mBank przejmuje LeaseLink

mBank przejmuje LeaseLink

author
Patryk Byczek
11 marca 2019

mLeasing, czyli spółka należąca do Grupy mBanku dokonała zakupy 100% udziałów w LeaseLink. Przejęta przez instytucję firma jest fintechem, działającym w obszarze usług płatności leasingiem.

Połączenie obu firm nie jest aktualnie planowane. Wartość transakcji przejęcia fintecha przez mLeasing wynosi ponad 31 600 000 złotych. Całkowity wykup udziałów sprawia, że pozycja mLeasingu w zakresie finansowania małych i średnich przedsiębiorstw bardzo się umacnia. Dodatkowo spółka otworzyła przed sobą nowe możliwości dotyczące ściśle finansowania aktywów o niższej wartości.

Kupujemy firmę, która ma unikalne kompetencje w finasowaniu mniejszych aktywów. Jej model biznesowy umacnia pozycję mLeasingu w segmencie MSP i finansowania zakupów, niezbędnych do prowadzenia biznesu. Chcemy, by klienci, dzięki współpracy z nami, mieli więcej czasu na sprawy ważne z punktu widzenia ich firmy” – mówił prezes mLeasingu, Cezary Raczyński.

Oferta LeaseLink

Przejmowany przez mLeasing LeaseLink oferuje swoje możliwości przede wszystkim przez Internet. Firma pomaga przedsiębiorcom w bardzo szybkim czasie sfinalizować kupno aktywów bez zbędnych dokumentów papierowych oraz nie zważając na czas i miejsce transakcji.

Usługi firmy są całkowicie przystosowane do zarządzania nimi przez Internet. Przedsiębiorstwa mogą przejść przez innowacyjny proces wnioskowania o usługę leasingową w ciągu zaledwie kilku minut. Formularze wnioskowe są dostępne przez 24 godziny na dobę. Klient może zakupić aktywa o wartości od 1000 do 50 000 złotych.

LeaseLink mówi o sobie, że działa w taki sposób, aby: „maksymalnie uprościć procesy i obniżyć koszty działalności; przez co oferować usługę tańszą niż dostępne alternatywy na rynku; a zyski czerpać poprzez efekt skali a nie jednostkową transakcję/klienta”.


źródło grafiki: mLeasing/komunikaty prasowe

LeaseLink

Założycielami fintecha LeaseLink są Wojciech Kazimierski (CEO) oraz Marcin Grodowski (COO). Firma powstała w 2015 roku i do dzisiaj oferuje swoje usługi w sektorach e-commerce i leasingu. Na przełomie ostatnich dwóch lat LeaseLink wypracował sobie pozycję lidera leasingu online w zakresie transakcji nisko nominałowych. Oferta firmy jest dostępna w prawie 2000 sklepów internetowych (oraz w sklepach fizycznych), a w śród nich znajdują się takie giganty, jak:

Allegro,
MediaMarkt,
Euro RTV AGD,
Ikea,
FotoJoker.

Z fintechem współpracują również takie instytucje, jak: Saturn, ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank, OleOle, SonyCentre, Inter Cars, Bank Ochrony Środowiska oraz Eden.

Jesteśmy przykładem fintechu, który z jednej strony rywalizował o klientów z grupami bankowymi, a z drugiej także współpracował z nimi. Teraz staje się częścią jednej z największych polskich instytucji finansowych, aby jeszcze skuteczniej rewolucjonizować branżę leasingową i e-commerce. Ta transakcja to dobra wiadomość dla klientów, partnerów i naszych pracowników – będziemy jeszcze mocniejsi i jeszcze lepsi” mówił prezes LeaseLink, Wojciech Kazimierski.

źródło grafiki: mLeasing/komunikaty prasowe

mLeasing

Spółka leasingowa należąca do Grupy mBanku zajmuje miejsce wśród czołowych firm leasingowych w Polsce. Według danych Związku Polskiego Leasingu za 2018 roku, mLeasing zajmował w tym okresie 4 miejsce pod względem wartości sprzedaży. Spółka oferuje leasing pojazdów do 3500 tony, maszyn i urządzeń, transportu ciężkiego, a także najem i zarządzanie flotą samochodową. Spółka leasingowa mBanku pomaga również w finansowaniu magazynów, hoteli oraz obiektów biurowych.

źródło grafiki: mLeasing/komunikaty prasowe

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Plan finansowy 2020 – biedni sfinansują emerytury najbogatszym?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 września 2019

Plan finansowy 2020 – biedni sfinansują emerytury najbogatszym?

Kredyt gotówkowy Złotoryja
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
29 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Złotoryja

BLIKiem zapłacimy w Uberze i Netflixie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 lipca 2019

BLIKiem zapłacimy w Uberze i Netflixie

Provident Finansową Marką Roku
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
13 czerwca 2016

Provident Finansową Marką Roku

Prace nad opodatkowaniem usług cyfrowych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
22 lipca 2019

Prace nad opodatkowaniem usług cyfrowych

Gigantyczny zysk PKO BP
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 marca 2018

Gigantyczny zysk PKO BP

Porównaj