Podczas dziesiątej edycji rankingu Złoty Bankier 2019 mBank otrzymał dwa wyróżnienia. Kapituła konkursowa wyróżniła instytucję za rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 15.04.2019
Udostępnij:

mBank doceniono za przełomową biometrię behawioralną oraz najlepsze bankowe praktyki bezpieczeństwa.

Bezpieczny bank – najlepsze praktyki

Jury konkursu uznało mBank za instytucję, która prowadziła najlepsze praktyki w kategorii bezpieczny bank. W konkursie oceniona zabezpieczenia, które bank stosuje w swojej bankowości internetowej oraz mobilnej. Eksperci z SecurRing oraz Obserwatorium.biz podjęli wspólnie decyzję, że mBank zasłużył w powyższej kategorii na jedną z trzech nagród głównych.

mBank był pierwszym bankiem na polskim rynku finansowym, który wprowadził do swojej oferty mobilną autoryzację, czyli jedną z najbezpieczniejszych metod potwierdzania operacji bankowych. Dodatkowo Klienci mają do dyspozycji taką usługę jak CyberRescue, czyli pierwsze w naszym kraju pogotowie online prowadzące działania w zakresie bezpieczeństwa.

Innowacja fin-tech

W kategorii Innowacja Fin-Tech wyróżnienie trafiło zarówno do mBanku, jak i Digital Fingerprints. Jury przyznało instytucjom nagrodę za przełomową biometrię behawioralną. Mowa o identyfikacji Użytkownika poprzez interakcję z komputerem. Chodzi o sposób dynamikę pisania na klawiaturze oraz sposób poruszania kursorem myszy. Zebrany zestaw tychże cech pozwala stworzyć indywidualny i bardzo trudny do podrobienia profil Użytkownika. To właśnie dzięki tym kilku informacjom wiadomo, czy „po drugiej stronie” siedzi właściwa osoba. Do programu pilotażowego dołączyło już ponad 400 000 Klientów mBanku.

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.

Komentarze