Możliwość złożenia wniosku o bon turystyczny w Banku Pekao

Możliwość złożenia wniosku o bon turystyczny w Banku Pekao

author
Patryk Byczek
04 sierpnia 2020

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że ułatwia swoim Klientom złożenie wniosku o Polski Bon Turystyczny. Jest to nowa, rządowa forma wsparcia dla rodzin, która ma pomóc zarówno rodzinom, jak i branży turystycznej, która została osłabiona panującą w Polsce epidemią koronawirusa.

Klienci mogą starać się o pomoc za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do której można zalogować się bezpośrednio poziomu bankowości elektronicznej Pekao24 lub wykorzystując Profil Zaufany.

Polski Bon Turystyczny

Polski Bon Turystyczny jest zupełnie nowym świadczenie w wysokości 500 złotych, które przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze osiemnastu lat. Warto wiedzieć, że dodatkowe 500 złotych otrzymają dzieci, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Za pomocą bonu można płacić wyłącznie w Polsce za:

– usługi hotelarskie,
– imprezy turystyczne.

Osoby chcące skorzystać ze świadczenia muszą jedynie zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUSi wypełnić odpowiedni wniosek uzupełniając go o takie dane, jak: aktualny adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

Jako Bank Pekao chcemy być jak najbliżej naszych klientów i ułatwiać im wszelkie sprawy administracyjne. Jest to szczególnie istotne w dobie koronawirusa. Dlatego od samego początku trwania programu oferujemy wsparcie przy formalnościach związanych z bonem turystycznym. Wystarczy zalogować się Profilem Zaufanym Banku Pekao S.A. na PUE ZUS, przejść do zakładki Bon Turystyczny i aktywować bon.

– mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Należy wiedzieć, że Polski Bon Turystyczny jest przekazywany odbiorcom w formie elektronicznej. Ważność świadczenia wygasa 1 kwietnia 2022 roku.

JEżeli Klient Banku Pekao nie posiada Profilu Zaufanego, w dowolnej chwili i w łatwy sposób może go założyć z poziomu bankowości elektronicznej Pekao24.  Wystarczy jedynie zalogować się do serwisu Pekao24, przejść do sekcji e-Urząd i wydać opcję Załóż Profil Zaufany. Po zapoznaniu się ze wszystkimi oświadczeniami należy zatwierdzić podane dane za pomocą aplikacji PeoPay lub wiadomości z kodem SMS.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/548695/klienci-banku-pekao-moga-wygodnie-zlozyc-wniosek-o-polski-bon-turystyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Ustroniu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 sierpnia 2019

PKO BP w Ustroniu

Bank Pekao w Chełmku
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lipca 2019

Bank Pekao w Chełmku

Rosną zaległości czynszowe Polaków
Bez kategorii
autor wpisu
Dorota Cholewicka
02 kwietnia 2021

Rosną zaległości czynszowe Polaków

Zmiany w BNP Paribas Bank Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
08 kwietnia 2019

Zmiany w BNP Paribas Bank Polska

Bank Pekao w Poniatowej
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Bank Pekao w Poniatowej

Santander Consumer Bank Lubań
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
30 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Lubań

Porównaj