Mieszkanie Plus w Kielcach

Mieszkanie Plus w Kielcach

author
Julia Wierciło
18 lutego 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Mieszkanie Plus to rządowy program realizowany w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. Mieszkania w wybudowanych przez państwo blokach były przeznaczone głównie na wynajem. Sprawdźmy jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Kielcach.

Spis treści:

  1. Zapowiedź realizacji programu Mieszkanie Plus w Kielcach
  2. Mieszkanie Plus w Kielcach - szczegóły inwestycji
  3. Program Mieszkanie Plus w Kielcach - zakończone inwestycje
Zwiń spis treści

Zapowiedź realizacji programu Mieszkanie Plus w Kielcach

Władze miasta Kielce 8 listopada 2017 roku podpisały z Krajowym Zasobem Nieruchomości list intencyjny wyrażający wolę budowy bloków w ramach programu “Mieszkanie Plus”.  Umowa została podpisana przez wiceprezydenta Kielc Czesława Gruszewskiego, wiceministra infrastruktury i budownictwa Tomasza Żuchowskiego i pełnomocnika do spraw organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasza Tomalę. Z programu miały skorzystać osoby najbardziej potrzebujące, w tym te, których nie stać na kredyt hipoteczny, czy wynajem prywatny.

źródło grafiki: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/mieszkanie-plus-stanie-piec-nowych-blokow,4307524,artgal,28285778,t,id,tm,zid.html

wizualizacja nowych bloków w Kielcach, źródło: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/mieszkanie-plus-stanie-piec-nowych-blokow,4307524,artgal,28285774,t,id,tm,zid.html

Mieszkanie Plus w Kielcach - szczegóły inwestycji

“Jego podpisanie zobowiązuje władze Kielc do utworzenia w ciągu siedmiu dni zespołu roboczego, którego zadaniem będzie dopracowanie warunków współpracy między ratuszem a Krajowym Zasobem Nieruchomości. W tym zawrze się przygotowanie do podpisania umowy inwestycyjnej oznaczającej formalny start tego zadania” – komentuje Agata Kalita, dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Kielce. Sprawdźmy szczegóły planowanej w Kielcach inwestycji.

Szczegóły:

  • liczba mieszkań: 155 mieszkań,
  • liczba budynków: 5,
  • miejsce: Kielce, ul. Lecha,
  • średnia powierzchnia: 38-64 m2,
    liczba pokojów: 2, 3 lub 4,
  • wysokość czynszu: 10-20 zł/m2,
  • miejsca parkingowe: 58 miejsc parkingowych podziemnych (w czterech z pięciu budynków),
  • wykonawca: BGK Nieruchomości.

“Umowa inwestycyjna, zgodnie z zapisem listu intencyjnego, musi być zawarta najpóźniej 180 dni od 10 listopada. Wtedy powinno wreszcie wyjaśnić się, kto – miasto czy Krajowy Zasób Nieruchomości – jest inwestorem. Bo dziś jeszcze za wcześnie na takie ustalenia. Dopiero zaczęła się organizacja tego przedsięwzięcia “– dodaje Agata Kalita.

Program Mieszkanie Plus w Kielcach - zakończone inwestycje

Program Mieszkanie Plus miał być formą pomocy, która nie generuje ogromnych kosztów miesięcznych, tak jak np. zobowiązanie w formie hipoteki. Należy także pamiętać, że przy kupnie mieszkania musimy zgromadzić odpowiedni wkład własny. Lokale w Kielcach miały być wykończone pod klucz, co oznaczałoby możliwość natychmiastowego wprowadzenia się, a także mniejsze koszty poniesione przez najemców. Osoby kwalifikujące się do wynajmu rządowych lokali nie musiałyby zaciągać zobowiązań, takich jak kredyt na wykończenie lub przeznaczać zaoszczędzonych środków na remont.

Inwestycja, która miała powstać w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus w Kielcach, ostatecznie nie została wybudowana.

Niestety, ze względu na brak korzyści wynikających z budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Kielcach, osiedle nie powstało. Ostateczna wersja programu nie była atrakcyjna dla Kielc, ponieważ dopiero po upływie 30 lat lokale stałyby się własnością miasta. Władze zapowiedziały lepsze wykorzystanie terenu, który był przeznaczony na realizację rządowego programu.

author
Julia Wierciło
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

kalkulator
kalkulator
2018-03-02 10:44:41

Powiedzmy ze koszt budowy metra to 2000 zl jak mowia w TV. Czynsz 7,1 za metr to kwota 2000/(12*7,1)= ca.24 lata. Po takim okresie zainwestowane w wybudowanie mieszkania i juz wyposazonego w sprzet,czyli do zamieszkania zwroci sie inwestorowi. Czy to realne, w TVP powiedza ze najbardziej tak . Niech kazdy pomysli ile kosztuje, sam remont stanu deweloperskiego do stanu zamieszknia i przeliczy to na metr. Wedlug mnie takie 50 m2 mieszkanie wymaga wkladu ok 1000 zl/m2 do stany pod klucz. (robocizna + materialy). Chcialby zwrocic uwage ze budowa mieszkan + jest kredytowana i odsedki do kazdego metra beda na bide 100 zl m2 na rok. Nie mowie o amortyzacji bloku.

Leszek
Leszek
2018-01-04 09:19:51

a moze by po prostu ogarneli rynek mieszkan i zlikwidowali ceny krakowskie i warszwskie w kielcach. tak samo zlodziejskie ceny za wynajem mieszkan , ktos placi 80zl czynszu a wynajmuje z 1500 i do tego nie placi podatkow, hee tu bedzie tak samo, porazka

Paweł
Paweł
2017-12-31 22:44:37

Wysokość czynszu niewygórowana, zobaczymy jaka cena będzie ostatecznie przy podpisywaniu umowy. Tych wyliczeń już się kilka pojawiło w internecie i są spore różnice między nimi.

Podobne artykuły

RegTech czyli technologie regulacyjne w Polsce

Dzisiejszy rynek finansowy zmaga się z problemem przeregulowania. Niemal każdego dnia w życie wchodzą nowe przepisy, aktualizacje czy dyrektywy. Nadążanie za nimi jest niemal tak samo kosztownie, co męczące i angażujące zasoby działalności. Zdaniem ekspertów rozwiązaniem takiego problemu są technologie regulacyjne, czyli tak zwany rynek RegTech. W dzisiejszym artykule wskażemy najważniejsze informacje na temat tejże branży.

author
Halszka Gronek
11 grudnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

ING Bank Śląski w Gliwicach

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdzamy oddziały banku w Gliwicach – godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę.

author
Dominika Byczek
16 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Nomofobia – na czym polega?

Coraz cześciej sięgasz po telefon? Nie wyobrażasz sobie życia bez smartphone’a? A może dostajesz ataku paniki na samą myśl o wyładowaniu baterii? Jeśli tak, koniecznie sprawdź, czy nie dotknęła Ciebie nomofobia – jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Więcej o nomofobii w naszym dzisiejszym artykule.

author
Halszka Gronek
04 marca 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Zgoda marketingowa – informacje ogólne

W dobie powszechnego Internetu zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych to istotne zagadnienie z punktu widzenia każdego z nas. Analiza konkretnych przypadków jasno pokazuje jak daleko jest do ideału w przestrzeganiu przepisów. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z powyższą tematyką.

author
Patryk Byczek
18 maja 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Consumer Bank Szczytno

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Zajmuje się udzielaniem kredytów gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banki w Szczytnie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
11 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Koniec eurobanku – Bank Millennium przejmuje markę

W czwartek 6 czerwca br. zarząd spółki Euro Bank oraz władze Banku Millennium zatwierdziły ostateczny projekt fuzji. Dla wielu konsumentów zmiany mogą okazać się szokujące – jak wynika z zapowiedzi, marka eurobank zniknie z polskiego rynku, a cały kapitał banku zostanie wchłonięty przez Bank Millennium. 

author
Halszka Gronek
10 czerwca 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj