Strona główna Aktualności Klienci BM Pekao z dostępem do pasywnych funduszy indeksowych inPZU

Klienci BM Pekao z dostępem do pasywnych funduszy indeksowych inPZU

author
Patryk Byczek
04 października 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że Biuro Maklerskie banku wprowadziło do swojej oferty fundusze indeksowe inPZU. Od teraz Klienci BM Pekao mają do wyboru 9 funduszy, których celem jest dotarcie do jak najdokładniejszego odzwierciedlenia stopy zwrotu określonego indeksu i są oparte o najpopularniejsze klasy aktywów. Sprawdzamy szczegóły.

Fundusze inwestycyjne Klienci mogą kupić w Punktach Usług Maklerskich Banku Pekao lub z poziomu bankowości elektronicznej Pekao24. Klienci Biura Maklerskiego Pekao, którzy składają zlecenia za pośrednictwem bankowości Pekao24 nie poniosą opłaty manipulacyjnej za zlecenia nabycia, zamiany lub konwersji funduszy.

Sukcesywnie rozwijamy Biuro Maklerskie Pekao, rozbudowujemy nasz zespół analityków, wprowadzamy nowe technologie i co kluczowe zwiększamy ofertę produktów inwestycyjnych. Dodając do naszej oferty fundusze pasywne z platformy inPZU wykorzystujemy wielki potencjał możliwości jaki daje współpraca ze strategicznym akcjonariuszem Banku Pekao. Fundusze pasywne to tania forma inwestowania, a PZU udostępnia najszerszą ofertę na rynku w jednym funduszu parasolowym, z możliwością bezkosztowej zamiany między subfunduszami.

– mówił cytowany w komunikacie Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych.

Oferta dla Klientów BM Pekao

Bank Pekao podaje, że w ofercie dostępnej dla Klientów Biura Maklerskiego Pekao są fundusze dające ekspozycje na dziewięć klas aktywów:
– 1) obligacje krótkoterminowe polskie;
– 2) obligacje polskie;
– 3) obligacje rynków rozwiniętych;
– 4) obligacje rynków wschodzących
– 5) akcje polskie;
– 6) akcje Europy Środkowo-Wschodniej;
– 7) akcje amerykańskie;
– 8) akcje rynków rozwiniętych;
– 9) akcje rynków wschodzących.

Platforma inPZU jako pierwsza w naszym kraju, już w 2018 roku dała możliwość inwestowania w tak zwane fundusze pasywne, których celem jest dążenie do jak najdokładniejszego odzwierciedlenia wyniku określonego indeksu. Aktualnie fundusze inPZU pozwalają na ekspozycję na dziewięć klas aktywów, natomiast w najbliższej przyszłości pula zwiększy się o koleje siedem.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/697958/pasywne-fundusze-indeksowe-inpzu-dostepne-dla-klientow-bm-pekao

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Zmiany w serwisie Feniko
Wpisy
author
Lukasz_Zubrzycki
29 kwietnia 2017

Zmiany w serwisie Feniko

Konsolidacja z niską ratą
Wpisy
author
Marek_Rutkowski
22 września 2015

Konsolidacja z niską ratą

Szybkie pożyczki Lubartów
Wpisy Inne
author
Aleksandra Gościnna
16 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Lubartów

UOKiK chce limitu RRSO dla firm pożyczkowych
Wpisy
author
Maciej_Stanko
22 lipca 2013

UOKiK chce limitu RRSO dla firm pożyczkowych

PKO BP w Kozienicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
04 sierpnia 2019

PKO BP w Kozienicach