Redukcja etatów w Ryanair z powodu koronawirusa

Redukcja etatów w Ryanair z powodu koronawirusa

author
Dominika Sobieraj
15 maja 2020

Będzie redukcja etatów w biurach Ryanair, największej niskokosztowej linii lotniczej w Europie. Liczba pracowników zmniejszy się w najbliższym czasie o 250. Zwolnienia dotyczą także biura w Polsce – we Wrocławiu. Choć pierwszego czerwca zostanie ono otwarte, to część pracowników nie będzie już miała szansy wrócić do pracy.

Redukcja etatów – Ryanair

Informację o ostatecznej redukcji etatów biuro prasowe Ryanair podało 15 maja 2020 roku. Zwolnienia będą miały związek z pandemią wirusa Covid-19. Redukcje dotyczą biur linii lotniczych Ryanair zlokalizowanych:

  • w Dublinie,
  • w Madrycie,
  • w Londynie,
  • we Wrocławiu.

Jak przeprowadzane będą zwolnienia?

Redukcja 250 etatów będzie obejmowała działania wielotorowe. Część osób nie otrzyma po prostu przedłużenia umów (dotyczy to pracowników będących dotychczas na okresie próbnym lub pracujących w ramach kontraktu terminowego), inni natomiast, ze względu na trwający obecnie stan epidemiczny, zrezygnowali z zatrudnienia sami. Ostatnia grupa osób zostanie po prostu zwolniona w związku z redukcją stanowisk pracy.

Ryanair kontakt – infolinia

Umowy będą rozwiązane najprawdopodobniej z końcem maja, ponieważ Ryanair w komunikacie podaje, że “1 czerwca osoby te nie wrócą do biur, gdy te zostaną ponownie otwarte”. Oczywiście powodem zwolnień nie jest fanaberia zarządu linii lotniczych, a spadek ruchu lotniczego wywołany zamknięciem granic i ograniczeniem lotów przez decyzje krajów europejskich.

Ryanair realizuje mniej niż 1% standardowego rozkładu lotów

W kwietniu, maju i czerwcu linie lotnicze Ryanair realizować mogą jedynie mniej niż 1% standardowego rozkładu lotów. To oczywiście przekłada się na gigantyczne straty finansowe. Dopiero od lipca Ryanair ma nadzieję uruchomić 40% rozkładu lotów. I tak jednak w ciągu całego roku linie szacują obsługę około 100 milionów pasażerów, co będzie spadkiem o 35% w porównaniu do pierwotnego planu w bieżącym roku finansowym (Ryanair planował, że obsłuży około 155 milionów klientów).

To nie koniec zwolnień – kolejne oświadczenie na koniec maja

Wydaje się jednak, że to nie koniec zwolnień w liniach lotniczych Ryanair. Darrel Hughes, Dyrektor Działu Personalnego w Ryanair zapowiedział bowiem, że przed końcem maja zostanie opublikowane kolejne ogłoszenie dotyczące utraty miejsc pracy – tym razem nie wśród pracowników biur, a wśród członków załóg pokładowych.

“W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy ze związkami zawodowymi pilotów oraz załóg pokładowych w całej Europie, aby sfinalizować redukcję 3000 miejsc pracy oraz 20% obniżkę płac, gdy od lipca zaczniemy wykonywać ok 40% pierwotnie zakładanego rozkładu lotów.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm

Ryanair stoi również w obliczu silnej konkurencji cenowej w całej Europie, gdzie musimy konkurować z flagowymi przewoźnikami lotniczymi, którzy od rządów poszczególnych krajów otrzymali ponad 30 miliardów euro w ramach niezgodnych z prawem dotacji. Dzięki nim te linie lotnicze będą przez wiele lat mogły oferować loty po znacznie zaniżonych cenach poniżej kosztów z uwagi na nielegalną pomoc państwa.

Ogłoszenie dotyczące utraty miejsc pracy wśród członków załóg pokładowych oraz redukcji wynagrodzeń zostanie wydane przed końcem maja, w świetle dalszych ograniczeń lotów” – powiedział Darrel Hughes.


Źródło:

https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-zredukuje-250-etatow-w-biurach-w-dublinie-londynie-madrycie-oraz-wroclawiu-na-skutek-wirusa-covid-19/?market=pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Płatności powtarzalne BLIK w ING Banku Śląskim
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 marca 2019

Płatności powtarzalne BLIK w ING Banku Śląskim

Szybkie pożyczki Sanok
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Sanok

Santander Consumer Bank Nowy Dwór Mazowiecki
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
14 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Nowy Dwór Mazowiecki

Ile zarabia ochroniarz?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
26 listopada 2019

Ile zarabia ochroniarz?

BNP Paribas oddziały w Świdwinie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Świdwinie

Aktywność firm pożyczkowych w Internecie
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
29 stycznia 2014

Aktywność firm pożyczkowych w Internecie

Porównaj