Nowa odsłona EKO kredytów w Pekao

Nowa odsłona EKO kredytów w Pekao

author
Patryk Byczek
25 października 2021

Bank Pekao przedstawił w komunikacie prasowym EKO kredyty, znajdujące się w ofercie instytucji, w nowej odsłonię. Klienci mogą skorzystać z, między innymi, EKO Kredytu Mieszkaniowego z obniżoną marżą i minumum formalności, który jest dostępny dla Klientów interesujących się zakupem lub budową nieruchomości wyposażonej w odnawialne źródła energii. Sprawdzamy szczegóły.

Dodatkowo w Pekao Klienci wciąż mogą skorzystać z Pożyczki Ekspresowej z przeznaczeniem na cele ekologiczne, na przykład na zakup:

 • drzwi,
 • kotłów centralnego ogrzewania,
 • materiałów do ocieplenia domu,
 • odnawialnych źródeł energii,
 • okien.

Przywiązujemy dużą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i wsparcia finansowania celów ekologicznych. Proponujemy klientom EKO Pożyczkę Ekspresową z prowizją 0 proc. Wychodzimy także z jeszcze ciekawszą ofertą kredytów mieszkaniowych z obniżoną marżą, dla tych, którzy od razu przy zakupie czy budowie nieruchomości chcą zastosować ekologiczne rozwiązania.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao.

EKO produkty

Wspominany już EKO Kredyt Mieszkaniowy w Banku Pekao klienci mogą przeznaczyć na instalację:

 • kolektorów słonecznych,
 • paneli fotowoltaicznych,
 • pomp ciepła.

Biorąc taki kredyt hipoteczny w Pekao, kupowana nieruchomość musi być wyposażona w wymienione instalacje, natomiast przy kredycie budowlano-hipotecznym instalacje muszą zostać zaznaczone w kosztorysie prac budowlanych lub kosztorysie na roboty remontowe. Marża kredytu, zakładając, że Klient skorzysta z ubezpieczenia spłaty, będzie obniżona do 1,94%. Ponadto brak jest prowizji za przygotowanie oraz zawarcie umowy. Cała oferta obowiązuje wyłącznie do końca trwającego roku. Zainteresowani mogą skorzystać z oferty w oddziałach banku lub podczas rozmowy z dedykowanym doradcą hipotecznym. Ten zajmie się wnioskiem Klienta od początku do końca, a Klient uda się do banku wyłącznie w celu podpisania umowy.

Z kolei EKO Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne to bardzo dobra propozycja dla osób, które już mają swój dom. Ten produkt można przeznaczyć na instalację:

 • drzwi,
 • kotłów centralnego ogrzewania,
 • materiałów do ocieplenia domu i dachu,
 • odnawialnych źródeł energii,
 • okien,
 • pomp ogrzewania.

Z pozyskanych z EKO Pożyczki Ekspresowej środków Klienci mogą również sfinansować zakup:

 • samochodu z napędem elektrycznym lub hybrydowym,
 • motocykli i skuterów z napędem elektrycznym,
 • rowerów elektrycznych,

lub zrefinansować poniesione koszty zakupów dokonanych od początku 2021 roku.

Warto również dodać, że korzystając z EKO Pożyczki Ekspresowej w kwocie od 5000 do 70 000 złotych Klienci nie zapłacą prowizji. W ramach przygotowanej przez Pekao oferty specjalnej, Klient może otrzymać dodatkowe środki na dowolny cel w wysokości do 1/4 kwoty, która została przeznaczona na cele ekologiczne. Atrakcyjna cena wraz z długim, bo aż do 120 miesięcy, okresem spłaty umożliwi spłacenie inwestycji w niskich ratach miesięcznych, które nie obciążą domowego budżetu. Sprawdź również ofertę kredytów ekologicznych.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/702363/eko-kredyty-w-banku-pekao-w-nowej-odslonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Krotoszyn
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 października 2020

Kasa Stefczyka Krotoszyn

PKO BP w Międzychodzie
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
10 października 2020

PKO BP w Międzychodzie

PKO BP w Radomsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
26 sierpnia 2019

PKO BP w Radomsku

Studenci zapłacą więcej za najem
Aktualności
author
Halszka Gronek
17 sierpnia 2018

Studenci zapłacą więcej za najem

PKO BP w Koźminku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 października 2019

PKO BP w Koźminku

Porównaj