Kredyt 400 tysięcy zł – kto oferuje?

Kredyt 400 tysięcy zł – kto oferuje?

Chcesz wziąć najlepszy kredyt na 400 tysięcy zł? Sprawdź, gdzie otrzymasz taką ofertę, jakie może być oprocentowanie oraz jak wysoka będzie ewentualnie rata kredytu. Dowiedz się także, jakie trzeba spełnić warunku, aby otrzymać 400 000 zł kredytu.

author
Patryk Byczek
06 marca 2023

Kredyt 400 tysięcy złotych - ranking

Kredyt 400 tysięcy złotych - skąd wziąć?

Kredyt 400 tysięcy złotych (kredyt hipoteczny) to już ogromne zobowiązanie – można powiedzieć, że to bardzo zaawansowany produkt na rynku finansowym. Jest to finansowanie, które można pozyskać wyłącznie dzięki kredytom hipotecznym (oraz kredytom firmowym). Tego typu kredyt na taką kwotę jest dostępny dla Klientów, którzy mają dobrą historię kredytową, zdolność kredytową oraz warunki, które umożliwią comiesięczną spłatę tak wysokiego kredytu. Przypomnijmy, że kredyt 400 tysięcy złotych to zobowiązanie, które będzie nam towarzyszyło (najczęściej) przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Należy również zaznaczyć, że kredyt hipoteczny 400 tysięcy złotych nie jest produktem na dowolny cel. Aby otrzymać kredyt 400 tysięcy złotych (kredyt hipoteczny) musimy jasno sprecyzować, na co chcemy wydać pozyskane w ramach kredytu pieniądze. Kredyt 400 tysięcy złotych, czyli najczęściej kredyt hipoteczny, jest dostępny w wielu bankach. Niestety tak wysoka kwota kredytu wiąże się z pulą formalności, które należy spełnić, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową.

Osoby, które chciałyby skorzystać z kredytu na dowolny cel, powinny zainteresować się kredytami gotówkowymi. Kredyt gotówkowy to co prawda o wiele niższa kwota maksymalna, bo 255 000 zł (kredyt konsumpcyjny), ale Klient najczęściej nie musi wskazywać na co przeznaczy pozyskaną sumę pieniędzy. Kredyt online jest dostępny dla Klientów, którzy mają zdolność kredytową oraz dobrą historię kredytową. Jednak kredyt gotówkowy można otrzymać bez tak wielu formalności, jakie są potrzebne przy kredycie hipotecznym.

Kredyt 400 tysięcy złotych - na co zwrócić uwagę?

Przeglądając rankingu ofert kredytów na 400 tysięcy złotych (kredyt hipoteczny), powinniśmy zwrócić uwagę głównie na trzy rzeczy: rodzaj oprocentowania, rzeczywista roczna stopa oprocentowania i wysokość wkładu własnego.

W obecnych czasach bardzo spopularyzował się rodzaj oprocentowania, jakim jest oprocentowanie stałe. Ostatnie dwa lata przyzwyczaiły Klientów, że oprocentowanie zmienne jest bardzo ryzykowne, w związku z rosnącymi stopami procentowymi. W związku z tym banki wyszły na przeciw Klientom i oferują nawet do 10 lat oprocentowania stałego. Oczywiście nie ma jasno sprecyzowanej odpowiedzi na pytanie „które oprocentowanie jest lepsze?”, ponieważ każde z nich ma swoje plusy i minusy. Biorąc kredyt należy bardzo dokładnie przeanalizować na co jesteśmy gotowi i na co chcemy się zdecydować. Następnie swoje decyzje powinniśmy przedyskutować z pracownikiem banku lub zewnętrznym doradcą kredytowym i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję, z którą przecież będziemy żyć kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Z kolei parametr, jakim jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), wyraża przede wszystkim całkowity koszt kredytu, który Klient będzie musiał finalnie spłacić. RRSO to nie tylko oprocentowanie, to również dodatkowe koszty, takie jak prowizja, odsetki czy ubezpieczenie. Wszystkie tego typu koszta składają się na całkowity koszt kredytu. Analizując i przeglądając oferty kredytów hipotecznych postarajmy się zwrócić uwagę na to, aby RRSO było jak najniższe. Parametr ten może oczywiście różnić się w ofertach bankowych.

Wkład własny

Aspekt posiadania wkładu własnego to niemalże priorytetowy punkt prowadzący nas do otrzymania kredytu hipotecznego. Bez wkładu własnego żaden bank nie przyzna nam kredytu hipotecznego.

Wkład własny to także temat, którego rozwiązanie w przypadku różnych banków nie jest takie samo. Wysokość wkładu własnego jest zależna od oferty banku. Jeden bank może wymagać wkładu własnego na poziomie 10% wnioskowanej kwoty, inny bank zażyczy sobie 20%, natomiast kolejny aż 30%. Dla Klientów najlepsza sytuacją jest, z teoretycznego punktu widzenia, kiedy wysokość wkładu własnego jest jak najniższa, ponieważ nie jest łatwo w młodym wieku uzbierać np. 20% wkładu, czyli np. 60 tysięcy zł. Z kolei ekonomicznego punktu widzenia im wyższy wkład, tym niższa całkowita kwota kredytu. Sprawdź, czy warto brać kredyt gotówkowy na wkład własny.

Kredyt 400 tysięcy złotych - kto otrzyma?

Aby dostać kredyt hipoteczny trzeba spełniać wymagane przez bank warunki. Jak już wspominaliśmy, kredyt hipoteczny 400 tysięcy złotych to bardzo zaawansowany produkt, do którego trzeba się bardzo konkretnie przygotować. Są to produkty, których z marszu przypadkowa osoba nie dostanie. Jest to ciąg procesów i analiz, które mają precyzyjnie określić, czy dany Klient jest gotowy na to, aby otrzymać i spłacać kredyt hipoteczny. Nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „kto otrzyma kredyt na 400 tysięcy zł?”. Każdy Klient jest traktowany bardzo indywidualnie, a co za tym idzie – każdy wniosek jest rozpatrywany również bardzo indywidualnie.

Klienci są weryfikowani bardzo szczegółowo i skrupulatnie, dlatego nie ma mowy o jakiejkolwiek pomyłce ze strony banku. Analityk finansowy bardzo dokładnie bada sytuację Klienta, na podstawie której (między innymi) jest wydawana decyzja kredytowa. Od czego głównie zależy taka decyzja? Przede wszystkim od wiarygodności kredytowej, zdolności kredytowej oraz historii kredytowej. Banki przy udzielaniu kredytów unikają Klientów, którzy mają negatywne wpisy w bazach. Samo posiadanie wpisu np. w BIK nie sprawi, że wniosek zostanie odrzucony. W BIK widnieją informacje o każdym zobowiązaniu, które posiada Klient. Jeżeli dany kredyt czy pożyczka jest spłacana na czas – nie ma się czym martwić.

Problemy pojawią się w chwili, gdy Klient wykazuje opóźnienia w spłacie zobowiązań lub w ogóle ich nie spłaca. W takiej sytuacji możemy być pewni, że kredytu hipotecznego nie otrzymamy. Jeżeli jesteś świadomy tego, że Twoje zdolność kredytowa jest na niskim poziomie, sprawdź ranking pożyczek bez zdolności kredytowej. Kto zatem, według bankowych wymagań, może otrzymać kredyt 400 tysięcy zł (kredyt hipoteczny)? Jest to osoba, która:

1. Ma przynajmniej 18 lat.

Bank nie udzieli kredytu 400 tysięcy złotych osobie, która nie jest pełnoletnia. Żaden kredyt bankowy, czy nawet pożyczka pozabankowa nie jest dostępna dla osób niepełnoletnich.

2. Dysponuje wkładem własnym.

Tak jak wspominaliśmy, wkład własny to bardzo ważny element podczas wnioskowania o kredyt 400 tysięcy złotych (najczęściej kredyt hipoteczny). Wkład własny, w jakiś sposób, jest sygnałem dla banku informującym o tym, czy Klienta stać na kredyt hipoteczny, czy też nie. Wysokość wkładu w zależności od banku może się różnić. Może to być 10, 20, 30% lub więcej (%) kwoty, o którą wnioskuje Klient.

3. Posiada stały dochód i zatrudnienie.

Jest to kolejny bardzo ważny warunek, bez spełnienia którego nie otrzymamy kredytu hipotecznego na 400 tysięcy złotych. Każdy potencjalny kredytobiorca musi posiadać stałe, a także udokumentowane zatrudnienie. Podobnie z dochodem. Wiadomo, że im wyższy dochód, tym większa szansa na otrzymanie kredytu hipotecznego. Aktualnie wymagania banków względem kredytobiorców (hipotecznych) są naprawdę bardzo wysokie, w związku z czym zarobki Klienta również muszą być naprawdę wysokie. Szacuje się, że przy kredycie 400 tysięcy złotych, Klient musi zarabiać w granicach 8000 złotych na rękę. Banki wymagają od Klientów dostarczenia wyciągów z konta z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. To właśnie dlatego posiadanie pracy i wynagrodzenia jest tak ważne. Osoby bezrobotne mogą mieć spory kłopot z otrzymaniem finansowania, jakim jest kredyt 400 tysięcy złotych. Jeżeli jesteś osobą bezrobotną, sprawdź ranking pożyczek dla bezrobotnych.

4. Wykazuje zdolność kredytową.

Kredyty hipoteczne to zaawansowane warunki. Podobnie jak z wkładem własnym – bez zdolności kredytowej nie otrzymamy kredytu hipotecznego. Produkt tego typu jest zaawansowanym finansowaniem, przy którym Klient jest bardzo wnikliwie weryfikowany. Jeżeli Klient posiada zdolność kredytową i z żadnym zobowiązaniem w przeszłości nie wykazywał opóźnień, wówczas jest bardzo duża szansa, że decyzja kredytowa będzie pozytywna. Brak aktywnych zobowiązań finansowych również zwiększa szansę na otrzymanie kredytu. Jeżeli jesteś świadomy, że Twoja zdolność kredytowa nie jest na najwyższym poziomie, sprawdź jak zwiększyć zdolność kredytową.

Kredyt 400 tysięcy złotych - krok po kroku

Może się wydawać, że przy tak wysokiej kwocie kredytu procedura wnioskowania będzie bardzo skomplikowananic bardziej mylnego. Udzielenie kredytu hipotecznego dla osoby z pewną sytuacją finansową może być czystą formalnością. Wniosek o kredyt hipoteczny składa się prawie identycznie w każdym banku. Jednak przez złożeniem wniosku warto się odpowiednio przygotować. Jeżeli chcemy wziąć kredyt hipoteczny, powinniśmy:

 1. Zdobyć pieniądze na wkład własny.
 2. Wybrać cel, na który przeznaczymy pozyskane środki.
 3. Porównać dostępne na rynku oferty kredytów hipotecznych i wybrać najlepszą.
 4. Zorganizować wymagane dokumenty i złożyć wniosek o kredyt.
 5. Poczekać na decyzję kredytową.
 6. Cieszyć się z pozyskanych środków.

Decyzje kredytowe mogą być oczywiście dwie – pozytywna lub negatywna. Pozytywna decyzja przybliży nas do własnej nieruchomości – to jest najbardziej pożądane przez Klientów zakończenie sprawy. W przypadku negatywnej decyzji pożyczkowej powinniśmy dowiedzieć się, co było powodem odrzucenia wniosku. Jednakże to po naszej stronie stoi ustalenie tego, dlaczego bank odrzucił nasz wniosek. Ta wiedza ułatwi nam ewentualne rozwiązanie sprawy przed złożeniem kolejnego wniosku o kredyt hipoteczny. Jeżeli okaże się, że wniosek odrzucono z powodu zadłużenia, warto wówczas zainteresować się rankingiem kredytów oddłużeniowych.

Kredyt 400 tysięcy złotych - na co wydać?

Kredyt 400 tysięcy złotych (kredyt hipoteczny) jest kredytem na cel. Oznacza to, ze jeszcze przez złożeniem wniosku powinniśmy wiedzieć, na co przeznaczymy pozyskane pieniądze. Bank również musi to wiedzieć. Pieniądze z kredytu hipotecznego można przeznaczyć na:

 • kupno domu,
 • kupno mieszkania,
 • kupno garażu,
 • kupno działki budowlanej pod budowę domu,
 • budowę domu jednorodzinnego.

Kredyt 400 tysięcy zł - kredyt firmowy

Taka kwota kredytu jest również dostępna dla firm. Przedsiębiorcy mogą korzystać z tego typu kredytu w sytuacji, gdy chcą w jakikolwiek sposób rozwinąć swoją działalność. O taki kredyt Klienci firmowi mogą wnioskować online lub w placówce banku – wszystko zależy od oferty konkretnej instytucji. Bank od firmy wymaga najczęściej dokumentu tożsamości przedsiębiorcy oraz wyciągu z konta z ostatnich dwunastu miesięcy. Potrzebny może być również dokument przedstawiający sposób rozliczania się z US. Otrzymanie kredytu firmowego zależne jest również od okresu działalności firmy. Kredyt można otrzymać na firmę działającą kilka miesięcy, lecz niektóre banki wymagają, aby firma była aktywna od conajmniej dwóch lat.

Pytania i odpowiedzi

W zależności od oferty banku i okresu kredytowania, rata kredytu 400 tysięcy złotych wynosi (mniej więcej) od 3200 do nawet 4000 złotych.

Jeżeli bierzesz kredyt w pojedynkę, zarobki muszą oscylować w granicy 7000-8000 złotych na rękę.

Przy minimalnym wkładzie własnym (10%) jest to 40 tysięcy złotych. Im wyższy wkład tym wyższa proporcjonalnie wpłata własna.

Obecnie bardzo ciężko dostać jest kredyt hipoteczny na taką kwotę – głównie ze względu na warunki finansowe, jaką narzucają banki. Kredyt hipoteczny dostać jest o wiele łatwiej, kiedy podchodzimy do niego w np. dwie osoby.

W przypadku, gdy bank odrzuci nasz wniosek o kredyt hipoteczny, możemy skorzystać z kredytu gotówkowego. Jednakże maksymalna kwota takiego kredytu jest o wiele niższa (do 255 tysięcy złotych), a oprocentowanie może być znacznie wyższe niż w przypadku kredytu hipotecznego.

Nie. Ani osoba bezrobotna, ani zadłużona (z negatywnymi wpisami w bazach) nie otrzyma kredytu hipotecznego, ani jakiegokolwiek kredytu w banku.

 1. Kredyt hipoteczny jest dostępny dla osób posiadających stałe zatrudnienie, dochód, zdolność kredytową oraz dobrą historię kredytową.
 2. Przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny warto porównać jak najwięcej ofert takich kredytów.
 3. Kredyt 400 tysięcy złotych nie jest dostępny dla osób bezrobotnych i zadłużonych.
 4. Aby otrzymać kredyt hipoteczny trzeba posiadać wkład własny.
 5. Należy zwracać uwagę na oprocentowanie kredytu, RRSO oraz całkowity koszt kredytu, który finalnie należy spłacić.
 6. Koszt kredytu rośnie wraz ze wzrostem kwoty kredytu oraz okresem spłaty.
 7. Pamiętaj o dokładnym przeczytaniu umowy kredytowej.
 8. Zwróć uwagę na oprocentowanie kredytu hipotecznego.
 9. Oprocentowanie kredytu hipotecznego może być zmienne lub stałe.
 10. Najlepszym rozwiązaniem jest najtańszy kredyt hipoteczny.
 11. Kredyty hipoteczne różnią się od siebie, dlatego warto przeanalizować więcej niż jeden produkt – można przejrzeć ranking kredytów hipotecznych oraz skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu hipotecznego.
 12. Kredyt hipoteczny możesz otrzymać wyłącznie w banku.
 13. Najtańszy kredyt hipoteczny to taki, którego kwota całkowita do spłaty będzie najniższa.
 14. Udzielenie kredytu trwa nawet do 30 dni.
 15. Kredyty hipoteczne to zobowiązania najczęściej na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Kredyt 400 tysięcy złotych - przykłady reprezentatywne

Poniżej prezentujemy przykłady reprezentatywne oferowanych kredytów hipotecznych:

1) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu Własny Kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,78% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy: 25 lat; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 259 300 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia) 66,5%, oprocentowanie zmienne 8,32%/rok – w pierwszym roku oraz 8,85%/rok w kolejnych, na które składa się wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 7,22% wg stanu na dzień 14.12.2022 r. oraz marża 1,1% w pierwszym roku oraz marża 1,63% w kolejnych latach; całkowity koszt kredytu 399 591,57 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 383 746,48 zł, ubezpieczenie nieruchomości 5 186 zł (za cały okres kredytowania, dla ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem PKO Banku Polskiego); ocena wartości nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu 400 zł, PCC 19 zł; ROR (Konto za Zero) 0 zł (za cały okres kredytowania; w związku z deklaracją systematycznych wpływów minimum 3 000 zł na ROR); karta kredytowa (Przejrzysta Karta Kredytowa) 1 812,84 zł (za cały okres kredytowania), ubezpieczenie spłaty kredytu na wypadek utraty źródła dochodu, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku 8 427,25 zł (za 4 lata), całkowita kwota do zapłaty 658 891,57 zł, płatna w 300 ratach annuitetowych (równych) miesięcznych przy czym pierwsze dwanaście rat wynosi 2 058,18 zł, w pierwszym roku oprocentowania. Od drugiego roku kolejne raty wyniosą po 2 148,76 zł i ostatnia rata wynosi 1 654,20 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.12.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

RRSO dla wypłaconego jednorazowo kredytu Własny Kąt hipoteczny w PKO Banku Hipotecznym SA zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,76% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy: 25 lat; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 355 061 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia) 65,80%, oprocentowanie zmienne 8,32%/rok – w pierwszym roku oraz 8,85%/rok w kolejnych, na które składa się wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 7,22% wg stanu na dzień 14.12.2022 r. oraz marża 1,1% w pierwszym roku oraz marża 1,63% w kolejnych latach; całkowity koszt kredytu 546 338,39 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 525 465,82 zł, ubezpieczenie nieruchomości 7 101,25 zł (za cały okres kredytowania dla ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem PKO Banku Polskiego), ocena wartości nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu 400 zł, PCC 19 zł, ROR (Konto za Zero) 0 zł (za cały okres kredytowania; w związku z deklaracją systematycznych wpływów minimum 3 000 zł na ROR); karta kredytowa (Przejrzysta Karta Kredytowa) 1 812,84 zł (za cały okres kredytowania), ubezpieczenie spłaty kredytu na wypadek utraty źródła dochodu, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku 11 539,48 zł (za 4 lata); całkowita kwota do zapłaty 901 399,39 zł, płatna w 300 miesięcznych ratach annuitetowych (równych), przy czym dwanaście pierwszych rat wyniesie po 2 818,28 zł w pierwszym roku oprocentowania. Od drugiego roku kolejne raty wyniosą po 2 942,31 zł i ostatnia rata wyniesie 2 264,49zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.12.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

2) Bank Pekao

RRSO mieszkaniowego kredytu hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 10,38% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 300 126 złotych (zł) (nieobejmujących kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 25 lata, 300 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie

3) Citi Handlowy

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu mieszkaniowego, zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,40% przy następujących założeniach: okres kredytowania 25 lat, całkowita kwota kredytu 400 000 zł, oprocentowanie zmienne 9,02%, w tym: stopa referencyjna WIBOR 3M 6,93% oraz marża 2.09%. Całkowity koszt kredytu 609 299 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 608 680 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19zł, koszt wpisu hipoteki do Księgi Wieczystej 200zł, opłata za usługę wyceny nieruchomości zlecanej przez bank 400,00 zł (dla nieruchomości stanowiącej mieszkanie), opłata za rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) 0zł (przy utrzymaniu warunku wpływów miesięcznych min 8000zł), całkowita kwota do zapłaty 1 009 899 zł, płatna w 300 ratach miesięcznych, równych w wysokości 3 362 zł po ustanowieniu zabezpieczenia (hipoteka zabezpieczająca spłatę kredytu będzie wpisana do księgi wieczystej nieruchomości w terminie 12 miesięcy od dnia uruchomienia kredytu). Do uzyskania kredytu niezbędne jest zawarcie umowy ubezpieczenia. Kalkulacja dokonana na dzień 27.01.2023 na reprezentatywnym

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Afera Amber Gold nie odebrała Providentowi klientów

W ostatnich latach Provident na polskim rynku stabilnie rośnie. W ubiegłym roku liczba klientów przekroczyła 821 tysięcy, co oznacza wzrost o 4 proc. Zdaniem władz Provident Polska, dobrej kondycji firmy nie zaszkodzi poluzowanie rekomendacji T, dzięki któremu – według bankowców – część kredytobiorców zrezygnuje z usług firm pożyczkowych i powróci do banków. Na sytuację Providenta nie wpłynęła także sprawa Amber Gold.

author
Patryk Byczek
22 marca 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Profi Credit w Jastrzębiu Zdroju

Profi Credit to druga największa firma w Polsce udzielająca pożyczek pozabankowych online. Klienci mogą skorzystać z oferty firmy, proponującej pożyczki w wysokości nawet 25 000 złotych. Sprawdź dane na temat placówki w Jastrzębiu Zdroju.

author
Dominika Byczek
15 listopada 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Projekt Mobilny Bankowiec Poczty Polskiej i Banku Pocztowego

Bank Pocztowy poinformował w komunikacie prasowym, że razem z Pocztą Polską uruchomili Projekt Mobilny Bankowiec, z której korzysta 9500 listonoszy. Projekt ma ułatwić dostęp do oferty kredytowej Banku Pocztowego.

author
Patryk Byczek
23 września 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Moje Usługi od ING Banku Śląskiego

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował o wdrożeniu nowego rozwiązania, dzięki któremu klienci spółki będą mogli w jednym miejscu opłacić wszystkie swoje rachunki. Moje Usługi jest rozwiązaniem stworzonym do monitorowania i zarządzania cyklicznymi opłatami najróżniejszymi metodami.

author
Alicja Hirsekorn
29 października 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Papierowe zwolnienia tylko do 2018 roku

Chociaż papierowe zwolnienia miały zniknąć na początku 2018 r., to jeszcze przez ponad rok lekarze będą mogli je wystawiać. Sejm przyjął zmiany w prawie, które przesuwają termin likwidacji papierowych zwolnień na drugą połowę przyszłego roku. 

author
Aneta Jankowska
31 maja 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Ile zarabia diagnosta samochodowy?

Każde auto przynajmniej raz w roku musi przejść przegląd techniczny. Dokonują go zawodowi diagności na specjalnych stacjach. Sprawdzamy, ile zarabiają osoby na tym stanowisku.

author
Sandra Tessmer
13 listopada 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Porównaj