Strona główna Aktualności Kredyt w ramach programu „Czyste Powietrze” dostępny w BNP Paribas

Kredyt w ramach programu „Czyste Powietrze” dostępny w BNP Paribas

author
Patryk Byczek
29 września 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że od 27 września bieżącego roku Klienci instytucji mogą wnioskować o kredyt w ramach programu „Czyste Powietrze”. Zarówno właściciele, jak i współwłaściciele domów jednorodzinnych i lokali wydzielonych w takich domach mogą liczyć na dotację w wysokości nawet 37 000 złotych w przypadku, gdy zdecydują się na wymianę źródła ciepła. Sprawdzamy szczegóły.

Szczegóły kredytu

Bank informuje, że Klienci maksymalnie mogą pożyczyć aż 100 000 złotych, a spłatę rozłożyć nawet na 12 lat. Oferowany kredyt jest zabezpieczony Gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego. Klienci mogą wnioskować o kredyt w sieci własnej oddziałów BNP Paribas (w przyszłości będzie można wnioskować u partnerów banku). Wszelkie formalności dotyczące kredytu, dotacji oraz gwarancji BGK z Ekologicznego Funduszu Poręczeń i Gwarancji, Klient może załatwić podczas jednej wizyty, przy jednym stanowisku. RRSO obliczona na podstawie reprezentatywnego przykładu Kredytu Czyste Powietrze na 15.07.2021 r. wynosi 5,72%.

 Przyszłość planety to cel, który musi łączyć całe społeczeństwa, od zwykłych konsumentów, przez biznes, po politycznych decydentów. Program „Czyste Powietrze” to świetny przykład, że to możliwe. Dotacje są realnym wsparciem dla wszystkich osób planujących modernizację systemów ogrzewania. Sektor bankowy odgrywa kluczową rolę, finansując inwestycje i pośrednicząc w ubieganiu się o dotacje. Inicjatywa należy teraz do właścicieli i współwłaścicieli domów.

mówił cytowany w komunikacie Robert Mańczak, Dyrektor Zarządzający Pionu Rozwoju Produktów i Relacji z Klientami w Banku BNP Paribas.

Przeznaczenie środków

Bank podaje, że Klienci mogą przeznaczyć pozyskane pieniądze z dotacji muszą pokryć koszty wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne, spełniające najwyższe normy. Beneficjenci mają możliwość zainwestowania pieniędzy w:
– instalacje CO i ciepłej wody użytkowej,
– fotowoltaikę,
– przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Cieszę się, że kolejny bank uruchamia Kredyt Czyste Powietrze. To gwarantuje potencjalnym wnioskodawcom programu „Czyste Powietrze” większy dostęp do dofinansowania na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizację domów, co przełoży się na lepsze warunki życia i poprawę jakości powietrza.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Mirowski, Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, odpowiedzialny za wdrażanie ogólnopolskiego programu.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/697210/w-banku-bnp-paribas-mozna-juz-wnioskowac-o-kredyt-w-ramach-programu-czyste-powietrze

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Alior Bank w Radzyniu Podlaskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 czerwca 2019

Alior Bank w Radzyniu Podlaskim

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
30 sierpnia 2019

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”

Payback Finanse – tańsze pożyczki, konta i karty kredytowe
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 maja 2020

Payback Finanse – tańsze pożyczki, konta i karty kredytowe

Rejestr złodziei – kto do niego trafi?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 października 2019

Rejestr złodziei – kto do niego trafi?

Halo Pożyczka – nowa darmowa pożyczka
Pod Lupą
author
Tadeusz_Miziak
23 grudnia 2016

Halo Pożyczka – nowa darmowa pożyczka

Limitowana karta mBanku na 27 Finał WOŚP
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
19 grudnia 2018

Limitowana karta mBanku na 27 Finał WOŚP