KNF wyraziła zgodę na działanie Millennium Banku Hipotecznego

KNF wyraziła zgodę na działanie Millennium Banku Hipotecznego

author
28 maja 2021

Bank Millennium poinformował w komunikacie prasowym, że Komisja Nadzoru Finansowego, dnia 20 maja 2021 roku, wydała zgodę na rozpoczęcie działalności operacyjnej banku hipotecznego pod nazwą „Millennium Bank Hipoteczny Spółka Akcyjna” z siedzibą w Warszawie. Sprawdzamy szczegóły.

W oparciu o strategię Banku Millenium, instytucja bardzo skrupulatnie wzmacnia swoją pozycję w obszarze akcji kredytowej. W pierwszym kwartalne bieżącego roku Ban Millennium odnotował nowy kwartalny rekord w kwestii wypłat kredytów hipotecznych. Wypłaty wyniosły łącznie 2 200 000 000, co oznacza wzrost w skali roku o 64% i przekłada się na udział rynkowy w nowych umowach w wysokości 14,6%. Zmiana struktury finansowania w kierunku wydłużenia terminów sprawiła, że możliwy będzie dalszy rozwój biznesu.

Ponadto w tegorocznej edycji plebiscytu Złoty Bankier, kredyt hipoteczny Banku Millennium uznano za najlepszy na polskim rynku finansowym. Organizatorzy stwierdzili, że jest lepszy w większości badanych obszarów. Oceniano na podstawie takich zmiennych, jak między innymi:

– e-obsługa,
– elastyczność,
– dostępność
– koszt.

Planując utrzymać silną pozycję w sprzedaży kredytów hipotecznych i dwucyfrowy udział w rynku, powołaliśmy do życia Bank Hipoteczny, który pozwoli sfinansować akcję kredytową na korzystnych warunkach. Zgoda KNF na start Millennium Banku Hipotecznego pokazuje, że Grupa Millennium cieszy się niesłabnącym zaufaniem regulatora rynku, potwierdzającym stabilność, dobrą kondycję biznesową i finansową Grupy.

–  mówił cytowany w komunikacie Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Bank Millennium księgowanie przelewów

Bank Millennium kontakt z bankiem

Bank Millennium – kod SWIFT, BIC, IBAN

[/sekcja-szara-logo]

Millennium Bank Hipoteczny

Bank Millennium poinformował, że do zarządu Millennium Banku Hipotecznego powołani zostali doświadczeni, wieloletni pracownicy Banku Millennium. W zarządzie zasiądą:

– Agata Chrzanowska – Prezes Zarządu,
– Adam Berent – Członek Zarządu ds. Ryzyka,
– Artur Kulesza – Członek Zarządu ds. Finansów, Operacji i IT.

Kapitał zakładowy Millennium Banku Hipotecznego wynosi 40 000 000 złotych i został w całości pokryty przez Bank Millennium.

Jestem bardzo zadowolona z zakończenia procesu tworzenia banku hipotecznego. Dzięki rozpoczęciu jego działalności jako Grupa uzyskamy dostęp do finansowania aktywów za pomocą listów zastawnych. Pozwoli to na dywersyfikację struktury finansowania dla kredytów hipotecznych nabytych od Banku Millennium.

– mówiła cytowana w komunikacie Agata Chrzanowska, Prezes Millennium Banku Hipotecznego.


Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge.


źródło: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=bank-millennium-po-raz-kolejny-doceniony-za-wspieranie-kultury-w-czasach-pandemii-14.05.2021&news_articleId=29851445

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Komornik nie zajmie konta split payment?
Dla zadłużonych
author
13 lipca 2018

Komornik nie zajmie konta split payment?

W czerwcu udzielono więcej pożyczek – Newsletter BIK
Bez kategorii
author
03 sierpnia 2019

W czerwcu udzielono więcej pożyczek – Newsletter BIK

Konsumenci docenili BZ WBK
Wpisy
author
15 maja 2013

Konsumenci docenili BZ WBK

Bank Pekao w Lubartowie
Oddziały
author
13 lipca 2019

Bank Pekao w Lubartowie

Kasa Stefczyka Piła
Oddziały
author
02 października 2020

Kasa Stefczyka Piła

Promocja: „Z nami najlepiej” w Alior Banku
Bez kategorii
author
24 września 2019

Promocja: „Z nami najlepiej” w Alior Banku