Konto dla najmłodszych w Getin Banku

Konto dla najmłodszych w Getin Banku

author
Dominika Byczek
26 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Getin Bank wprowadził do swojej oferty nowe konto dla najmłodszych. Osoby niepełnoletnie mogą założyć bezpłatne konto na prostych zasadach i od podstaw uczyć się zasad bankowości.

Konto Proste Zasady Junior Getin Bank

Nowe konto w Getin Banku otrzymało nazwę Konto Proste Zasady Junior. Jest ono przeznaczone dla dzieci, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletności, ale mają już ukończone 13 lat.

Konto Proste Zasady Junior – koszty

W ramach Konta Proste Zasady Junior bezpłatne są:

  1. założenie konta,
  2. prowadzenie konta,
  3. obsługa karty debetowej,
  4. wypłaty z bankomatów w Polsce.

Jest to, jak zaznacza Bank, “uniwersalna i całkowicie bezpłatna propozycja umożliwiająca systematyczne odkładanie pieniędzy oraz w razie potrzeby szybkie płatności zbliżeniową kartą debetową“.

Co więcej – dzieci wraz z kontem otrzymują także możliwość zalogowania się do bankowości internetowej i mobilnej. Konto dla dzieci mogą założyć jedynie rodzice.

Konto Proste Zasady Junior – wzory kart

Getin Bank zadbał również o to, by dzieci były zadowolone z szaty graficznej swojego konta i karty.

“W ramach oferty została stworzona nowa kreacja marketingowa wykorzystująca oryginalne elementy graficzne, popularne wśród młodzieży. Do szerokiej gamy wizerunkowych kart debetowych dołączyły dwa nowe, unikalne wzory dedykowane dla Juniorów” – informuje bank w oficjalnym komunikacie.

Oba wzory przedstawiają lamę – w jednej wersji na szarym tle, a w drugiej na niebieskim. Karty są na tyle uniwersalne, że będą odpowiednie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

I Karta Lama Confetti do Konta Junior w Getin Banku

II Karta Lama Blue do Konta Junior w Getin Banku

Zdaniem Banku takie konto może również przyczynić się do kształtowania w dzieciach zaradności finansowej, która – nabyta w latach najmłodszych – może procentować w przyszłości i uchronić dzieci na przykład przed popadnięciem w długi.

“Nauka zarządzania finansami jest jednym z etapów kształtowania zaradności naszych dzieci. Jest tak samo ważna jak np. nauka języków obcych. Jednak uczenie oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi wymaga odpowiedniego, dostosowanego do wieku dziecka narzędzia.

Takim jest nasze Konto Proste Zasady Junior, dzięki któremu dziecko może zrobić pierwszy krok do samodzielności finansowej, a rodzicom gwarantuje wgląd i nadzór nad wydatkami dziecka” – wskazuje cytowany w bankowym komunikacie Bartłomiej Wasiuk, Dyrektor Wydziału Rachunków Bieżących w Getin Noble Banku.


Źródło:

https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/biuro-prasowe/getin-bank-wprowadza-konto-proste-zasady-junior-dla-osob-od-13-roku-zycia.html

https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-proste-zasady-junior.html

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Tomek
Tomek
2020-03-11 13:42:39

Polecam Proste Zasady w Getin Banku! Otwórz konto, użyj kodu polecenia T4B5CD, spełnij warunki promocji i odbierz 50 zł. Szczegóły na getinbank.pl/polecam

Podobne artykuły

Oświadczenie o dochodach – co to jest?

Znalazłeś ciekawą ofertę kredytu na oświadczenie i zastanawiasz się, jakie dane powinny się znaleźć w takim dokumencie? W dzisiejszym artykule wskażemy najważniejsze informacje w tej sprawie. Wyjaśnimy również, czym różni się oświadczenie o dochodach od zaświadczenia o dochodach. 

author
Halszka Gronek
11 stycznia 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Promocja: „Jeszcze wygodniej” w PKO BP

W PKO Banku Polskim trwa promocja, w której za otworzenie Konta za Zero lub Konta dla Młodych i spełnienie bardzo prostych warunków Klienci otrzymają 200 złotych w formie bonu do Allegro. Promocja trwa do 18 września 2020 roku. Pula wniosków promocyjnych wynosi 5000 sztuk.

author
Patryk Byczek
14 września 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Credit Agricole oddział w Białogardzie

Credit Agricole jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Białogard – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
17 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

SKOK Chmielewskiego Łańcut

Kasa Chmielewskiego jest obecnie jednym z największych SKOK-ów dostępnych w Polsce. Instytucja posiada już ponad 200 000 członków w całym kraju. Sprawdź placówkę SKOK-u Chmielewskiego w Łańcucie – adres, numer telefonu, godziny otwarcia i mapę dojazdu.

author
Aleksandra Gościnna
29 kwietnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Kasa Stefczyka Chełmno

Szukasz informacji o placówkach Kasy Stefczyka w Chełmnie? To właściwe miejsce! Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje: adresy, numery telefonów, godziny otwarcia, a także przydatne mapy ułatwiające znalezienie odpowiedniej placówki w Chełmnie. Nie wahaj się skorzystać z naszych usług – mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby zaspokoić Twoje potrzeby finansowe!

author
Dorota Grycko
22 marca 2024
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Zarabiamy trzy raz mniej od Niemców

Chociaż aktualne zarobki Polaków nie należą do najgorszych, to nadal daleko nam do Niemców. Z wyliczeń niemieckiego portalu Spiegel Online wynika, że co drugi pracownik w Niemczech zarabia miesięcznie do 3700 euro brutto.  

author
Aneta Jankowska
09 sierpnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj