Mastercard z ekologicznymi kartami kredytowymi
mastercard

Mastercard z ekologicznymi kartami kredytowymi

author
Dominika Sobieraj
30 kwietnia 2023

Mastercard ogłosił, że do 2028 roku zamierza całkowicie zrezygnować z użycia jednorazowego plastiku PVC w produkcji swoich kart płatniczych. To krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego. Wprowadzenie takiego rozwiązania to oferta dla konsumentów, którzy chcą świadomie wpływać na ochronę naszej planety poprzez wybieranie bardziej ekologicznych produktów. Jakie korzyści przyniesie taka zmiana i co jeszcze planuje Mastercard? Sprawdzamy.

Mastercard przyspiesza redukcję użycia plastiku PVC z kart płatniczych

Mastercard ogłosił, że przyspiesza działania mające na celu całkowitą redukcję użycia jednorazowego plastiku PVC z wszystkich swoich kart płatniczych do 2028 roku. Karty, przed wprowadzeniem do użytku, zatwierdzane będą w ramach specjalnego programu certyfikacji. Mastercard będzie wspierać swoich globalnych partnerów – wydawców kart, w procesie odchodzenia od pierwotnego PVC.

Do 2028 roku wszystkie karty Mastercard z zrównoważonych materiałów

Od 1 stycznia 2028 roku wszystkie nowe, plastikowe karty płatnicze Mastercard będą musiały być wykonane z bardziej zrównoważonych materiałów – w tym z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu lub biopochodnych takich jak rPVC, rPET czy PLA. Mastercard zainicjował działania związane z wprowadzaniem do obiegu zrównoważonych kart w 2018 roku. Od tego czasu do prowadzonego przez firmę programu zapisało się ponad 330 wydawców z ponad 80 krajów.

mastercard karty ekologiczne

Wprowadzono zmiany w zasadach, które skutkują tym, że Mastercard będzie certyfikować wszystkie nowo wyprodukowane karty pod kątem oceny ich składu oraz strategii producenta dotyczących zrównoważonego rozwoju. Certyfikacja ta będzie dodatkowo weryfikowana przez zewnętrznego audytora, a kiedy karta otrzyma potwierdzenie, na niej zostanie umieszczony znak “Karty Ekologicznej”.

Sprawdź także oferty kart kredytowych: Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych

“Mastercard kształtuje wspólne dążenie naszej branży do bardziej zrównoważonej i bardziej świadomej ekologicznie przyszłości. Podążając za naszymi klientami, którzy pragną dokonywać przyjaznych dla środowiska wyborów, podejmujemy zdecydowane zobowiązanie do zmniejszenia naszego wpływu na środowisko, z korzyścią dla ludzi i planety”

mówi cytowany w komunikacie Mastercard Ajay Bhalla, prezes ds. Cyber & Intelligence w Mastercard.

Działania Mastercard na rzecz zrównoważonego rozwoju

Mastercard od ponad dekady angażuje się w różne inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem. Firma skupia się na budowaniu włączenia finansowego, odpowiedzialności w zarządzaniu danymi oraz dbaniu o środowisko. W ciągu ostatnich lat, Mastercard wprowadził na rynek wiele innowacji i proekologicznych inicjatyw, takich jak Priceless Planet Coalition, kalkulator śladu węglowego czy certyfikowane eko karty.

„Mastercard angażuje się w działania na rzecz klimatu i ograniczanie odpadów prowadząc działania zmierzające do wypełnienie zobowiązania zerowej emisji dwutlenku węgla netto. Korzysta również ze swoich możliwości i sieci partnerskiej, by przyspieszyć przechodzenie na niskoemisyjną, odnawialną gospodarkę”

– wskazuje Ellen Jackowski, Chief Sustainability Officer w Mastercard.

Już w 2018 roku Mastercard nawiązał współpracę z producentami kart płatniczych w ramach inicjatywy Greener Payments Partnership, mającej na celu redukcję użycia jednorazowego plastiku PVC w produkcji kart. Partnerami w tej inicjatywie były m.in. Gemalto, Giesecke+Devrient i IDEMIA.

Sprawdź także najlepsze oferty pożyczek dla zadłużonych oraz kredytów online.

Współpracujące z Mastercard banki z ponad 80 krajów przyczyniły się do wprowadzenia na rynek ponad 168 milionów kart wykonanych z biopochodnych lub z recyklingu tworzyw sztucznych. W 2021 roku firma uruchomiła program Mastercard Card Eco-Certification („CEC”), który pozwala na oznakowanie kart ekologicznymi znakami „Karty Ekologicznej” po spełnieniu wymagań związanych z zrównoważonymi materiałami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Pruszcz Gdański
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
15 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Pruszcz Gdański

Pół miliona mniej mandatów Policji
Wpisy
author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2018

Pół miliona mniej mandatów Policji

PKO BP w Jordanowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 sierpnia 2019

PKO BP w Jordanowie

Bank Pekao w Górze Kalwarii
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Bank Pekao w Górze Kalwarii

Co zdrożeje w 2020 roku?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
11 grudnia 2019

Co zdrożeje w 2020 roku?

PayUkraine otrzymało 4 mln zł dofinasowania
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 listopada 2019

PayUkraine otrzymało 4 mln zł dofinasowania

Porównaj