Zgoda KNF na powołanie nowego prezesa Pekao S.A.

Zgoda KNF na powołanie nowego prezesa Pekao S.A.

author
06 lutego 2020

Z dniem 29 listopada 2019 roku Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A. powołała Marka Lusztyna na stanowisko Prezesa Zarządu Banku. Warunkiem objęcia stanowiska było uzyskanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Marek Lusztyn objął stanowisko Prezesa Zarządu Banku Pekao S.A. z chwilą uzyskania zgody od Komisji Nadzoru Finansowego. W przeszłości, nowy prezes, przez ponad dwa lata zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu, gdzie nadzorował działalność Pionu Zarządzania Ryzykami.

Nowy prezes Pekao S.A.

Marek Lusztyn absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Nowy prezes Pekao S.A. ukończył również University of Illinois (Executive MBA) i INSEAD Business School. Pan Lusztyn jest dodatkowo wykładowcą i autorem wielu publikacji naukowych z zakresu bankowości i finansów. Marka Lusztyna w 2014 roku uhonorowano tytułem Future Leader in Global Finance przez Institute of International Finance w Waszyngtonie.

Nowo wybrany prezes zarządu Pekao od połowy 2017 roku był wiceprezesem banku. Wcześniej przez około dekadę pracował w szeregach międzynarodowych Grupy UniCredit, która w tamtych czasach była największym akcjonariuszem polskiego banku. Podczas pracy w Londynie, Monachium i Mediolanie, Marek Lusztyn był odpowiedzialny za globalne funkcje zarządzania ryzykiem obejmujące kilkadziesiąt państw świata. W dalszej przeszłości był dyrektorem departamentu ryzyka finansowego w Banku Pekao S.A.. W świecie bankowości międzynarodowej Marek Lusztyn ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie, a znacznie większą część tego okres współpracował z Grupą Banku Pekao.

Wzmocniony skład zarządu

Marek Lusztyn obejmie stanowisko prezesa banku i będzie tworzył zarząd wraz z:

– Jarosławem Fuchsem – wiceprezesem zarządu,

– Tomaszem Kubiakiem – wiceprezesem zarządu,

– Tomaszem Styczyńskim – wiceprezesem zarządu,

– Markiem Tomczukiem – wiceprezesem zarządu,

– Magdaleną Zmitrowicz – wiceprezesem zarządu,

– Grzegorzem Olszewskim – wiceprezesem zarządu,

– Marcinem Gadomskim – wiceprezesem zarządu.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/483605/wzmocniony-zarzad-banku-pekao-s-a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Dobre wyniki Alior Banku
Wpisy
author
23 maja 2017

Dobre wyniki Alior Banku

Alior Bank w Pułtusku
Oddziały
author
28 czerwca 2019

Alior Bank w Pułtusku

Zysk ING Banku Śląskiego w IV kwartale 2019
Bez kategorii
author
10 lutego 2020

Zysk ING Banku Śląskiego w IV kwartale 2019

Mieszkanie Plus w Łomży
Ekonomia
author
10 listopada 2017

Mieszkanie Plus w Łomży

Santander Bank Polska w Piotrkowie Trybunalskim
Oddziały
author
29 maja 2019

Santander Bank Polska w Piotrkowie Trybunalskim

Pożyczka Kibica w Alior Banku
Wpisy
author
13 czerwca 2016

Pożyczka Kibica w Alior Banku