Santander Bank Polska rozwija otwartą bankowość

Santander Bank Polska rozwija otwartą bankowość

author
Patryk Byczek
08 marca 2021

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym o rozwijaniu otwartej bankowości. Obecnie Klienci instytucji mogą wysyłać przelewy oraz integrować rachunki z siedmiu banków. Najnowszym rozwiązaniem jest możliwość inicjowania przelewów z poziomu aplikacji Santander mobile. Sprawdzamy szczegóły.

Każda z dwóch usług jest dostępna zarówno z poziomu aplikacji mobilnej, jak i bankowości internetowej Santander internet.

Santander Open

Otwartą bankowość Santander Open udostępniono Klientom Santander Bank Polska w czerwcu ubiegłego roku. Dzięki temu Klienci z poziomu Santander internet oraz aplikacji Santander mobile mają możliwość sprawdzenia stanu swoich kont w innych bankach. Dodatkową opcją jest również inicjowanie przelewów krajowych Elixir z kont dołączonych do otwartej bankowości. Usługi AIS oraz PIS są dostępne dla Klientów Santander Bank Polska, którzy prowadzą rachunek w jednym z poniższych banków:

– Alior Bank,
– Bank Millennium,
– BNP Paribas,
– ING Bank Śląski,
– mBank,
– PKO BP,
– Bank Pekao S.A.

Pandemia zmieniła nawyki klientów i przyspieszyła ich przejście do samoobsługi. W Santander Bank Polska liczba klientów cyfrowych wzrosła w zeszłym roku do 2,4 mln. Liczba użytkowników aplikacji mobilnej wzrosła natomiast o 18%, do 1,7 mln. Dlatego tak ważny jest dla nas dalszy dynamiczny rozwój bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Jednym z obszarów jest właśnie otwarta bankowość. Daje ona klientom komfort zarządzania swoimi finansami z poziomu jednej aplikacji, a nam umożliwia przygotowywanie atrakcyjnych i spersonalizowanych ofert.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Hibner, dyrektor Santander Digital. 

Korzystanie z bankowości Santander Open

Aby skorzystać z Santander Open, należy zalogować się do aplikacji mobilnej i na ekranie głównym kliknąć opcję „Dodaj”, ulokowana nad listą kont. Następnym krokiem jest tapnięcie na opcję „Dodaj konta z innych banków” i wybranie odpowiedniego banku z listy. Należy również przeczytać i zaakceptować regulamin oraz wymagane zgody.

Kolejny etap wymaga zalogowania się do konta banku, które chcemy dodać w Santander open, aby potwierdzić agregację. Po wykonaniu agregacji Klient widzi wszystkie dodane konta z innych banków w zakładce „Pulpit”. Dotyczy to zarówno aplikacji mobilnej, jak i bankowości internetowej Santander Bank Polska.

Warto wiedzieć, że ilość kont z innych banków dodanych do Santander Open jest nieograniczona.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/650785/wiecej-otwartej-bankowosci-w-aplikacji-mobilnej-santander-bank-polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: “Korzyści dla Ciebie 2020” w Credit Agricole
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 kwietnia 2020

Promocja: “Korzyści dla Ciebie 2020” w Credit Agricole

Polacy korzystają z upadłości konsumenckiej
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
24 sierpnia 2015

Polacy korzystają z upadłości konsumenckiej

Dziedziczenie długów – na czym polega?
Poradnik
autor wpisu
Dorota Cholewicka
07 lipca 2022

Dziedziczenie długów – na czym polega?

Goodie wspiera galerie handlowe
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 czerwca 2020

Goodie wspiera galerie handlowe

500+ na pierwsze dziecko – jak otrzymać?
Świadczenia socjalne
author
Halszka Gronek
04 listopada 2018

500+ na pierwsze dziecko – jak otrzymać?

Bank Pekao w Wyszkowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 sierpnia 2019

Bank Pekao w Wyszkowie

Porównaj