Ile kosztuje Netflix?

Ile kosztuje Netflix?

author
Dominika Sobieraj
29 maja 2023

Netflix to najpopularniejsza w Polsce płatna platforma do oglądania filmów i seriali online. Ile kosztuje Netflix 2023 roku? Ile trzeba dopłacić za współdzielenie konta? Sprawdź najważniejsze informacje.

Ile kosztuje Netflix w 2023? Cena bez zmian, ale z dopłatą za współdzielenie

Na początek dobra informacja. Nic nie wskazuje na to, żeby serwis Netflix zwiększył w najbliższym czasie cenę pakietów. Za korzystanie z platformy Netflix w 2023 roku zapłacimy miesięcznie:

 • 29 zł dla jednej osoby,
 • 43 zł dla dwóch osób,
 • 60 zł dla 4 osób 

w zależności od wybranego pakietu. Co ważne – Netflix podkreśla, że pakiety dostępne są tylko w ramach jednego gospodarstwa domowego. Dopłata za współdzielenie konta na platformie Netflix z osobą spoza gospodarstwa domowego wynosi 9,99 zł miesięcznie – o tym więcej piszemy tuż pod poniższą grafiką.

Dopłaty za współdzielenie konta Netflix 2023

W maju 2023 roku użytkownicy Netfliksa zostali zaskoczeni wysyłanymi na e-mail wiadomościami o wprowadzeniu dopłat za współdzielenie konta z osobą spoza jednego gospodarstwa domowego. Nie zostało jeszcze podane, jak weryfikowane będzie zamieszkiwanie w danym gospodarstwie domowym, ale podana została kwota dopłaty. Wygląda na to, że tańszy Netflix to już przeszłość. Obecnie Netflix życzy sobie dodatkowo 9,99 zł do każdego pakietu za każdą osobę współdzielącą z nami konto, a niemieszkającą z nami. Poniżej przedstawiamy wiadomość, którą Netflix rozesłał do posiadaczy kont.

Netflix - ile kosztuje za miesiąc i rok?

Cena za miesięczny abonament Netflixa zależy od tego, który program wybierzemy. Netflix Podstawowy kosztuje zaledwie 29 zł miesięcznie. Dopłata za współdzielenie kosztuje 9,99 zł dla każdego rodzaju konta. Zobacz, ile kosztuje Netflix we wszystkich wariantach:

Cennik Netflixa 2023

Pakiet podstawowy (dla 1 osoby, jakość SD)
29 zł miesięcznie
348 zł rocznie

Pakiet standard (dla 2 osób, jakość HD)
43 zł miesięcznie
516 zł rocznie

Pakiet premium (dla 4 osób, jakość Ultra HD)
60 zł miesięcznie
720 zł rocznie

Dopłata za współdzielenie (dla 1 dodatkowej osoby)
9,99 zł miesięcznie

Spis treści:

 1. Netflix - ile kosztuje za miesiąc i rok?
 2. Rodzaje abonamentów Netflix - cena
 3. Jak wykupić Netflix w Polsce?
 4. Ile kosztuje Netflix rocznie?
Zwiń spis treści

Poniżej w tabeli prezentujemy skrócony wykaz cen:

Nazwa firmy:Netflix Inc.
Od kiedy w Polsce:2016
Pakiet Podstawowy:29 zł miesięcznie / 348 zł rocznie
Pakiet Standard: 43 zł miesięcznie / 516 zł rocznie
Pakiet Premium:60 zł miesięcznie / 720 zł rocznie
Dopłata za współdzielenie:9,99 zł miesięcznie
Darmowy pierwszy miesiąc:nie
Konieczna umowa:nie
Opłata za rezygnację:nie

Czym różnią się pakiety Netflix?

Pomiędzy pakietami są dwie zasadnicze różnice. Co najważniejsze dla koneserów produkcji filmowych – jedynie pakiet Premium zapewnia filmy w jakości Ultra HD. Dlatego też wiele osób, nawet oglądających tylko w pojedynkę, decyduje się na ten pakiet. Jakość HD dostępna jest natomiast tylko w koncie Standard i Premium. Nie ma natomiast pakietu, który oferowałby dostęp do jakości Full HD czy jakości SD.

Od tego, który plan wybierzemy, zależy również, czy będziemy mogli z niego korzystać tylko my, czy kontem będzie można podzielić się z innymi osobami. Pakiet premium zapewnia możliwość korzystania z konta nawet na czterech ekranach jednocześnie, a pakiet podstawowy – zaledwie na jednym. Pośrednią opcją jest pakiet Standard, z którym filmy i seriale można oglądać na dwóch ekranach jednocześnie.

źródło: https://help.netflix.com/pl/node/24926

Ile kosztuje Netflix – abonament

Koszt miesięczny wynosi w zależności od wariantu planu abonamentowego 29 zł, 43 zł albo 60 zł. W najtańszym abonamencie Netflixa mamy dostęp jedynie do najniższej jakości i możemy oglądać tylko na jednym ekranie jednocześnie. Najdroższy abonament Netflixa zapewnia natomiast najwyższą jakość i aż 4 ekrany. Im więcej kosztuje Netflix, tym lepszą jakość filmów i seriali otrzymujemy.

Choć do płatności za abonament Netflixa podłączona jest jedna karta, to przy większych subskrypcjach do konta możemy dołączyć także inne osoby. Przy podzieleniu miesięcznego kosztu na przykład na 4 osoby, można wykupić Netflix już za 15 zł miesięcznie. Jeszcze tańsze jest Amazon Prime Video, które może uchodzić za poważną konkurencję dla Netflixa.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź:

Kredyt online – 100% przez Internet

Pożyczki na dowód – minimum formalności

Rodzaje abonamentów Netflix - cena

Plan Podstawowy

W ramach planu podstawowego możemy z serwisu Netflix korzystać jedynie w pojedynkę, jak czytamy na stronie Netflixa. Nie ma możliwości jednoczesnego oglądania z naszego konta filmów na dwóch różnych sprzętach (czy to przez jedną, czy przez więcej osób). W dodatku w ramach planu Podstawowego nie otrzymujemy dostępu do filmów i seriali w jakości HD i Ultra HD.

Ile kosztuje Netflix w planie Podstawowym: 29 zł / miesiąc


Plan Standard

Pośredni plan Standard oglądanie filmów i seriali jednocześnie na dwóch ekranach. Oznacza to, że z Netflixa z wykupionym planem Standard możemy swobodnie korzystać z najbliższą osobą. Logowanie do konta odbywa się za pomocą jednych danych (użytkownika głównego, tego, który opłaca usługę), a następnie pojawia się możliwość wyboru profilu (Netflix pyta: Kto ogląda?). W tym planie mamy dostęp do filmów w jakości HD.

Ile kosztuje Netflix w planie Standard: 43 zł / miesiąc


Plan Premium

W ramach planu Premium po logowaniu mamy do wyboru aż 4 profile użytkowników. Jest to zatem najlepsza oferta dla rodzin lub grup znajomych (koszt dla jednej osoby to zaledwie 15 zł miesięcznie). W dodatku jedynie w tym planie dostępne są filmy i seriale w jakości Ultra HD.

Ile kosztuje Netflix w planie Premium: 60 zł / miesiąc

Będzie podwyżka ceny Netflix?

Ostatni raz subskrypcje Netfliksa w Polsce podrożały w 2022 roku, ale mogliśmy się tego spodziewać, ponieważ wtedy wraz z początkiem nowego roku w niektórych krajach Netflix podrożał, np.: w Wielkiej Brytanii czy USA. Eksperci wskazują na to, że przyczyną podwyżek Netfliksa może być to, że platforma zwiększa ilość własnych produkcji. Z tym też wiąże się najprawdopodobniej fakt, że podwyżki zastosowano najpierw w Wielkiej Brytanii, ponieważ to tam koszty produkcji własnych filmów pójdą najbardziej w górę.

Produkcje Netflix Originals realizowane w tym roku w Wielkiej Brytanii mają pochłonąć miliard dolarów. Część z tych kosztów przeniesiono więc najprawdopodobniej na użytkowników i stąd wyższe ceny pakietów. Oferta Netflixa w Polsce jest również bardzo bogata, jest zatem możliwe, że cena Netfliksa w Polsce wzrośnie jeszcze w tym roku, ale wpływ na taką decyzję może mieć wiele czynników. Netflix chce póki co zwiększyć swoje przychody w Polsce posuwając się póki co do egzekwowania niezgodnego z regulaminem współdzielenia kont. Liczy, że w ten sposób przyciągnie nowe osoby, które założą konta indywidualne, zamiast korzystać z kont swoich znajomych czy krewnych.

Jak wykupić Netflix w Polsce?

Aby aktywować subskrypcję Netflix, musimy najpierw wybrać sposób płatności za abonament. Metody dokonywania opłat jest natomiast bardzo dużo. W każdym przypadku jest to jednak opłata cykliczna. Oznacza to, że nie dokonujemy osobno opłaty w każdym miesiącu, a zostanie ona samodzielnie pobrana z naszego konta w dzień wyznaczony na rozliczeniowy. Płatności za subskrypcję Netflixa odbywają się więc poprzez połączeniem konta z narzędziem płatniczym takim jak:

 • konto PayPal
 • karta debetowa lub kredytowa
 • karta przedpłacona
 • karta podarunkowa
 • wirtualna karta podarunkowa Netflix.

Co ciekawe, opłacanie Netflixa możliwe jest także poprzez dodanie konta do rachunku naszego operatora. Obecnie opcja ta dostępna jest u takich operatorów jak:

 • Vectra
 • CANAL+
 • Orange
 • Play
 • T-mobile

Wykupienie subskrypcji Netflix w Polsce jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Cały proces można najprościej przedstawić w następujących krokach:

1. Wchodzimy na stronę netflix.com/signup.

2. Przechodzimy do wyboru planu, który nas interesuje.

3. Zakładamy profil. Podajemy adres e-mail i ustawiamy hasło.

4. Wybieramy i wprowadzamy wybraną metodę płatności.

Ile kosztuje Netflix w USA?

W USA również mamy opcję wyboru jednego z trzech dostępnych pakietów, takich samych jak w Polsce. Mimo sporej konkurencji Netflix jest wciąż wiodącą platformą streamingową, jego popularność jest większa niż np.: CDA Premium czy Apple TV.

Ile kosztuje Netflix w Stanach Zjednoczonych? Cennik

– Pakiet podstawowy: 9,99 dol.

– Pakiet standardowy: 15,49 dol.

– Pakiet premium: 19,99 dol.

Darmowy miesiąc w Netflix

Wbrew powielanym w Internecie informacjom, niestety Netflix obecnie nie oferuje darmowego miesiąca dla nowych użytkowników. Taką informację znajdziemy na stronie internetowej platformy.

źródło: https://help.netflix.com/pl/node/16282

Wcześniej możliwość oglądania filmów za darmo (darmowy miesiąc) rzeczywiście była dostępna. Wystarczyło podać swój adres e-mail, założyć konto i podpiąć kartę płatniczą. Jak się można łatwo domyślić – wielu naszych rodaków co miesiąc zakładało nowe darmowa konto, podpinając do niego różne karty płatnicze. W ten sposób zyskiwali kilka miesięcy darmowego korzystania z filmów i seriali. Najprawdopodobniej właśnie te działania były powodem do tego, że Netflix zdecydował się wycofać w naszym kraju darmowy okres próbny.

Ile kosztuje Netflix rocznie?

Niestety plany abonamentowe w Netflixie nie przewidują wykupienia usługi na cały rok z góry. Karta płatnicza przypisana do konta automatycznie ściąga z niego co miesiąc płatność w wysokości ustalonego miesięcznego abonamentu, a kwota płatności pozostaje stała aż do końca okresu korzystania z usługi (jeżeli zatem wykupimy teraz ofertę Premium na 4 konta za 60 zł, a za pół roku w tej cenie Premium będzie dostępne jedynie dla 3 kont, to nasza usługa zostanie utrzymana w tej samej cenie, w której ją kupiliśmy).

Roczna cena abonamentu Netfliksa

 • w pakiecie Podstawowym: 348 zł / rok
 • w planie Standard: 516 zł / rok
 • cena pakietu Premium: 720 zł / rok

Netflix Premium na 5 osób

Zmiany w oferowanych planach są bardzo możliwe. Jeszcze jakiś czas temu konto Premium można było wykupić również za 52 zł, ale umożliwiało ono korzystanie jednocześnie 5 osób, a nie 4.

Obecnie cena wynosi 60 zł, a liczba możliwych ekranów używanych jednocześnie została zmniejszona o jeden. Na widok pięciu kont do wyboru nie mają szans nowi użytkownicy Netflixa. W obecnie oferowanych programach maksymalna liczba profili na koncie opłacanym z jednej karty płatniczej to 4.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Kredyt online – wypłata nawet w 1 dzień

Pożyczki bez BIK – także z komornikiem

Netflix za darmo

Aktualnie darmowy okres próbny nie jest dostępny w naszym kraju. Informacje na ten temat możemy znaleźć w Centrum Pomocy na stronie głównej Netflixa w odpowiedzi na zagadnienie “Informacje o bezpłatnym okresie próbnym”.

Jeszcze do 18 marca 2019 roku Netflix udostępniał w pełni darmowy trzydziestodniowy okres próbny, po którym można było zdecydować, czy wykupujemy abonament, czy rezygnujemy z korzystania z serwisu.

Do serwisu automatycznie podłączało się kartę płatniczą i – w razie braku anulowania subskrypcji – po miesiącu automatycznie zostawaliśmy użytkownikami serwisu z opłaconym abonamentem.

Sprawdź także: jak zalogować się do Cyfrowego Polsatu

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Aktualnie do wyboru mamy 3 pakiety: Podstawowy, Standard i Premium. A ich cena odpowiednio to: 29 zł, 43 zł lub 60 zł miesięcznie. Najpopularniejszy jest najdroższy pakiet – Premium. Wynika to z tego, że w przypadku tego planu korzystać z konta mogą aż 4 osoby. Przy podziale 60 zł na 4 osoby każdy użytkownik zapłaci tylko 15 zł na miesiąc.

Korzystanie z platformy Netflix odbywa się na zasadach modelu subskrypcyjnego, co oznacza, że płatności za korzystanie z usług odnawia się automatycznie każdego miesiąca. Patrząc z tej perspektywy wydaje się, iż wykupienie Netflixa na jeden miesiąc nie jest możliwe. Jednak w rzeczywistości możemy wypróbować możliwości platformy tylko przez okres 30 dni. Jak to zrobić?

Wystarczy tylko pamiętać o dacie wyznaczonego okresu rozliczeniowego i odpowiednio przed tym terminem złożyć rezygnacje z korzystania z konta. Pieniądze pobierane są bowiem odpowiednio w dzień rozpoczęcia kolejnego miesiąca użytkowania.

Najtańszym sposobem na Netflixa jest bez wątpienia możliwość współdzielenia konta. Wówczas opłaty rozdzielić można równo na wszystkich użytkowników, a więc w przypadku planu premium, który kosztuje miesięcznie 60 zł koszty rozłożyć można na 4 osoby. Premium przewiduje bowiem możliwość użytkowania konta na 4 profilach jednocześnie.

Rozłożenie 60 zł miesięcznie na 4 osoby daje nam koszt 15 zł na jedną osobę każdego miesiąca. W perspektywie rocznej daje nam to kwotę 180 zł. Opłaca się to więc dużo bardziej niż plan podstawowy dla 1 osoby, który kosztuje miesięcznie 29 zł, a więc rocznie aż 348 zł.

Pakiet Netflix na 4 osoby, czyli Premium to najdroższa opcja dostępna na platformie. Miesięczna cena za korzystanie z tego planu wynosi 60 zł, co w przeliczeniu rocznym daje nam kwotę 720 zł. Warto jednak pamiętać o tym, że możliwość współdzielenia konta powoduje, że wiele osób decyduje się również na współdzielenie kosztów.

Jeśli więc podzielimy 60 zł na 4 użytkowników, to miesięczny koszt za korzystanie z Netflix Premium wynosi wyłącznie 15 zł, a w ujęciu rocznym 180 zł. Użytkownicy najczęściej decydują się właśnie na takie rozwiązanie, jest ono dużo korzystniejsze iż pakiet standard skierowany do jednej osoby.

Współdzielenie konta jest bardzo popularną opcją wśród użytkowników platformy Netflix. Pakiet premium pozwala bowiem na dostęp do materiałów w najlepszej jakości, a dodatkowo jego cena w podzieleniu na 4 użytkowników jest dużo bardziej korzystna. Jak utworzyć konto dla 4 osób?

Wystarczy zalogować się do swojego konta, a następnie wybrać zakładkę „Zarządzaj profilami”. Zostaniemy wówczas przeniesieni do panelu profilu. Wtedy wystarczy wybrać opcję „Dodaj profil” i nadać nazwę dla kolejnego użytkownika.

Natomiast w przypadku, gdy chcemy dodać nowy profil przeznaczony dla dziecka, wybieramy po prostu opcję „Dzieci”. Po kliknięciu w przycisk „Kontynuuj” nowy profil zostanie dodany do naszej listy użytkowników.

Dopłata za współdzielenie konta wynosi 9,99 zł miesięcznie.

Ile kosztuje Neftlix? Podsumowanie

1. Netflix w Polsce kosztuje od 29 do 60 zł za miesiąc.
2. Wykupując usługę nie musimy zobowiązywać się do jej regularnego opłacania, zrezygnować można w każdym momencie.
3. Filmy online w najlepszej jakości (Ultra HD) dostępne są jedynie w pakiecie Premium (najdroższy pakiet).
4. W najlepszej kombinacji (przy współdzieleniu najdroższego konta na 4 osoby) możemy mieć konto Premium już za 15 zł miesięcznie.
5. Od niedawna w ofercie pilotażowej dostępne są dwa nowe pakiety: Mobile oraz Mobile+ (uwaga: w tych pakietach nie można oglądać Netflixa na telewizorze).
6. Roczne korzystanie z Netflixa kosztuje od 348 w najtańszym planie podstawowym do 720 zł w planie premium.
7. Netflixa z jednego konta nie można już oglądać na pięciu różnych ekranach – taka opcja była dostępna w dawnej wersji usługi, teraz maksymalna liczba użytkowników na jednym koncie wynosi 4.
8. Usługa opłacana jest zawsze z jednej podpiętej do Netflixa karty płatniczej (niezależnie od tego, ile osób faktycznie korzysta z usługi).
9. W najtańszym planie podstawowym (za 29 zł miesięcznie) możemy oglądać filmy i seriale tylko na jednym urządzeniu w danym momencie.

Źródło informacji i zrzutów ekranu:
https://help.netflix.com/pl/node/16282?ui_action=kb-article-popular-categories
https://www.netflix.com/pl/#this-is-netflix
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/netflix-wprowadza-do-polski-dwa-nowe-plany-zaplacimy-rekordowo-malo/1gy4mzm
https://help.netflix.com/pl/node/24926

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Maniek
Maniek
2023-06-02 12:21:08

Mam to samo wrażenie. Posiadam wszystkie platformy HBO max, video prime, skyshowtime, Disney i Netflix . Za HBO place 20 zł, za video prime 4.50 zł, za skyshowtime 12.50 i Disney 29zl czyli łącznie 66 zł tyle co sam Netflix . Nie ukrywam że Netflix ma coraz gorsze produkcję więcej w nich polityki i poprawności politycznej LGBT niż treści . Zdecydowanie lepsze produkcję bardziej trzymające się rzeczywistości i książek znajdziemy na pozostałych platformach gdzie spokojnie można współdzielić konto

ROBEK
ROBEK
2023-04-24 14:55:16

Dzbany z Netflixa dalej w zaparte idą, czemu ja mam płacić na 4 osoby za jakość 4K skoro sam będę korzystał, czemu nie zrobią 4K dla jednej osoby? Abonament dla jednej osoby w 480p, kurde w tych czasach to wyświetlacz na lodówce wyższą chyba rozdzielczość ma. Pozbyłem się chwasta i mnie już tam nie zobaczą, polecam Amazon i ich Prime Video za śmieszne 49 zł na rok lub Disney+ 29 zł miesięcznie

Podobne artykuły

Pekao Direct z trzecim miejscem w konkursie Stevie Award
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
19 lutego 2021

Pekao Direct z trzecim miejscem w konkursie Stevie Award

Becikowe – najważniejsze informacje
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
25 lutego 2022

Becikowe – najważniejsze informacje

Maksymalna wartość sporu w EPU
Porady
autor wpisu
Emilia
17 marca 2017

Maksymalna wartość sporu w EPU

Masz kłopot z pożyczką frankową ? Pomoc RPO
Wpisy
author
Aneta Jankowska
04 stycznia 2017

Masz kłopot z pożyczką frankową ? Pomoc RPO

Rzecznik Finansowy ostrzega przed inwestycjami „w weksle”
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 września 2019

Rzecznik Finansowy ostrzega przed inwestycjami „w weksle”

Porównaj