LOT przewiózł prawie 9 mln pasażerów

LOT przewiózł prawie 9 mln pasażerów

author
Aneta Jankowska
03 stycznia 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria

Pod koniec grudnia LOT otrzymał tytuł „Najlepszej Linii w Europie Wschodniej” od amerykańskiego magazynu Global Traveler. Zgodnie z szacunkami, LOT przewiózł w ubiegłym roku prawie 9 mln pasażerów.

Najlepsza linia w Europe Wschodniej

Dwa lata temu, z usług LOT-u skorzystało łącznie więcej niż 6,8 mln pasażerów. To wynik wyższy o ponad jedną czwartą niż rok wcześniej.

Statytki z 2018 roku są jeszcze bardziej pozytywne. Z założeń wynika, że łącznie w ubiegłym roku LOT przewiózł 8,8 mln pasażerów.

Prognozy na 2019 rok również są optymistyczne. Firma chce przekroczyć barierę 10 mln klientów.

Airhelp – odszkodowania za opóźniony lot

Dobre wyniki przewoźnika potwierdza niedawno otrzymana nagroda.  Tytuł „Najlepszej Linii Wschodniej Europy” LOT odebrał już drugi raz z rzędu, zostawiając za sobą takie firmy jak Aeroflot, Wizzair czy Croatia Airlines.

Nagrodę w głosowaniu przyznają czytelnicy amerykańskiego magazynu Global Traveler.

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u, podczas odbierania nagrody poinformował, że to bardzo ważne wyrożnienie, które świadczy o rosnącej popularności i rozpoznawalności LOT-u również za Oceanem.

Intensywny rozwój połączeń krótkiego i dalekiego zasięgu, nowoczesne samoloty, które stale pozyskujemy oraz wysoka jakość obsługi na pokładzie sprawiają, że LOT jest dzisiaj ulubioną linią pasażerów w podróżach do i z najszybciej rozwijającego się regionu Europy – CEE. To kolejny dowód, że kierunek, który obraliśmy trzy lata temu wprowadzając strategię rentownego wzrostu był słuszny – powiedział.

Aktualnie, LOT proponuje swoim klientom łącznie 107 połączeń. Z oficjalnego komunikatu firmy dowiadujemy się, że dd początku 2016 roku LOT ogłosił uruchomienie 66 bezpośrednich rejsów m.in.:

– z Warszawy do:

  • Miami
  • Los Angeles
  • Newark
  • Seulu
  • Tokio
  • Singapuru

– z Budapesztu do:

  • Nowego Jorku
  • Chicago

– z Krakowa do:

  • Chicago

– z Rzeszowa do:

  • Newark

Źródło: https://corporate.lot.com/pl/pl/informacje-prasowe?article=1718916

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

kemae
kemae
2019-01-09 18:05:21

a ile musieli odszkodowań wypłacić, przez givt walczyłam o odszkodowanie za mocno opóźniony lot i zagubienie bagażu, niestety opóźnień zaliczyli sporo i wpadek

Podobne artykuły

Kredyt dla łowców okazji – BGŻ BNP Paribas

Wystartowała ogólnopolska kampania reklamowa BGŻ BNP Paribas, promująca kredyt gotówkowy dla łowców okazji. Czy faktycznie mamy do czynienia z kredytową okazją ?

author
Patryk Byczek
16 sierpnia 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska w Ostrowcu Świętokrzyskim

Santander Bank Polska to drugi bank w Polsce pod względem wielkości aktywów. Dwie placówki banku mieszczą się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawdź dane kontaktowe do placówek i ich ofertę.

author
Dominika Byczek
25 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Alior Bank w Aleksandrowie Łódzkim

W Aleksandrowie Łódzkim znajduje się jedna placówka partnerska Alior Banku, znajdująca się blisko samego centrum. Sprawdź adres i dane kontaktowe placówki.

author
Aleksandra Gościnna
10 kwietnia 2024
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Wypłaty nie dostaniesz już w gotówce ?

Według Kodeksu pracy, pensję wypłaca się w gotówce, jednak w praktyce przeważa formalny wyjątek - pracodawca zwykle przelewa wypłatę na konto bankowe. Dane Narodowego Banku Polskiego pokazują, że 87% Polaków otrzymuje w taki sposób swoje wynagrodzenie.

author
Aneta Jankowska
20 kwietnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Kasa Stefczyka Wejherowo

Potrzebujesz danych dotyczących oddziałów Kasy Stefczyka w Wejherowie? Tutaj znajdziesz wszystko, czego szukasz. Sprawdź placówkę, w tym adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Julia Wierciło
23 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Santander Consumer Bank Chorzów

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Profesjonalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Chorzowie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
18 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj