W tegorocznym rankingu “Forbes” na najbardziej przyjazny bank, konkurencję zdominował Alior Bank. Na podium znalazły się również Bank Pekao i ING Bank Śląski. Badanie przeprowadził Kantar Polska na zlecenie mystery shopper.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 30.09.2018
Udostępnij:

Co decydowało o miejscu w rankingu? Przede wszystkim suma wszystkich uzyskanych punktów. W raporcie przeanalizowano 20 instytucji finansowych, które przygotowują ofertę dla klientów prowadzących mikro- i małe firmy. Metodą wyłonienia najlepszego banku było przeprowadzenie audytów w placówkach stacjonarnych, infolinii, e-maili czy czatów online. Audytorzy przyznawali noty w dziesięciopunktowej skali.

Alior Bank zajął pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu „Forbes”. Zaraz za nim uplasował się Bank Pekao. To duże zaskoczenie, bo obie instytucje w poprzednim zestawieniu zajmowały miejsca w połowie rankingu. Poza podium znaleźli się zwycięzcy minionych edycji – mBank i Idea Bank.

Historyczny skok w rankingu

Alior Bank odnotował największy wzrost w zestawieniu “Forbesa”. W ubiegłym roku znalazł się na 10. pozycji, a aktualnie zdominował konkurencję z wynikiem 89,7% możliwych do zdobycia punktów.

Instytucja zdobyła najwyższe noty w czterech kategoriach:

  • jakości obsługi
  • umiejętności pozyskania klientów
  • zdalne kanały kontaktu
  • wygląd placówek

Drugą pozycję w rankingu zajął Bank Pekao z wynikiem 77,1%. To najwyższe miejsce w historii instytucji. Podium zamyka ING Bank Śląski, który osiągnął 70,6%.

Poza pierwsza trójką znalazł się:

  • na czwartym miejscu mBank –  68,6%
  • na piątym miejscu Idea Bank – 65,6%

Alior Bank i jego dobry wynik – szczegóły

Alior uzyskał najwyższy – maksymalny wynik ze wszystkich banków w ocenie zdalnych kanałów komunikacji z klientem. Warto tu wspomnieć, że srednia dla wszystkich banków wynosiła jedynie 38%.

Bank otrzymał również wysoką notę – 9,9 pkt, za partnerskie traktowanie klienta oraz sposób prezentacji oferty przez pracowników banku – 9,7 pkt w 10 stopniowej skali. Prawie maksymalny wynik, bo 9,9 pkt Alior Bank otrzymał za zadowolenie z wizyty w banku.

Podsumowując ranking na Najlepszy bank dla firm 2018 według “Forbesa”, konkurencję zdominował Alior Bank i to właśnie on był najczęściej wskazywaną przez audytorów instytucją finansową, którą poleciliby swoim znajomym.

O Alior Banku

Alior Bank SA jest bankiem uniwersalnym, który swoja działalność w Polsce rozpoczął już w 2008 roku. W jego ofercie znajdziemy produkty skierowane do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Największym akcjonariuszem Banku jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, kontrolowany przez Skarb Państwa, który posiada około 29% akcji.

Komentarze