Ile kosztuje Netflix?

Ile kosztuje Netflix?

author
Aleksandra Gościnna
25 stycznia 2022

Netflix to najpopularniejsza w Polsce płatna platforma do oglądania filmów i seriali online. Ile kosztuje Netflix 2022 roku? Czy czekają nas podwyżki? Sprawdź najważniejsze informacje.

Ile kosztuje Netflix w 2022?

Na początek dobra informacja. Nic nie wskazuje na to, żeby Netflix zwiększył cenę pakietów w 2022 roku. Za korzystanie z platformy Netflix nadal zapłacimy miesięcznie: 29 zł, 43 zł lub 60 zł – w zależności od wybranego pakietu.

Obecnie mamy 3 pakiety: Podstawowy (29 zł miesięcznie), Standard (43 zł miesięcznie) i Premium (60 zł miesięcznie). W Polsce najczęściej wybierany jest najdroższy pakiet – Premium. To w sumie nie dziwi, zważywszy, że średnia krajowa wynosi blisko 6000 zł brutto.

Netflix - ile kosztuje za miesiąc i rok

Cena za miesiąc korzystania z Netflixa zależy od tego, który program wybierzemy. Serwis oferuje obecnie 3 warianty:

 

– Pakiet podstawowy (dla 1 osoby, jakość SD): 29 zł miesięcznie/348 zł rocznie,

– Pakiet standard (dla 2 osób, jakość HD), 43 zł miesięcznie/516 zł rocznie,

– Pakiet premium (dla 4 osób, jakość Ultra HD), 60 zł miesięcznie/720 zł rocznie.

 

 

Spis treści:

 1. Netflix - ile kosztuje za miesiąc i rok
 2. Rodzaje abonamentów Netflix - cena
 3. Jak wykupić Netflixa w Polsce?
 4. Cena Netflix w 2022
 5. Ile kosztuje Netflix za rok?
 6. Netflix - który pakiet opłaca się najbardziej?
Zwiń spis treści

Poniżej w tabeli prezentujemy skrócony wykaz cen:

Nazwa firmy:Netflix Inc.
Od kiedy w Polsce:2016
Pakiet Podstawowy:29 zł miesięcznie / 348 zł rocznie
Pakiet Standard: 43 zł miesięcznie / 516 zł rocznie
Pakiet Premium:60 zł miesięcznie / 720 zł rocznie
Darmowy pierwszy miesiąc:nie
Konieczna umowa:nie
Opłata za rezygnację:nie

Pomiędzy programami są dwie zasadnicze różnice. Co najważniejsze dla koneserów produkcji filmowych – jedynie w koncie Premium dostępne są filmy w jakości Ultra HD.

Jakość HD dostępna jest natomiast tylko w koncie Standard i Premium. Od tego, który plan wybierzemy, zależy również, czy będziemy mogli z niego korzystać tylko my, czy kontem będzie można podzielić się z innymi osobami.

źródło: https://help.netflix.com/pl/node/24926

Koszt miesięczny wynosi w zależności od wariantu planu abonamentowego 29 zł, 43 zł albo 60 zł. Choć do płatności podłączona jest jedna karta, to przy większych subskrypcjach do konta możemy dołączyć także inne osoby. Przy podzieleniu miesięcznego kosztu na przykład na 4 osoby, można mieć konto Premium już za 15 zł miesięcznie.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź:

Kredyt online – 100% przez Internet

Pożyczki na dowód – minimum formalności

Rodzaje abonamentów Netflix - cena

Plan Podstawowy

W ramach planu podstawowego możemy z serwisu Netflix korzystać jedynie w pojedynkę. Nie ma możliwości jednoczesnego oglądania z naszego konta filmów na dwóch różnych sprzętach (czy to przez jedną, czy przez więcej osób). W dodatku w ramach planu Podstawowego nie otrzymujemy dostępu do filmów i seriali w jakości HD i Ultra HD.
Cena planu: 29 zł / miesiąc


Plan Standard

Pośredni plan Standard oglądanie filmów i seriali jednocześnie na dwóch ekranach. Oznacza to, że z Netflixa z wykupionym planem Standard możemy swobodnie korzystać z najbliższą osobą. Logowanie do konta odbywa się za pomocą jednych danych (użytkownika głównego, tego, który opłaca usługę), a następnie pojawia się możliwość wyboru profilu (Netflix pyta: Kto ogląda?). W tym planie mamy dostęp do filmów w jakości HD.
Cena planu: 43 zł / miesiąc


Plan Premium

W ramach planu Premium po logowaniu mamy do wyboru aż 4 profile użytkowników. Jest to zatem najlepsza oferta dla rodzin lub grup znajomych (koszt dla jednej osoby to zaledwie 15 zł miesięcznie). W dodatku jedynie w tym planie dostępne są filmy i seriale w jakości Ultra HD.
Cena planu: 60 zł / miesiąc

Podwyżki Netflix 2022

Zgodnie z zapowiedziami, subskrypcje w Polsce podrożały, ale mogliśmy się tego spodziewać, ponieważ wraz z początkiem nowego roku ceny Netfliksa podniesiono już w niektórych innych krajach, np.: Wielkiej Brytanii czy USA.

Eksperci wskazują na to, że przyczyną podwyżek Netfliksa może być to, że platforma zwiększa ilość własnych produkcji. Nic z resztą dziwnego – podczas pandemii użytkowników platform streamingowych znacznie przybyło, a zasoby filmowe dostępne obecnie w serwisie bez problemu da się obejrzeć w kilka miesięcy. Netflix – by utrzymać subskrybentów – musi więc podsunąć im nowe propozycje filmów i seriali.

Z tym też wiąże się najprawdopodobniej fakt, że podwyżki zastosowano najpierw w Wielkiej Brytanii, ponieważ to tam koszty produkcji własnych filmów pójdą najbardziej w górę. Produkcje Netflix Originals realizowane w tym roku w Wielkiej Brytanii mają pochłonąć miliard dolarów. Część z tych kosztów przeniesiono więc najprawdopodobniej na użytkowników i stąd wyższe ceny pakietów.

Jeżeli Netflix rzeczywiście stosuje taką strategię podwyżek, to i w Polski nie mógł ominąć wzrost cen pakietów. W naszym kraju powstała bowiem w ostatnim czasie spora liczba tytułów Netflix Originals (np.: Erotica 2022, W głębi lasu czy też Wszyscy moi przyjaciele nie żyją).

Jak wykupić Netflixa w Polsce?

Aby aktywować abonament na platformie Netflix, musimy najpierw za niego zapłacić. Metody dokonywania opłat jest natomiast bardzo dużo. W każdym przypadku jest to jednak opłata cykliczna. Oznacza to, że nie dokonujemy osobno opłaty w każdym miesiącu, a zostanie ona samodzielnie pobrana z naszego konta w dzień wyznaczony na rozliczeniowy.

Płatności odbywają się więc poprzez połączeniem konta z narzędziem płatniczym takim jak:

 • konto PayPal
 • karta debetowa lub kredytowa
 • karta przedpłacona
 • karta podarunkowa
 • karta wirtualna

Co ciekawe, opłacanie Netflixa możliwe jest także poprzez dodanie konta do rachunku naszego operatora. Obecnie opcja ta dostępna jest u takich operatorów jak:

 • Vectra
 • CANAL+
 • Orange
 • Play
 • T-mobile

Wykupienie subskrypcji Netflix w Polsce jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Cały proces można najprościej przedstawić w następujących krokach:

1. Wchodzimy na stronę netflix.com/signup.

2. Przechodzimy do wyboru planu, który nas interesuje.

3. Zakładamy profil. Podajemy adres e-mail i ustawiamy hasło.

4. Wybieramy i wprowadzamy wybraną metodę płatności.

Ile kosztuje Netflix w USA?

Kolejne podwyżki cen pakietów Netflixa zapowiedziano ostatnio w USA i Kanadzie. Ostatnio ceny tam podniesiono w 2020 roku. Powodem zwiększenia opłat mają być dokładnie te same czynniki, które wskazywano w komunikacie w przypadku poprzednich podwyżek. Chodzi więc przede wszystkim o zwiększenie nakładów na poszerzanie biblioteki materiałów w najlepszej jakości.

Mimo sporej konkurencji Netflix jest wciąż wiodącą platformą streamingową. Nieustannie inwestuje wiele pieniędzy, aby powstawały nowe autorskie produkcje. Analitycy wskazują, że w ubiegłym roku na produkcje filmowe przeznaczono aż 13,6 mld dolarów.

Nowe ceny zwiększą się o co najmniej 1 dolara, a maksymalnie o 2 dolary. Cennik po podwyżkach prezentował będzie się wówczas następująco:

– Pakiet podstawowy: 9,99 dol. (przed podwyżką 8,99 dol.),

– Pakiet standardowy: 15,49 dol. (przed podwyżką 13,99 dol.),

– Pakiet premium: 19,99 dol. (przed podwyżką 17,99 dol.)

Darmowy miesiąc w Netflix

Wbrew powielanym w Internecie informacjom, Netflix obecnie nie oferuje darmowego miesiąca dla nowych użytkowników. Taką informację znajdziemy na stronie internetowej platformy.

źródło: https://help.netflix.com/pl/node/16282

Wcześniej darmowy miesiąc rzeczywiście był dostępny. Wystarczyło podać swój adres e-mail, założyć konto i podpiąć kartę płatniczą. Jak się można łatwo domyślić – wielu naszych rodaków co miesiąc zakładało nowe darmowa konto, podpinając do niego różne karty płatnicze. W ten sposób zyskiwali kilka miesięcy darmowego korzystania z filmów i seriali. Najprawdopodobniej właśnie te działania były powodem do tego, że Netflix zdecydował się wycofać w naszym kraju darmowy okres próbny.

Netflix promocja 50% mniej przez 2 miesiące

uwaga: poniżej opisana oferta jest już nieaktualna

Alternatywną promocją była zniżka na dwa pierwsze miesiące korzystania z platformy. Oferta skierowana była wyłącznie do nowych użytkowników Netfliksa.

Po sieci krążyła wtedy informacja, jakoby Netflix przeprowadzał promocję, w której cały miesiąc można używać konta premium za jedyne 4 zł. Nasze zdziwienie było bardzo duże, kiedy po wejściu na stronę Netflixa… wyświetliła nam się zupełnie inna promocja. Dlaczego tak było?

Netflix przeprowadzał promocję w różnych wariantach – różnym użytkownikom o różnych porach i na różnych przeglądarkach wyświetlał różne opcje promocyjnych cen. Co ważne – mogliśmy wtedy klikać do skutku (po prostu odświeżając przeglądarkę lub wchodząc na stronę na przykład z innego urządzenia).

Promocja Netflix – pierwsze 30 dni

Do wylosowania 4 warianty:
0 zł / 30 dni
0,10 zł / 30 dni
4 zł / 30 dni
17 zł / 30 dni

Najlepsza opcja, którą można było sobie “wyklikać”, to w pełni darmowe pierwsze 30 dni korzystania z Netfliksa. Najmniej opłacalna opcja, która mogła nam wyskoczyć, to miesiąc oglądania w cenie 17 zł, choć i tak była to oczywiście kwota promocyjna względem standardowej ceny pakietu.

Ile będzie kosztował Netflix w 2022 roku?

Pierwsze oznaki nadchodzących podwyżek wskazywały, że w 2021 roku Netflix może podrożeć i to nawet o 8 zł miesięcznie (co rocznie daje już koszt wyższy prawie o 100 zł). Podwyżka cen została oszacowana na podstawie tego, że Netflix opublikował szacunkowe dane na temat swoich przychodów.

Wynika z nich – jak wskazują analitycy – że Netflix zamierza nieznacznie podnieść cenę pakietu miesięcznego, by wskutek tego znacznie zwiększyć swoje przychody. Użytkowników serwisu jest w tym momencie tak wielu, że podniesienie ceny nawet o dolara przyniosłoby Netfliksowi zarobek na poziomie kilkuset milionów dolarów.

Jeden z analityków wyliczył, że podwyżka miałaby wynosić o 1 do 2 dolarów (niższa podwyżka przy tańszych pakietach, a 2 dolary podwyżki przy najdroższym pakiecie). W przeliczeniu na złotówki pakiety byłyby droższe o kwotę od 4 do nawet 8 zł.

Aktualizacja danych – sierpień 2021
Jednak planowane podwyżki w rzeczywistości wyglądają nieco inaczej niż przewidywano. Okazuje się bowiem, że cena za pakiet podstawowy zostanie obniżona o 15%. A zatem będzie kosztował 29 zł miesięcznie (do tej pory kosztował 34 zł). Cena pakietu standard pozostaje bez zmian, natomiast koszt pakietu premium wzrośnie o 15%, a więc z dotychczasowej ceny 52 zł za miesiąc, zostanie podniesiony do 60 zł.

Cena Netflix w 2022

Netflix – ceny po podwyżce 2022

pakiet podstawowy: 29 zł
pakiet standard: 43 zł
pakiet premium: 60 zł


ceny do sierpnia 2021
pakiet podstawowy: 34 zł
pakiet standard: 43 zł
pakiet premium: 52 zł

Przy podwyżce w wysokości 8 zł miesięcznie roczny koszt subskrypcji wzrósłby o prawie 100 zł. Biorąc pod uwagę to, ilu użytkowników ma Netflix, można powiedzieć, że taka strategia podwyżek jest całkiem zrozumiała.

Ile kosztuje Netflix za rok?

Niestety plany abonamentowe w Netflixie nie przewidują wykupienia usługi na cały rok z góry. Karta płatnicza przypisana do konta automatycznie ściąga z niego co miesiąc płatność w wysokości ustalonego miesięcznego abonamentu, a kwota płatności pozostaje stała aż do końca okresu korzystania z usługi (jeżeli zatem wykupimy teraz ofertę Premium na 4 konta za 60 zł, a za pół roku w tej cenie Premium będzie dostępne jedynie dla 3 kont, to nasza usługa zostanie utrzymana w tej samej cenie, w której ją kupiliśmy).

 

Roczne korzystanie z obecnie dostępnych wariantów cenowych wyniesie:

Plan Podstawowy: 348 zł / rok

Plan Standard: 516 zł / rok

Plan Premium: 720 zł / rok

Netflix Premium na 5 osób

Zmiany w oferowanych planach są bardzo możliwe. Jeszcze jakiś czas temu konto Premium można było wykupić również za 52 zł, ale umożliwiało ono korzystanie jednocześnie 5 osób, a nie 4.

Obecnie cena wynosi 60 zł, a liczba możliwych ekranów używanych jednocześnie została zmniejszona o jeden.

Na widok pięciu kont do wyboru nie mają szans nowi użytkownicy Netflixa. W obecnie oferowanych programach maksymalna liczba profili na koncie opłacanym z jednej karty płatniczej to 4.

Netflix Mobile + oraz Mobile – cennik

Netflix jest obecnie w trakcie prowadzenia pilotażowej akcji udostępniania Polakom dwóch nowych programów subskrypcyjnych – Mobile oraz Mobile+. Oba programy kierowane są do osób, które korzystają z usługi oglądania filmów i seriali jedynie na urządzeniach mobilnych (tablet lub smartfon).

Subskrypcja Mobile jest najtańszą obecnie dostępną opcją korzystania z Netflixa.

Przeanalizujmy szczegóły poszczególnych planów w ofercie pilotażowej Netflixa:

Plan Mobile

 • koszt: 24 zł za miesiąc
 • korzystanie z Netflixa z jednego urządzenia
 • dozwolone urządzenia: tablet, smartfon
 • niedozwolone urządzenia: komputer stacjonarny, laptop, telewizor
 • oglądanie filmów i seriali jedynie w jakości SD

Plan Mobile+

 • koszt: 38 zł za miesiąc
 • korzystanie z Netflixa z dwóch urządzeń
 • dozwolone urządzenia: tablet, smartfon, komputer stacjonarny, laptop
 • niedozwolone urządzenia: telewizor
 • oglądanie filmów i seriali w jakości Full HD

Co ważne – w żadnym z tych planów nie ma możliwości korzystania z Netflixa na telewizorze. Póki co nie wiadomo, przez ile czasu będziemy mogli korzystać z tych planów. Netflix wprowadził je jedynie w celu zbadania rynku. Jeżeli staną się one popularne, zapewne wejdą do oferty pakietów na stałe.

Netflix - który pakiet opłaca się najbardziej?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – oczywiście najbardziej opłaca się wykupić pakiet najdroższy, a kosztem podzielić się z innymi osobami (w tym momencie koszt łączny można dzielić na 4 osoby). Koszt za osobę przy najdroższym pakiecie wynosi zaledwie 15 zł, a przy pakiecie podstawowym prawie 2 razy tyle (29 zł).

Nie wszystkie osoby mają jednak z kim przystąpić do pakietu wieloosobowego. Dodatkowym problemem jest również to, że nawet jeżeli chcemy wykupić taki pakiet z grupą znajomych, to i tak do płatności miesięcznej podpięta jest tylko jedna karta.

Oznacza to, że faktycznie abonament jest ściągany z karty jednej osoby – Netflixa nie interesuje to, jak dzielimy się prywatnie kosztem pakietu. My możemy po prostu umówić się ze znajomymi, że w ramach korzystania z opłacanego przez nas konta na Netlifxie będą co miesiąc wpłacać na nasze konto konkretną kwotę.

Oczywiście nie damy rady wyegzekwować takiej zapłaty pod względem prawnym – jeżeli znajomy nie będzie w stanie nam zapłacić, po prostu będziemy stratni o jego część opłaty.

Dla osób, które chcą więc przystąpić do oglądania Netflixa w pojedynkę i nie chcą obawiać się wchodzenia we wspólne płatności z nieznanymi sobie osobami, lepszą i przede wszystkim bezpieczniejszą opcją będzie po prostu skorzystanie z pakietu jednoosobowego (podstawowego).

Czy Netflix podrożeje przez podatki?

Na mocy tarczy antykryzysowej wprowadzono nowy podatek obciążający platformy streamingowe takie jak Netflix (już jakiś czas temu pisaliśmy o podatku od seriali i filmów). W związku z tym wiele osób obawia się, że finalnie płacenie podatku zostanie przeniesione na Klientów i wliczone w abonament. W związku z tym koszty pakietów mogłyby znacznie wzrosnąć.

Obawy te były duże jednak głównie przed wprowadzeniem tego podatku w życie. W Polsce wdrożono go bowiem 1 lipca – to od tego dnia spodziewaliśmy się ewentualnych podwyżek cen pakietów Netfliksa. Korekty jednak nie dokonano, a więc jest wysokie prawdpododobieństwo, że Netflix wyłoży podatek z własnej kieszeni, a nie z kieszeni Klientów.

Netflix – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy zasoby Netflixa są na tyle duże i ciekawe, że warto zapłacić za nie tyle pieniędzy miesięcznie. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że w Polsce nie można skorzystać z miesięcznego okresu próbnego za darmo, więc da się zorientować w tym, co oferuje Netflix, przed wykupieniem płatnego pakietu.

Atutem jest jednak to, że przystępując do pakietu Netflixa, nie zobowiązujemy się do płacenia za abonament dłużej niż jednorazowo. Z usługi można bowiem skorzystać tylko jednokrotnie – nie musimy podpisywać abonamentu na kilka miesięcy lub rok, po prostu po miesiącu możemy stwierdzić, czy przedłużamy korzystanie z usługi, czy z niej rezygnujemy. Za rezygnację nie zapłacimy nic, po prostu z dniem kończącym opłacony abonament usługa oglądania zostanie nam wyłączona.

Netflix – ceny w 2022 roku

W związku z nowym rokiem często pojawiają się zmiany w cennikach pewnych usług. Wiele osób zastanawia się więc, ile będzie kosztował Netflix w 2022 roku? Całe szczęście aktualnie nic nie wskazuje na to, cennik Netflixa uległ zmianom. Oznacza to, że dalej obowiązują ceny wprowadzone w sierpniu 2021 roku.

Miesięczne korzystanie z serwisu kosztuje obecnie: 29 zł, 43 zł lub 60 zł za miesiąc. Wysokość kwoty uzależniona jest od wybranego pakietu. Do wyboru mamy: Podstawowy (29 zł miesięcznie), Standard (43 zł miesięcznie) i Premium (60 zł miesięcznie).

Czy Netflix podrożeje w 2022 roku?

Wzrost inflacji jest faktem. Wiele produktów i usług drożeje, a 2022 roku przynieść ma jeszcze więcej podwyżek. Co zatem z cennikiem platformy Netflix? Obecnie nic nie wskazuje na to, aby cena pakietów miała się zmienić. Oznacza to, że najprawdopodobniej Netflix nie podrożeje w 2022 roku.

W 2022 roku za Netflixa będziemy więc płacić miesięcznie: 29 zł miesięcznie (348 zł rocznie) za plan podstawowy – dla 1 osoby, 43 zł miesięcznie (516 zł rocznie) za plan standard – dla 2 osób, 60 zł miesięcznie (720 zł rocznie) za plan premium – dla 4 osób.

Kiedy była ostatnia podwyżka Netflixa?

Ostatnia zmiana cen Netflixa w Polsce miała miejsce 5 sierpnia 2021 roku. Pakiet podstawowy staniał o 15% – z 34 zł za miesiąc cena zniżona została do 29 zł. Dzięki temu roczny koszt korzystania z pakietu obniżył się o 60 zł. Niestety jest to jedyna obniżka cen platformy. W przypadku pakietu standard cena nie uległa zmianom. Wciąż wynosi 43 zł miesięcznie.

Podwyżka dosięgnęła najdroższego planu, czyli premium. Do sierpnia 2021 roku kosztował 52 zł miesięcznie. Po podwyżce kosztuje 60 zł za miesiąc, a zatem podrożał o 15%. Roczny koszt korzystania z pakietu wzrósł zatem o 96 zł. Powód wzrostu cen to powstawanie coraz większej liczby polskich produkcji platformy Netflix.

Co otrzymujemy w abonamencie Netflixa?

Abonenci platformy uzyskują dostęp do dużej biblioteki filmów dokumentalnych, pełnometrażowych, seriali polskich oraz zagranicznych, programów rozrywkowych, bajek i wiele innych. Udostępnione na platformie materiały można swobodnie pobierać na urządzenia mobilne, dzięki czemu oglądnie możliwe będzie także w trybie offline.

W zależności od wybranego pakietu materiały dostępne są w jakości SD, HD lub UHD. Najwyższa jakość dostępna jest w przypadku planu najdroższego. Warto wiedzieć, że biblioteka dostępnych na Netflix materiałów nieustannie się zmienia. Oznacza to, że wieloletni abonenci nie mogą narzekać na nudę i brak nowości. Przy tak dużej liczbie materiałów bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Kredyt online – wypłata nawet w 1 dzień

Pożyczki bez BIK – także z komornikiem

Netflix za darmo

Aktualnie darmowy okres próbny nie jest dostępny w naszym kraju. Informacje na ten temat możemy znaleźć w Centrum Pomocy na stronie głównej Netflixa w odpowiedzi na zagadnienie “Informacje o bezpłatnym okresie próbnym”.

Jeszcze do 18 marca 2019 roku Netflix udostępniał w pełni darmowy trzydziestodniowy okres próbny, po którym można było zdecydować, czy wykupujemy abonament, czy rezygnujemy z korzystania z serwisu.

Do serwisu automatycznie podłączało się kartę płatniczą i – w razie braku anulowania subskrypcji – po miesiącu automatycznie zostawaliśmy użytkownikami serwisu z opłaconym abonamentem.

“Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania na swojej platformie. W tym przypadku, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty serwisu, sprawdzamy różne opcje dostępności i czasu trwania darmowego okresu próbnego.

Nie każdy zobaczy zmiany, ale wszyscy, bez względu na to czy brali udział w teście, będą mogli skorzystać z bezpłatnego miesiąca” – mówił we wrześniu ubiegłego roku przedstawiciel Netflixa serwisowi rozrywka.blog.

Wstępnie zapowiadano skrócenie okresu próbnego do tygodnia lub 14 dni. Przyczyną takiego ograniczenia miało być najprawdopodobniej coraz popularniejsze oszustwo polegające na sprzedawaniu darmowego okresu próbnego na portalach aukcyjnych (jeden użytkownik rejestrował konto na darmowe 30 dni, wystawiał je za kilka złotych na allegro, po czym kupującemu udostępniał dane do logowania do konta, za które sam nie zapłacił nic).

Można się domyślać, że polski sposób na zarobek na darmowych kontach doprowadził do tego, że Netflix w naszym kraju ostatecznie całkowicie uniemożliwił korzystanie z bezpłatnego okresu próbnego. Netflix poinformował nas również, że w najbliższym czasie wdrożenie takiej promocji w Polsce nie jest planowane.

Ile osób korzysta z Netfliksa w Polsce?

Pod względem popularności Netfliksa (liczby aktywnych kont) Polska zajmuje 21. miejsce na całym świecie. Na koniec pierwszego kwartału 2020 roku w naszym kraju odnotowano prawie 900 000 aktywnych użytkowników tej platformy. Comparitech prognozuje, że na skutek pandemii koronawirusa liczba subskrybentów na koniec II kwartału 2020 roku sięgnie niemalże miliona (997 000). To spory wzrost, ponieważ jeszcze w czwartym kwartale 2019 roku użytkowników Netfliksa było w Polsce zaledwie 775 tysięcy.

Wielu użytkowników to też duże zarobki – tylko w pierwszym kwartale tego roku Netflix w Polsce zarobił ponad 27 mln dolarów. Zyski te, podobnie jak liczba użytkowników, będą jeszcze większe za okres drugiego kwartału. Platformy streamingowe, jako jedne z nielicznych firm, nie tylko nie straciły na pandemicznych ograniczeniach, ale wręcz zyskały. Szacuje się, że drugi kwartał tego roku przyniesie Netfliksowi zysk w wysokości 31,1 mln dolarów (w samej Polsce).

Netflix – podwyżki 2022

Stało się to, o czym było głośno już od jakiegoś czasu. Z dniem 5 sierpnia 2021 roku wprowadzone zostały zmiany w cenniku Netflixa w Polsce. Eksperci od pewnego czasu przewidywali już nadchodzące podwyżki nawet do 8 zł miesięcznie. W rzeczywistości jednak zmiany są nieco inne, niż oczekiwano.

W Polsce użytkownicy mają do wyboru trzy pakiety: podstawowy, standard oraz premium. Zmiana cen objęła tylko dwa z nich. Od teraz pakiet podstawowy będzie o 15% tańszy. Jego cena z 34 zł za miesiąc została obniżona do 29 zł. Użytkownicy tego pakietu mogą więc zaoszczędzić aż 60 zł rocznie. Dla osób, które nie lubią współdzielić konta z innymi, zmiany powinny wywołać uśmiech na twarzy.

Niestety pocieszone nie będą osoby, które wybierają opcję premium. W przypadku tego pakietu wprowadzona została 15% podwyżka cen. Do tej pory użytkownicy premium płacili za pakiet 52 zł miesięcznie, czyli 624 zł rocznie. Od teraz cena za ten pakiet wzrosła do 60 zł, a więc o 96 zł więcej w skali roku.

Aktualizacja cen nie dotyczy natomiast pakietu standard. Jego cena pozostaje taka sama, a więc 43 zł miesięcznie. Powód wzrostu cen jest prosty – ostatnimi czasy powstaje coraz więcej polskich produkcji platformy Netflix. A więc nowi członkowie za pakiet premium zapłacą od teraz 60 zł, za podstawowy natomiast 29 zł.

Dotychczasowych użytkowników uspakajamy, ich wzrost zrost cen nie obejmie bowiem natychmiastowo. Jak informuje serwis Netlix, do dotychczasowych członków dotrze informacja o wzroście cen na 30 dni przed ich wprowadzeniem.

Te ceny obowiązują nowych użytkowników i stopniowo zaczną obowiązywać wszystkich obecnych użytkowników serwisu. Obecni użytkownicy otrzymają powiadomienie e-mail 30 dni przed zmianą ceny ich planu

– czytamy na stronie internetowej platformy.

Dlaczego zmienił się cennik Netflix?

W sierpniu 2021 ogłoszono nowy cennik za pakiety platformy Netflix. Dla niektórych zamiana ta nie jest niestety korzystna, więc wiele osób zastanawia się, skąd ta nagła zmiana. Według informacji zamieszonych na platformie, zmiany spowodowane są rozszerzeniem katalogu oraz pojawieniem się nowych funkcji. Dodatkowo znaczenie mają również zmiany wysokości podatków oraz wzrastająca inflacja. Serwis Netflix zapewnia jednak, że w związku z nowymi cenami pojawią się prace nad poprawą jakością korzystania z platformy, a dodatkowo wzbogacona zostanie biblioteka dostępnych tytułów.

Abonenci zostaną poinformowani o zmianie ceny ich pakietu na miesiąc przed obowiązywaniem nowej ceny. Informacja ta pojawi się na e-mailu, a dodatkowo po zalogowaniu w serwisie pojawi się komunikat informacyjny. Aby sprawdzić już teraz, kiedy nastąpi zmiana w pobieraniu opłat, wystarczy wybrać sekcje „Szczegóły rozliczenia”, tam dostępne są wszelkie informacje o dacie rozliczenia i kwocie opłaty za wybrany plan.

Współdzielenie konta Netflix

Użytkownicy, którzy korzystają z opcji premium, mają możliwość współdzielenia konta z innymi użytkownikami. Każdy domownik może zatem utworzyć swój własny profil w serwisie Netflix. Co ważne, profili nie może być więcej niż 5. Zakładanie każdemu z domowników osobnego profilu jest bardzo proste i będzie gotowe w kilka minut. Serwis Netflix zawraca jednak uwagę na to, że możliwość utworzenia profili dostępna jest od urządzeń, które wyprodukowane zostały przynajmniej w roku 2013. A zatem na starszych urządzeniach nie możemy utworzyć profilu.

Personalizowane profile są bardzo przydatną opcja. Każdy z profili zawiera bowiem swoje własne ustawienia, dobrane i ustawione stosownie do preferencji każdego z użytkowników serwisu. Ustawiając profil można ustalić konkretne preferencje językowe, wszelkie ograniczenia wiekowe lub nieodpowiednich treści. Dodatkowo każdy użytkownik ma swój własny dziennik aktywności, w którym może odnaleźć wszystkie oglądane tytuły. Dla miłośników oglądania z napisami istnieje także możliwość ustawienia indywidualnego wyglądu napisów. W ten sposób każda z maksymalnie 5 użytkowników ma możliwość oglądania w swój ulubiony sposób bez konieczności każdorazowego wprowadzania ustawień.

Aby utworzyć profil użytkownika potrzebujemy urządzenia, które zostało wyprodukowane przynajmniej w roku 2013, możemy także skorzystać z przeglądarki internetowej na komputerze. Następnie musimy przejść na stronę “Zarządzania profilami”, a tam wybrać zakładkę “Dodaj profil”. Kolejnym krokiem jest wybór nazwy naszego profilu. Może to być nasze imię, nick albo jakakolwiek nazwa, którą chcemy sobie nadać. Nieco inaczej należy postąpić w przypadku, gdy chcemy utworzyć profil przeznaczony dla dziecka. W takim wypadku musimy wybrać zakładkę “Dzieci”, a następnie kliknąć już tylko “Kontynuuj”. Profil dla dziecka powinien utworzyć się automatycznie i pojawić się na liście profili naszego konta.

Profil dla dziecka

Netflix umożliwia także utworzenie profilu dla dziecka, który zagwarantuje bezpieczne oglądanie osób najmłodszych. Profilem tym sterować można poprzez narzędzia do kontroli rodzicielskiej. Skorzystać z nich można z poziomu każdego profilu poza profilem dziecka.

Edytować ustawienia można po wybraniu zakładki “Profil i kontrola rodzicielska”, a następnie “Ograniczenia oglądania” i “Blokowanie profilu”. W tym momencie konieczne będzie także wprowadzenia hasła naszego konta Netflix.

Jakość video przy pakietach Netflix

Wybór pakietu Netflixa nie jest ważny tylko ze względu na cenę lub liczbę użytkowników, którzy mogą korzystać z planu. Od wybranego pakietu zależeć będzie bowiem również jakość oglądanych przez nas materiałów.

W przypadku wyboru planu podstawowego rozdzielność oglądanych materiałów wynosi tylko 480 p. Nie jest to więc zbyt wysoka jakość wideo na obecne czasu. Z tego względów warto rozważyć opcję współdzielenia konta.

Materiały w nieco lepszej rozdzielczości otrzymamy natomiast w pakiecie standard, będzie to bowiem jakość 1080 p. W tym pakiecie pojawia się już możliwość oglądania filmów i seriali w jakości HD.

Najlepszą jakość oglądania umożliwia dopiero pakiet premium, który udostępnia materiały w jakości Ultra HD. Filmy i seriale dostępne są więc w jakości 4K+HDR. Oznacza to, że w przypadku posiadania odpowiedniego sprzętu, jesteśmy w stanie oglądać ulubione wideo w jakości, która odwzorowuje światło i kolory w bardzo dużym przybliżeniu do tego obrazu, który postrzegamy okiem.

Jak założyć Netflix na 4 osoby?

Współdzielenie konta jest bardzo popularną opcją wśród użytkowników platformy Netflix. Pakiet premium pozwala bowiem na dostęp do materiałów w najlepszej jakości, a dodatkowo jego cena w podzieleniu na 4 użytkowników jest dużo bardziej korzystna. Jak utworzyć konto dla 4 osób?

Wystarczy zalogować się do swojego konta, a następnie wybrać zakładkę „Zarządzaj profilami”. Zostaniemy wówczas przeniesieni do panelu profilu. Wtedy wystarczy wybrać opcję „Dodaj profil” i nadać nazwę dla kolejnego użytkownika.

Natomiast w przypadku, gdy chcemy dodać nowy profil przeznaczony dla dziecka, wybieramy po prostu opcję „Dzieci”. Po kliknięciu w przycisk „Kontynuuj” nowy profil zostanie dodany do naszej listy użytkowników.

Ile kosztuje Netflix dla 4 osób?

Pakiet Netflix na 4 osoby, czyli Premium to najdroższa opcja dostępna na platformie. Miesięczna cena za korzystanie z tego planu wynosi 60 zł, co w przeliczeniu rocznym daje nam kwotę 720 zł. Warto jednak pamiętać o tym, że możliwość współdzielenia konta powoduje, że wiele osób decyduje się również na współdzielenie kosztów.

Jeśli więc podzielimy 60 zł na 4 użytkowników, to miesięczny koszt za korzystanie z Netflix Premium wynosi wyłącznie 15 zł, a w ujęciu rocznym 180 zł. Użytkownicy najczęściej decydują się właśnie na takie rozwiązanie, jest ono dużo korzystniejsze iż pakiet standard skierowany do jednej osoby.

Jak można tanio kupić Netflixa?

Najtańszym sposobem na Netflixa jest bez wątpienia możliwość współdzielenia konta. Wówczas opłaty rozdzielić można równo na wszystkich użytkowników, a więc w przypadku planu premium, który kosztuje miesięcznie 60 zł koszty rozłożyć można na 4 osoby. Premium przewiduje bowiem możliwość użytkowania konta na 4 profilach jednocześnie.

Rozłożenie 60 zł miesięcznie na 4 osoby daje nam koszt 15 zł na jedną osobę każdego miesiąca. W perspektywie rocznej daje nam to kwotę 180 zł. Opłaca się to więc dużo bardziej niż plan podstawowy dla 1 osoby, który kosztuje miesięcznie 29 zł, a więc rocznie aż 348 zł.

Jak kupić Netflix na jeden miesiąc?

Korzystanie z platformy Netflix odbywa się na zasadach modelu subskrypcyjnego, co oznacza, że płatności za korzystanie z usług odnawia się automatycznie każdego miesiąca. Patrząc z tej perspektywy wydaje się, iż wykupienie Netflixa na jeden miesiąc nie jest możliwe. Jednak w rzeczywistości możemy wypróbować możliwości platformy tylko przez okres 30 dni. Jak to zrobić?

Wystarczy tylko pamiętać o dacie wyznaczonego okresu rozliczeniowego i odpowiednio przed tym terminem złożyć rezygnacje z korzystania z konta. Pieniądze pobierane są bowiem odpowiednio w dzień rozpoczęcia kolejnego miesiąca użytkowania.

W jakiej cenie jest obecnie Netflix?

Cennik Netflixa uległ zmianom w sierpniu 2021 roku. Kwota za użytkowanie z platformy uzależnipna jest oczywiście od tego, który pakiet wybierzemy. Aktualnie do wyboru mamy 3 pakiety: Podstawowy, Standard i Premium. A ich cena odpowiednio to: 29 zł, 43 zł lub 60 zł miesięcznie.

Najpopularniejszy jest najdroższy pakiet – Premium. Wynika to z tego, że w przypadku tego planu korzystać z konta mogą aż 4 osoby. Przy podziale 60 zł na 4 osoby każdy użytkownik zapłaci tylko 15 zł na miesiąc.

Subskrypcja Netflix – jakie korzyści?

Korzystanie z platformy pozwala na dostęp do ogromnej biblioteki filmów i seriali przeróżnych gatunków. Znajdziemy tam produkcje pełnometrażowe, dokumenty, programy rozrywkowe i wiele innych. Spokojnie odpowiednie tytuły znajdą również najmłodsi – na Netflixie dostępne są bowiem również bajki dla dzieci.

Dostęp do konta mamy praktycznie na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu – TV, komputer, laptop, telefon, tablet czy konsola do gier. Z platformy korzystać można zarówno za pomocą specjalnej mobilnej aplikacji, jak i przez przeglądarkę internetową.

Co ciekawe, materiały z Netflixa można również pobierać, a następnie odtwarzać w trybie offline. Opcja ta sprawdzi się szczególnie w podróży, podczas której możemy mieć kłopoty z zasięgiem.

Popularność Netfliksa na świecie

Wydawać by się mogło, że w Polsce Netflix jest bardzo popularny, ale liczba użytkowników w naszym kraju jest tak naprawdę niczym w zestawieniu z krajami, w których subskrybentów liczy się nie w tysiącach, ale w dziesiątkach milionów.

Najwięcej użytkowników Netfliksa mieszka obecnie w Stanach Zjednoczonych – to tam korzystanie z platformy regularnie opłaca aż 63 mln użytkowników. Drugie miejsce na świecie zajmuje Brazylia (16,3 mln użytkowników) oraz Wielka Brytania (14,8 mln użytkowników).

Ile kosztuje Neftlix? Podsumowanie

1. Netflix w Polsce kosztuje od 29 do 60 zł za miesiąc.
2. Wykupując usługę nie musimy zobowiązywać się do jej regularnego opłacania, zrezygnować można w każdym momencie.
3. Filmy w najlepszej jakości (Ultra HD) dostępne są jedynie w pakiecie Premium (najdroższy pakiet).
4. W najlepszej kombinacji (przy współdzieleniu najdroższego konta na 4 osoby) możemy mieć konto Premium już za 15 zł miesięcznie.
5. Od niedawna w ofercie pilotażowej dostępne są dwa nowe pakiety: Mobile oraz Mobile+ (uwaga: w tych pakietach nie można oglądać Netflixa na telewizorze).
6. Roczne korzystanie z Netflixa kosztuje od 348 w najtańszym planie podstawowym do 720 zł w planie premium.
7. Netflixa z jednego konta nie można już oglądać na pięciu różnych ekranach – taka opcja była dostępna w dawnej wersji usługi, teraz maksymalna liczba użytkowników na jednym koncie wynosi 4.
8. Usługa opłacana jest zawsze z jednej podpiętej do Netflixa karty płatniczej (niezależnie od tego, ile osób faktycznie korzysta z usługi).
9. W najtańszym planie podstawowym (za 29 zł miesięcznie) możemy oglądać filmy i seriale tylko na jednym urządzeniu w danym momencie.
10. W najtańszym planie mobilnym (Mobile, 24 zł miesięcznie) uzyskujemy dostęp do Netflixa również tylko z jednego urządzenia w danym momencie, ale, co ważne, urządzeniem tym może być tylko smartfon albo tablet.


Źródło informacji i zrzutów ekranu:
https://help.netflix.com/pl/node/16282?ui_action=kb-article-popular-categories
https://www.netflix.com/pl/#this-is-netflix
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/netflix-wprowadza-do-polski-dwa-nowe-plany-zaplacimy-rekordowo-malo/1gy4mzm
https://help.netflix.com/pl/node/24926

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Marek

Cena wzrosła ale jakość spadła. Przez pandemie obniżyli bitrate i teraz przy Dolby Vision i Dolby Atmos bitrate wynosi 15,25 Mbit/s. Na YouTube 4 k z hdr i 60 fps to już nawet 70 Mbit/s. Bez porównania obraz brzytwa a na Netflix ziarnistość nie do przerobienia nawt przez OLED z 100 Hz.

jarus345

dlaczego nie mogę zapłacić przelewem z banku ???

Adam

Nr. Tel. Do kontaktu

Anonim

4x13 nie równa się 60... Jak już edytujecie to wszędzie ;)

Yuliia Nikoliuk

Jeżeli wykupić Netflix premium dla 4 osób czy może osoba korzystać z niego za granicą?

Podobne artykuły

Wyższe ratingi dla podmiotów z Grupy Credit Agricole
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
02 października 2019

Wyższe ratingi dla podmiotów z Grupy Credit Agricole

Jak zapłacić mniejsze OC
Wpisy
author
Aleksandra Gościnna
08 listopada 2016

Jak zapłacić mniejsze OC

Alior Bank w Ostrzeszowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 lipca 2019

Alior Bank w Ostrzeszowie

Awaria w PKO – bank oferuje darmowe przelewy natychmiastowe
Wpisy
author
Aleksandra Gościnna
28 października 2018

Awaria w PKO – bank oferuje darmowe przelewy natychmiastowe

90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz – moneta od NBP
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
17 września 2019

90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz – moneta od NBP

Santander Consumer Bank Aleksandrów Kujawski
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
26 lipca 2021

Santander Consumer Bank Aleksandrów Kujawski