy. Zakładając Konto w Porządku za pośrednictwem Internetu lub contact center Banku, wszelkie ważne dokumenty dotyczące rachunku dostaną dostarczone Klientowi pod wskazany adres w ciagu dwóch dni roboczych. Bank podkreśla, że przywrócone rozwiązanie ułatwi dostęp do usług i finansom tym osobom, które w trakcie pandemii były wykluczone lub wolą całkowicie zdalny kontakt z bankiem.

Rozszerzenie usługi

Sytuacja epidemiczna, a raczej jej poprawa, sprawiła, że Bank Pocztowy przywraca dawne metody zakładania kont, lecz w odświeżonej formule. Tym razem Klienci otworzą konto przy pomocy kuriera Poczty Polskiej. Takie rozwiązanie było do tej pory dostępne wyłącznie dla Klientów, którzy decydowali się na otworzenie rachunku w EnveloBanku, czyli cyfrowej bankowości, która stała się częścią Banku Pocztowego na początku bieżącego roku. Na chwilę obecną każdy z trzech wariantów Konta w Porządku dla osób dorosłych można otwierać za pośrednictwem kuriera Poczty Polskiej. Wdrożona metoda jest efektem połączenia Banku Pocztowego z jego cyfrową marką EnveloBank. Połączenie pozwoliło na ujednolicenie oferty oraz udostępnienie Klientom odświeżoną jakość usług.

Nowa usługa Banku Pocztowego to kolejny przykład współpracy w ramach Grupy Poczty Polskiej, zwiększającej dostępność oferowanych przez Bank usług finansowych. Wcześniej między innymi, w ramach projektu Mobilny Bankowiec, listonosze wyposażeni w tablety uzyskali możliwość ułatwienia  potencjalnym klientom nawiązania kontaktu z Bankiem w celu uzyskania kredytu. Z drugiej zaś strony to rozwiązanie wpisujące się w naszą strategię działania zakładającą likwidowanie barier i wykluczeń w zakresie korzystania z usług finansowych oraz rozwój usług zdalnych.  Mamy nadzieję, że nową usługę docenią w szczególności osoby, dla których wyjście z domu bywa wyzwaniem – czyli przede wszystkim niepełnosprawni ruchowo i seniorzy – a także wszyscy zabiegani Klienci, którzy zwyczajnie nie mają czasu na wizytę w placówce.

 mówił cytowany w komunikacie Marcin Ledworowski, członek Zarządu Banku Pocztowego.

Dokumenty domu Klienta

W ciągu dwóch dni, licząc od momentu zdalnego złożenia wniosku o Konto w Porządku, kurier Poczty Polskiej zjawi się w domu Klienta w celu doręczenia mu wszelkich dokumentów dotyczących poczynionych działań. Z kolei potwierdzenie otworzenia konta oraz numer rachunku Klient otrzyma w wiadomości e-mail. Dodatkowo nowy właściciel konta otrzyma dostęp do usług oraz korzyści, jakie oferuje Konto w Porządku – mowa o dostępie do aplikacji czy płatności mobilnych.



Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.pocztowy.pl/pr/652307/klienci-banku-pocztowego-moga-wplacac-gotowke-w-1000-urzadzen-planet-cash-bank-pocztowy-rozszerza-wspolprace-z-itcard-wlascicielem-sieci-bankomatow-i-

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile kosztuje skrzynka na listy?

Powszechnych wyborów korespondencyjnych raczej nie będzie, ale Polacy i tak masowo przystąpili do zakupu skrzynek na listy. Poczta Polska informuje, że sprzedaż skrzynek na listy wzrosła od połowy marca, czyli mniej więcej właśnie od wtedy, kiedy, ze względu na stan epidemiczny, zostaliśmy w domach. Ile kosztuje taka skrzynka na poczcie? Czy można ją kupić online? Sprawdzamy.

author
Dominika Byczek
20 maja 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Ile trzeba zarabiać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

Decyzja o przyznaniu kredytu hipotecznego zależy od banku i może być różna w zależności od tego, gdzie będziemy starać się o pożyczkę. W każdym z nich jednak należy wykazać się zdolnością kredytową, do sprawdzenia której bardzo ważna jest wysokość zarobków. Sprawdziliśmy, ile trzeba zarabiać, żeby uzyskać kredyt hipoteczny.

author
Sandra Tessmer
11 maja 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Wierzyciel – kim jest?

Przy zaciąganiu rożnego rodzaju zobowiązań takich jak kredyt, pożyczka czy nawet faktura możemy spotkać się z pojęciem wierzyciela. Określa ono rolę osoby, która jest stroną całej transakcji. Sprawdźmy kim dokładnie jest wierzyciel, a także jakie prawa i obowiązki są związane z egzekwowaniem należności. Pozwoli nam to na lepsze zrozumienie szczegółów posiadanych zobowiązań.

author
Julia Wierciło
01 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Czy poręczyciel może się wycofać?

Wielu poręczycieli zastanawia się nad tym, czy istnieje możliwość wycofania się z pełnionej przez siebie funkcji. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czy można zrezygnować z poręczania kredytu, a jeśli tak – to w jaki sposób. 

author
Halszka Gronek
17 stycznia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Najlepsze kredyty konsolidacyjne – grudzień 2015

Kredyty konsolidacyjne cały czas cieszą się niesłabnącą popularnością. Sprawdziliśmy, w którym banku najbardziej opłaca się nam konsolidacja.

author
Patryk Byczek
01 grudnia 2015
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „eKonto z premią – VII edycja” w mBanku

W mBanku trwa w promocja, w której za spełnienie bardzo prostych warunków Klienci mogą zgarnąć do 140 złotych premii. Sprawdź warunki promocji.

author
Patryk Byczek
01 listopada 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj