Pekao ostrzega przed oszustami

Pekao ostrzega przed oszustami

author
Halszka Gronek
02 października 2019

Mamy ważną wiadomość dla Klientów Banku Pekao S.A. Jak wynika z oficjalnego komunikatu instytucji, w ostatnich dniach zaobserwowano wysyłkę fałszywych wiadomości e-mailowych podszywających się pod Bank Pekao. Konsumenci powinni zachować szczególną ostrożność, otwierając i reagując na nadsyłane e-maile z banku.

Na stronie internetowej Banku Pekao S.A. pojawił się oficjalny komunikat na temat fałszywych wiadomości e-mailowych. Instytucja ostrzega, by z rozwagą odczytywać i reagować na e-maile nadsyłane z podszywającej się pod bank skrzynki pocztowej Pekao24Makler. Odbiorcy w szczególności nie powinni klikać w jakiekolwiek linki umieszczone w treści wiadomości. Co zaleca bank? W komunikacie czytamy:

"

W przypadku otrzymania takiej korespondencji, rekomendujemy nie odpowiadać na nią, nie wysyłać potwierdzenia jej dostarczenia/otwarcia oraz nie otwierać zamieszczonego w niej załącznika. Korespondencję należy skasować.

Co może się stać, jeśli nieświadomy zagrożenia odbiorca kliknie w nadesłany mailowo link? Bank Pekao S.A. nie odpowiada na to pytanie, jednak z praktyki podejrzewać można dwa potencjalne scenariusze: na komputer pobrane zostanie złośliwe oprogramowanie lub odbiorca przekierowany zostanie na fałszywą stronę logowania, przez co narazi się na utratę wrażliwych danych konta i posiadanych nań środków pieniężnych. 

Jak rozpoznać fałszywą wiadomość z banku?

Jak sam Bank Pekao S.A. zaznacza w swym komunikacie, władze instytucji dbają o najwyższy poziom bezpieczeństwa oferowanych usług i produktów. Dlatego też, troszcząc się o bezpieczeństwo Klientów, na stronie internetowej bankowości elektronicznej Pekao każdorazowo zamieszczane są komunikaty informujące o nowo pojawiających się zagrożeniach ze strony cyberprzestępców. Wraz z informacją bank prezentuje także przykłady niebezpiecznych treści.

Nie inaczej było w tym przypadku. Na stronie Banku Pekao S.A. znaleźliśmy następujący przykład fałszywego e-maila:

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie naszych środków zdeponowanych na koncie bankowym, powinniśmy zawsze i bezwzględnie stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa bankowości elektronicznej. Mowa o kilku prostych i przejrzystych wskazówkach, dzięki którym nasza bankowość internetowa zdoła uchronić się przed potencjalnym atakiem cyberoszustów. 

Temat ten obszernie poruszyliśmy w naszym artykule dotyczącym zasad bezpieczeństwa bankowości mobilnej. Poniżej przedstawiamy jednak kilka najważniejszych zasad, dzięki którym klienci banków mogą znacząco obniżyć ryzyko utraty wrażliwych danych i środków pieniężnych. 


Źródła:
https://www.pekao.com.pl/o-banku/aktualnosci/a2b32845-c5b5-414e-a847-6f9fd57954e5/ostrzegamy-przed-faszywymi-wiadomosciami-e-mail-wysyanymi-z-podszywajacej-sie-pod-bank-skrzynki-pocztowej-pekao24makler.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Przasnysz
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Przasnysz

Bank Pekao w Gliwicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2019

Bank Pekao w Gliwicach

Odroczone płatności w serwisie Allegro
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 marca 2019

Odroczone płatności w serwisie Allegro

Ile kosztuje szafa na wymiar?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
23 czerwca 2019

Ile kosztuje szafa na wymiar?

Porównaj