Kredyt rodzinny to nowy produkt finansowy w ofercie Nest Banku. Klienci mogą otrzymać nawet 20 000 zł na 60 miesięcy. Kredyt można wziąć na zupełnie dowolny cel. Sprawdziliśmy szczegóły oferty. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 21.08.2018
Udostępnij:

Nest Bank jest znany ze swoich rozwiązań finansowych kierowanych do rodzin z dziećmi i samych dzieci. Małoletni mogą założyć choćby Konto Samodzielne dla dzieci, a ich rodzice mogą skorzystać z rodzinnych produktów oszczędnościowych lub nowej oferty kredytu rodzinnego. Poniżej szczegółowe informacje:

Nest Bank – kredyt rodzinny

  • Kwota pożyczki: do 20 000 zł
  • Okres spłaty: do 60 miesięcy
  • Prowizja: 0%
  • Pieniądze na dowolny cel
  • Tylko dla rodzin z dziećmi
  • Dostępny w każdej placówce i oddziale 

Kto może otrzymać Nest kredyt rodzinny? 

Z Nest kredyt rodzinnego mogą skorzystać jedynie osoby, które:
– są współmałżonkami lub partnerami,
– prowadzą wspólne gospodarstwo domowe,
– mają na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. 

Jak otrzymać Nest kredyt rodzinny? 

Z kredytu można skorzystać w:
– oddziałach Nest Banku,
– Placówkach Partnerskich.
Nie ma możliwości wnioskowania o kredyt przez Internet. Propozycja kredytowa zostanie przedstawiona przez Doradcę Nest Banku podczas wizyty obojga rodziców w którejś z placówek lub oddziałów. 
 

Ile kosztuje Nest kredyt rodzinny? 

Nest kredyt rodzinny to oferta z zerową prowizją za udzielenie kredytu. Jedyny koszt to zatem oprocentowanie, które wynosi 9,9% w skali roku. Najważniejsze koszty to zatem:
Prowizja: 0%
RRSO: 9,9 %
Ubezpieczenie: 0 zł

Przekładając te cyfry na pieniądze – jeżeli weźmiemy Nest kredyt rodzinny w wysokości 12 000 zł na 58 miesięcy, to całkowita kwota do zapłaty wyniesie o 3013,58 zł więcej, niż pożyczyliśmy, a zatem: 15 013, 58 zł. 

Podsumowanie i opinie 

Nest kredyt rodzinny jest warty uwagi głównie ze względu na zerową prowizję kredytową i bardzo długi okres spłaty. Dodatkowym atutem jest wysoka kwota kredytu. Z oferty mogą nie być zadowoleni rodzice dzieci pełnoletnich oraz wszyscy inni, którzy chcieliby skorzystać z preferencyjnych warunków kredytowych, ale nie spełniają warunków – nie posiadają dziecka. 

Plusy:
– wysoka maksymalna kwota pożyczki,
– niskie RRSO,
– możliwość rozłożenia spłaty na wiele rat
– szybka decyzja kredytowa,
– prowizja 0%.
 
Minusy:
– brak możliwości złożenia wniosku przez Internet.
 

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,9%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 15 013,58 zł, oprocentowanie zmienne 9,5%, całkowity koszt kredytu 3 013,58 zł, (w tym: prowizja bankowa 0 zł, odsetki 3 013,58 zł, ubezpieczenie 0 zł), 58 miesięcznych równych rat w wysokości 258,82 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31 lipca 2018 na reprezentatywnym przykładzie.

Komentarze