zadluzenia.com
zamknij

Mieszkanie Plus w Sianowie

Mieszkanie Plus jest nowym rządowym programem wchodzącym w skład Narodowego Programu Mieszkaniowego. Skierowany jest on do wszystkich Polaków, ale największą szansę na wynajem państwowego mieszkania mają osoby o niskich dochodach - czyli w praktyce ci, których nie stać na zakup mieszkania i nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Sianowie.

 

7 czerwca 2017 roku, podczas XXXVIII Sesji Rady Miejskiej w Sianowie, została podpisana Uchwała, na mocy której gmina zobowiązała się do realizacji programu Mieszkanie Plus. Gmina w ten Uchwale przekazała na rzecz programu działkę o powierzchni 5,7259 ha, na której mają w przyszłości powstać nowe budynki państwowe.

 

W uzasadnieniu do Uchwały czytamy: "Gmina Sianów chce przystąpić do programu "Mieszkanie Plus", który ma zawierać szereg różnych instrumentów wsparcia na rynku mieszkaniowym. Głównymi beneficjentami mają być rodziny o średnich dochodach, które nie mają szans na uzyskanie własnego mieszkania" (cały tekst ustawy dostępny pod adresem: gmsianow.peup.pl/pobierz.seam?zbior=1&plikId=521126&zalId=480965).

 

MIESZKANIE PLUS SIANÓW - SZCZEGÓŁY

 

 

 

liczba mieszkań: 156 mieszkań

miejsce: Sianów, ul. Słowackiego

data rozpoczęcia: IV kwartał 2017 roku

data ukończenia: III kwartał 2019 roku

wykonawca: BGK Nieruchomości

 

MIESZKANIE PLUS - ZAŁOŻENIA PROGRAMU

 

Zgodnie z założeniami programu Mieszkanie Plus, lokale będą dostępne w dwóch trybach: tylko na wynajem albo na wynajem z możliwością uzyskania aktu własności w ciągu 30-35 lat. Wybór jednej z tych opcji będzie miał przełożenie na wysokośc czynszu - w przypadku wybrania opcji drugiej, czynsz będzie wyższy o 20%.

 

Średni czynsz (bez mediów i kosztów eksploatacji) będzie wynosił:

 

1) Mieszkanie na wynajem: 10-20 zł za metr kwadratowy

2) Mieszkanie na wynajem z możliwością nabycia własności: 12-24 zł za metr kwadratowy
 

WYSOKOŚĆ CZYNSZU


Resort infrastruktury i budownictwa oświadczył, że 21 października do uzgodnień międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dotyczący wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus. Projekt określa czynsz normowany, który będzie ustalony dla każdego województwa. Przewidywaną wysokość czynszu dla Sianowa przedstawia tabela:Więcej o projekcie znajdziesz w artykule: Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus ?

 

DLA KOGO MIESZKANIE PLUS W SIANOWIE

 

Program Mieszkanie Plus zakłada, że mieszkania będą dostępne dla osób ze wszystkich grup społecznych oraz wszystkich grup wiekowych. W przypadku dużej liczby chętnych, uwzględniane będą szczególnie:

 

a) wysokość dochodów(w przeliczeniu na osobę),

b) sytuacja rodzinna (łatwiej mieszkanie dostaną rodziny wielodzietne lub mające złe mieszkaniowe).

 

Poza tym łatwiej będzie uzyskać mieszkanie także:

- osobom, które nie mają zdolności kredytowej,

- osobom o niskich dochodach,

- młodym polskim rodzinom.

 

MIESZKANIE PLUS SIANÓW - LOKALIZACJA

 

Budynki w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstaną przy ulicy Słowackiego:

 

 

ZAPISY I WNIOSEK

 

Urząd Gminy i Miasta w Sianowie nie podał jeszcze żadnych informacji na temat zapisów i wniosków dotyczących wynajmu mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
0 / 5 z 0 ocen
BRAK KOMENTARZY