mBank przejmuje LeaseLink

mBank przejmuje LeaseLink

author
Patryk Byczek
11 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

mLeasing, czyli spółka należąca do Grupy mBanku dokonała zakupy 100% udziałów w LeaseLink. Przejęta przez instytucję firma jest fintechem, działającym w obszarze usług płatności leasingiem.

Połączenie obu firm nie jest aktualnie planowane. Wartość transakcji przejęcia fintecha przez mLeasing wynosi ponad 31 600 000 złotych. Całkowity wykup udziałów sprawia, że pozycja mLeasingu w zakresie finansowania małych i średnich przedsiębiorstw bardzo się umacnia. Dodatkowo spółka otworzyła przed sobą nowe możliwości dotyczące ściśle finansowania aktywów o niższej wartości.

Kupujemy firmę, która ma unikalne kompetencje w finasowaniu mniejszych aktywów. Jej model biznesowy umacnia pozycję mLeasingu w segmencie MSP i finansowania zakupów, niezbędnych do prowadzenia biznesu. Chcemy, by klienci, dzięki współpracy z nami, mieli więcej czasu na sprawy ważne z punktu widzenia ich firmy” – mówił prezes mLeasingu, Cezary Raczyński.

Oferta LeaseLink

Przejmowany przez mLeasing LeaseLink oferuje swoje możliwości przede wszystkim przez Internet. Firma pomaga przedsiębiorcom w bardzo szybkim czasie sfinalizować kupno aktywów bez zbędnych dokumentów papierowych oraz nie zważając na czas i miejsce transakcji.

Usługi firmy są całkowicie przystosowane do zarządzania nimi przez Internet. Przedsiębiorstwa mogą przejść przez innowacyjny proces wnioskowania o usługę leasingową w ciągu zaledwie kilku minut. Formularze wnioskowe są dostępne przez 24 godziny na dobę. Klient może zakupić aktywa o wartości od 1000 do 50 000 złotych.

LeaseLink mówi o sobie, że działa w taki sposób, aby: „maksymalnie uprościć procesy i obniżyć koszty działalności; przez co oferować usługę tańszą niż dostępne alternatywy na rynku; a zyski czerpać poprzez efekt skali a nie jednostkową transakcję/klienta”.


źródło grafiki: mLeasing/komunikaty prasowe

LeaseLink

Założycielami fintecha LeaseLink są Wojciech Kazimierski (CEO) oraz Marcin Grodowski (COO). Firma powstała w 2015 roku i do dzisiaj oferuje swoje usługi w sektorach e-commerce i leasingu. Na przełomie ostatnich dwóch lat LeaseLink wypracował sobie pozycję lidera leasingu online w zakresie transakcji nisko nominałowych. Oferta firmy jest dostępna w prawie 2000 sklepów internetowych (oraz w sklepach fizycznych), a w śród nich znajdują się takie giganty, jak:

Allegro,
MediaMarkt,
Euro RTV AGD,
Ikea,
FotoJoker.

Z fintechem współpracują również takie instytucje, jak: Saturn, ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank, OleOle, SonyCentre, Inter Cars, Bank Ochrony Środowiska oraz Eden.

Jesteśmy przykładem fintechu, który z jednej strony rywalizował o klientów z grupami bankowymi, a z drugiej także współpracował z nimi. Teraz staje się częścią jednej z największych polskich instytucji finansowych, aby jeszcze skuteczniej rewolucjonizować branżę leasingową i e-commerce. Ta transakcja to dobra wiadomość dla klientów, partnerów i naszych pracowników – będziemy jeszcze mocniejsi i jeszcze lepsi” mówił prezes LeaseLink, Wojciech Kazimierski.

źródło grafiki: mLeasing/komunikaty prasowe

mLeasing

Spółka leasingowa należąca do Grupy mBanku zajmuje miejsce wśród czołowych firm leasingowych w Polsce. Według danych Związku Polskiego Leasingu za 2018 roku, mLeasing zajmował w tym okresie 4 miejsce pod względem wartości sprzedaży. Spółka oferuje leasing pojazdów do 3500 tony, maszyn i urządzeń, transportu ciężkiego, a także najem i zarządzanie flotą samochodową. Spółka leasingowa mBanku pomaga również w finansowaniu magazynów, hoteli oraz obiektów biurowych.

źródło grafiki: mLeasing/komunikaty prasowe

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Mity na temat chwilówek

Chwilówki cieszą się na naszym rynku ogromną popularnością, postrzegane są jako pożyczki dla każdego. Średnio co trzeci z nas choć raz w życiu skorzystał z oferty szybkiej pożyczki pozabankowej. Jednak mimo tak dużego zainteresowania wciąż bez trudu można spotkać się z fałszywymi i mylącymi informacjami na temat chwilówek. W tym artykule wskazujemy najczęściej powielane mity dotyczące tych produktów. Wyjaśnimy też, z czym naprawdę wiążą się 30-dniowe pożyczki. 

author
Patryk Byczek
20 kwietnia 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile kosztuje badanie grupy krwi?

Znajomość swojej grupy krwi może okazać się bardzo przydatne. Posiadanie zaświadczenia o badaniu może pomóc lekarzom nawet w nagłych wypadkach. Sprawdziliśmy, ile kosztuje takie badanie.

author
Sandra Tessmer
30 czerwca 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Jak złożyć reklamację w Ikano Bank?

Jesteś niezadowolony z obsługi lub produktu Ikano Banku? Uważasz, że bank działa niezgodnie z przepisami? Sprawdź, w jaki sposób możesz złożyć reklamację.

author
Dorota Grycko
29 lipca 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Sukces Mobilnych Wpłatomatów

W ubiegłym miesiącu klienci wpłacili do Mobilnych Wpłatomatów Idea Banku kwotę 51,5 mln zł. To rekordowa suma, bo wynosi o 418% więcej niż rok temu. 

author
Aneta Jankowska
12 kwietnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Powstanie Deweloperski Fundusz Gwarancyjny?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował projekt ustawy wprowadzającej Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Miałby on pomagać w sytuacji, kiedy firma budowlana zbankrutuje. Fundusz mógłby – zdaniem UOKiK-u – wypłacać pieniądze poszkodowanym.

author
Dominika Byczek
01 stycznia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Alior Bank w Hrubieszowie

Jednym z największych banków detalicznych w Polsce jest Alior Bank. Sprawdzamy placówki i oddziały w Hrubieszowie – zobacz godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
07 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj