mBank jako pierwsza instytucja bankowa w Polsce planuje okazać swoim Klientom wsparcie w sieci. Zapewnienie bezpieczeństwa w Internecie ma być jednym z nowych priorytetów banku. Zdarza się, że Klienci posiadający konta w mBanku dostają fałszywe maile, które bardzo często doprowadzają do do tragicznych w skutkach sytuacji.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 12.04.2018
Udostępnij:

„Pogotowie online” dla Klientów instytucji ma być całkowicie darmowe. Usługa odpowiadająca za bezpieczeństwo w sieci udostępniona zostanie z portfela mAkceleratora spółki, czyli funduszu, który instytucja założyła z przeznaczeniem na rozwój najnowocześniejszych technologii.

CyberRescue

Firma CBC (Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego) w którą zainwestował mBank stworzy tak zwane CyberRescue. Jest to dwudziesto cztero godzinne wsparcie, odnoszące się do bezpieczeństwa w Internecie. Klienci o każdej porze dnia i nocy będą mogli liczyć na pomoc specjalistów CBC, którzy za pomocą telefonu, czy komputera pomogą Klientom w potrzebie. Sprawy dotyczyć mogą ataku hakerskiego, kradzieży telefonu z dostępem do konta, wirusów na komputerze. 

Firma CBC w ramach CyberRescue oferuje:
 

  • ochronę danych w Internecie,

  • ostrzeganie w sytuacjach, gdy w sieci pojawią się nowe zagrożenia,

  • naukę obrony przed zagrożeniami,

  • pomoc w usunięciu nieprzyjaznych plików oraz wirusów,

  • pomoc w odzyskaniu skradzionych loginów i haseł do różnych witryn Internetowych.

CyberRescue ma pomóc w wale z przestępstwami w cyberprzestrzeni, których liczba każdego roku drastycznie wzrasta. Każdego roku w Polsce pojawia się około miliona stron i serwisów internetowych, których celem jest wyłudzenie wszystkich danych od Internauty.

Tak jak mBank chroni finanse swoich Klientów na poziomie banku oraz aplikacji, CyberRescue czuwa nad ich bezpieczeństwem w sieci. „To rozwiązanie zapewnia użytkownikom wsparcie w świecie on-line analogiczne do tego, które jako bank gwarantujemy w zakresie bezpieczeństwa systemów i pieniędzy.” – mówi Jacek Iljin, dyrektor zarządzający w pionie bankowości detalicznej mBanku.
 

Komentarze (2)

To całe CyberRescue to straszny syf i oszustwo. Ich pomoc wyglada tak, że powiedzą dokladnie to samo co mówi wujek Google. Porażka!!

Więcej o CyberRescue można przeczytać u nich na stronie: https://cyberrescue.me/