Konto dla najmłodszych w Getin Banku

Konto dla najmłodszych w Getin Banku

author
Dominika Sobieraj
26 sierpnia 2019

Getin Bank wprowadził do swojej oferty nowe konto dla najmłodszych. Osoby niepełnoletnie mogą założyć bezpłatne konto na prostych zasadach i od podstaw uczyć się zasad bankowości.

Konto Proste Zasady Junior Getin Bank

Nowe konto w Getin Banku otrzymało nazwę Konto Proste Zasady Junior. Jest ono przeznaczone dla dzieci, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletności, ale mają już ukończone 13 lat.

Konto Proste Zasady Junior – koszty

W ramach Konta Proste Zasady Junior bezpłatne są:

  1. założenie konta,
  2. prowadzenie konta,
  3. obsługa karty debetowej,
  4. wypłaty z bankomatów w Polsce.

Jest to, jak zaznacza Bank, “uniwersalna i całkowicie bezpłatna propozycja umożliwiająca systematyczne odkładanie pieniędzy oraz w razie potrzeby szybkie płatności zbliżeniową kartą debetową“.

Co więcej – dzieci wraz z kontem otrzymują także możliwość zalogowania się do bankowości internetowej i mobilnej. Konto dla dzieci mogą założyć jedynie rodzice.

Konto Proste Zasady Junior – wzory kart

Getin Bank zadbał również o to, by dzieci były zadowolone z szaty graficznej swojego konta i karty.

“W ramach oferty została stworzona nowa kreacja marketingowa wykorzystująca oryginalne elementy graficzne, popularne wśród młodzieży. Do szerokiej gamy wizerunkowych kart debetowych dołączyły dwa nowe, unikalne wzory dedykowane dla Juniorów” – informuje bank w oficjalnym komunikacie.

Oba wzory przedstawiają lamę – w jednej wersji na szarym tle, a w drugiej na niebieskim. Karty są na tyle uniwersalne, że będą odpowiednie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

I Karta Lama Confetti do Konta Junior w Getin Banku

II Karta Lama Blue do Konta Junior w Getin Banku

Zdaniem Banku takie konto może również przyczynić się do kształtowania w dzieciach zaradności finansowej, która – nabyta w latach najmłodszych – może procentować w przyszłości i uchronić dzieci na przykład przed popadnięciem w długi.

“Nauka zarządzania finansami jest jednym z etapów kształtowania zaradności naszych dzieci. Jest tak samo ważna jak np. nauka języków obcych. Jednak uczenie oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi wymaga odpowiedniego, dostosowanego do wieku dziecka narzędzia.

Takim jest nasze Konto Proste Zasady Junior, dzięki któremu dziecko może zrobić pierwszy krok do samodzielności finansowej, a rodzicom gwarantuje wgląd i nadzór nad wydatkami dziecka” – wskazuje cytowany w bankowym komunikacie Bartłomiej Wasiuk, Dyrektor Wydziału Rachunków Bieżących w Getin Noble Banku.


Źródło:

https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/biuro-prasowe/getin-bank-wprowadza-konto-proste-zasady-junior-dla-osob-od-13-roku-zycia.html

https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-proste-zasady-junior.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Tomek
Tomek
2020-03-11 13:42:39

Polecam Proste Zasady w Getin Banku! Otwórz konto, użyj kodu polecenia T4B5CD, spełnij warunki promocji i odbierz 50 zł. Szczegóły na getinbank.pl/polecam

Podobne artykuły

Bank Pekao w Zakopanem
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 lipca 2019

Bank Pekao w Zakopanem

Szybkie pożyczki Strzelce Krajeńskie
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
29 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Strzelce Krajeńskie

Kredyt samochodowy Gołdap
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
20 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Gołdap

Dobry Start, czyli 300 plus na wyprawkę szkolną
Poradnik
autor wpisu
Dorota Cholewicka
01 września 2022

Dobry Start, czyli 300 plus na wyprawkę szkolną

Porównaj