Netflix – opinie

Netflix – opinie

author
Dominika Byczek
28 października 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform, na których za comiesięczną opłatą możemy oglądać filmy i seriale. Usługa jest dostępna praktycznie na całym świecie, w tym w Polsce. Koszt miesięcznego korzystania z Netflixa zaczyna się już od 13 zł. Czy warto zainwestować te pieniądze? Sprawdzamy opinie subskrybentów.

Netflix – opinie użytkowników

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform online, na których możemy oglądać filmy i seriale. Niezaprzeczalnie jest to platforma królująca przede wszystkim w młodym pokoleniu użytkowników, jednak inne grupy wiekowe również znajdują w niej ofertę dla siebie.

Platforma jest bardzo widoczna w mediach społecznościowych oraz innych przekazach medialnych. Netflix silnie promowany jest między innymi na Facebooku, gdzie regularnie publikuje posty dotyczące swojej oferty.

Netflix posiada bardzo szeroką ofertę dla praktycznie wszystkich grup wiekowych – od dzieci, przez młodzież, aż po seniorów. Atrakcyjna jest także, szczególnie w zestawieniu z innymi platformami, oferta cenowa Netfliksa. Konto Premium można bowiem wykupić już od kwoty 13 zł miesięcznie (przy założeniu, że wybierzemy najdroższy pakiet i kosztami podzielimy się z czterema korzystającymi z konta osobami).

Przejdź do opinii Klientów o Netfliksie i dodaj swoją. 

Plusy i minusy Netfliksa

+ rozbudowana oferta
+ kompetentna obsługa na czacie na Facebooku
+ szeroka dostępność
+ obsługa przez infolinię w języku polskim
+ całodobowy dostęp
+ także filmy i seriale dla dzieci
+ dość niskie ceny pakietów przy podzieleniu na wielu użytkowników


– rzadko dodawane nowe seriale
– nieaktualizowanie nowych sezonów seriali
– wysoki koszt pakietu dla jednej osoby
– brak darmowego okresu próbnego

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Historia Netfliksa

Generalnie przedsiębiorstwo zostało założone już w 1997 roku (Los Gatos, Kalifornia). Na początku jednak funkcjonowało zupełnie inaczej – zajmowało się wypożyczaniem płyt DVD drogą pocztową. Przez 10 lat Netfliksowi udało się dostarczyć łącznie ponad miliard płyt DVD. To nie był jednak koniec działalności – w 2007 roku do oferty Netfliksa dołączyły także media strumieniowe.

Od kiedy Netflix zaczął prowadzić działalność streamingową, jego rozwój był bardzo szybki. Początkowo jednak zakres regionalny Netfliksa był dość wąski. Netflix ustanowił bowiem blokadę dla ponad 100 krajów i zrezygnował z niej dopiero w 2016 roku. Co ciekawe – wśród krajów, które były zablokowane przez Netfliksa, była również Polska. Dopiero od czasu usunięcia blokady istniała więc możliwość, by Netflix był dostępny i u nas.

Oficjalnie od września 2016 roku Netflix zagościł w Polsce na dobre. Od tego czasu coraz więcej filmów jest również dostępnych w języku polskim (choć nadal nie wszystkie). Niektóre filmy i seriale, nawet te oficjalnie dostępne w Polsce, mają tylko napisy w języku polskim.

Oferta Netfliksa w Polsce

Oferta Netfliksa jest dość bogata, choć użytkownicy często narzekają, że i tak jest dość uboga względem tego, co oferuje Netflix w innych krajach. Niemniej jednak w standardzie Netflix w każdym kraju udostępnia i filmy, i seriale – w naprawdę wielu gatunkach (co ciekawe, ostatnio użytkownicy odkryli listę tajnych kodów, które pozwalają na wyświetlenie kategorii poszczególnych gatunków).

W standardowej ofercie możemy wyszukać następujące gatunki filmów:

 • akcja,
 • amerykańskie,
 • anime,
 • azjatyckie,
 • brytyjskie,
 • dla dzieci,
 • dla nastolatków,
 • dramaty,
 • historia,
 • horrory,
 • komedie,
 • kryminalne,
 • nauka i przyroda,
 • polskie,
 • reality TV oraz talk-show,
 • romantyczne,
 • science fiction i fantasy,
 • sensacyjne,
 • seriale dokumentalne,
 • seriale i programy historyczne,
 • thrillery.

W tych podgrupach gatunkowych znajdziemy zarówno seriale, jak i filmy. Niektóre seriale dostępne są w wielu sezonach (niekiedy liczących nawet po ponad dwadzieścia odcinków), a niektóre ograniczone są tylko do jednego sezonu.

Na głównej stronie Netfliksa znajdziemy także zawsze kategorię Nowości, w której wyświetlone będą wszystkie ostatnio dodane produkcje lub nowe odcinki seriali publikowanych już wcześniej. Ta kategoria jest na bieżąco aktualizowana i zawsze znajdziemy w niej najnowsze filmy i seriale.

Zalogowanym użytkownikom Netflix podpowiada także filmy dedykowane dla danej osoby, czyli wybrane dla użytkownika. Netflix dobiera dla nas proponowane filmy i seriale względem tego, co najczęściej oglądamy i czemu poświęcamy najwięcej uwagi. Jeżeli przykładowo przez kilka dni oglądamy seriale romantyczne, to najprawdopodobniej Netflix w wybranych dla nas filmach podpowie nam kolejne seriale, które mogą nam się spodobać.

Nasza opinia o Netfliksie

Netflix to platforma zdecydowanie warta uwagi – za dość niską miesięcznie opłatą możemy uzyskać dostęp do naprawdę różnorodnych programów. Oczywiście niska opłata możliwa jest tylko w założeniu, że znajdziemy sobie osoby, które wraz z nami przystąpią do pakietu i będziemy się z nimi – we własnym zakresie – dzielić miesięcznym kosztem. Jak w praktyce to wygląda?

Jedna osoba musi i tak zarejestrować pakiet na siebie i wykupić go opłacając ze swojego konta pełną kwotę. Pozostałe osoby, które od niej uzyskają dostęp do danego konta, mogą po prostu tej osobie zwrócić odpowiednią część pełnej opłaty za pakiet. Wymaga to więc dużego zaufania i zgrania – zawsze trzeba liczyć się z tym, że ktoś może nie oddać nam pieniędzy za swoją “część pakietu” i z związku z tym będziemy stratni.

Niemniej jednak – jeżeli mamy rzeczywiście czas i chęć na oglądanie filmów i seriali, to naszym zdaniem warto wykupić usługę Netfliksa. Nie ma rynku nie ma porównywalnie opłacalnej platformy z tak dużym zasobem filmów i seriali. W dodatku plusem płatnych pakietów w Netfliksie jest to, że oglądamy programy bez żadnych reklam i przerw.

Na co narzekają subskrybenci Netfliksa?

Osoby korzystające z Netfliksa w wielu miejscach zamieszczają swoje opinie na temat usług. Jednym ze źródeł takich opinii jest Facebook i komentarze użytkowników. Niestety nie wszystkie opinie użytkowników są pozytywne, użytkownicy starają się dzielić także negatywnymi aspektami korzystania z Netfliksa.

Subskrybenci narzekają szczególnie na:

– niedostępność infolinii w języku polskim w godzinach nocnych,
– rzadkie aktualizowanie bazy seriali i filmów,
– długi czas oczekiwania na pomoc infolinii,
– spore opóźnienia względem zagranicznych premier filmów i seriali,
– pojawiające się błędy skutkujące czasową niedostępnością usług,
– wysokie ceny pakietu dla jednej osoby,
– możliwość płacenia tylko w jednej formie (podpięcie karty).

Z czego są zadowoleni subskrybenci Netfliksa?

Oczywiście użytkownicy nie tylko narzekają – bardzo często dzielą się także pozytywnymi opiniami na temat Netfliksa. Doceniane jest wiele obszarów, a przede wszystkim to, że cena pakietu jest stosunkowo niska przy tym, co za nią dostajemy.


Opinie o Netfliksie  

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące korzystania z Netfliksa lub masz zastrzeżenia albo jesteś zadowolony z jego oferty? Podziel się swoją opinią.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Giełda kryptowalut na liście ostrzeżeń KNF

BitBay to polska giełda kryptowalut, które znalazła się na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Co więcej, UKNF skierował do prokuratury w Katowicach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez BitBay.

author
Aneta Jankowska
17 lutego 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Bank Spółdzielczy w Krzyżanowicach – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Krzyżanwicach to polski bank, który jest zrzeszony w Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
02 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

RegTech czyli technologie regulacyjne w Polsce

Dzisiejszy rynek finansowy zmaga się z problemem przeregulowania. Niemal każdego dnia w życie wchodzą nowe przepisy, aktualizacje czy dyrektywy. Nadążanie za nimi jest niemal tak samo kosztownie, co męczące i angażujące zasoby działalności. Zdaniem ekspertów rozwiązaniem takiego problemu są technologie regulacyjne, czyli tak zwany rynek RegTech. W dzisiejszym artykule wskażemy najważniejsze informacje na temat tejże branży.

author
Halszka Gronek
11 grudnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Przeniesienie konta bankowego

Dzięki rozwojowi usług cyfrowych przenoszenie kont bankowych staje się coraz bardziej dostępne i wygodne. W dobie mobilności i zmieniających się oczekiwań klientów, zrozumienie procesu przenoszenia konta staje się istotne dla każdego, kto dąży do lepszej kontroli nad swoimi finansami, a także chce korzystać z nowoczesnych narzędzi. Sprawdźmy jak przenieść konto bankowe krok po kroku oraz czy taka operacja będzie możliwa w każdym wypadku.

author
Julia Wierciło
21 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Setka firm zarządza PPK we współpracy z PKO TFI

Proces wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych ruszył wraz z początkiem lipca. Pierwsze uprawnione firmy przystąpiły do programu, a część z nich skorzystała w tym celu z fachowej pomocy. PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych poinformowało, że na ten moment przedstawiciele spółki podpisali pierwsze sto umów o zarządzanie PPK. Kolejne przedsiębiorstwa już czekają, na skorzystanie z oferty Towarzystwa. 

author
Halszka Gronek
17 lipca 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

PKO BP w Wągrowcu

PKO BP to największy bank w Polsce. Sprawdź placówki i oddziały w Wągrowcu – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
05 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj