Bank Pekao otworzył Otwartą Platformę Finansowania (OPF), z której korzystać mogą zarówno Klienci instytucji, jak i firmy niezwiązane z Bankiem Pekao. Dzięki nowemu systemowi zainteresowani będą mogli elektronicznie obsługiwać i finansować faktury.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 08.10.2018
Udostępnij:

Fakturami zarządzać mogą dwie strony: odbiorca i dostawca. Platforma jest skierowana do działalności jednoosobowych, a także największych korporacji. Każdej wielkości firma może korzystać z OPF bez najmniejszych problemów.

Pracownicy Pekao

Uruchomione rozwiązanie daje pracownikom instytucji możliwość do pełnego wglądu do wniosków Klientów. Dzięki temu, przygotowanie oferty szczegółowo i indywidualnie dopasowanej oferty przebiegnie w ekspresowym tempie. Wierzytelności i ich obsługa u obecnych oraz przyszłych Klientów będzie o wiele bardziej dynamiczna. Jest to bardzo poważny krok, ponieważ wartość łączna wszelkich faktur, które są finansowane przez Pekao, wynosi ponad 26 000 000 000 złotych.

Nie tylko dla Klientów

Należy zaznaczyć, że firmy niezwiązane z Bankiem Pekao mogą korzystać z wdrożonej usługi. Aby korzystać z platformy, odbiorca faktury musi wyrazić zgodę na przyłączenie do programu swojego dostawcy. Nie wiąże się to z żadnymi umowami – dostawca musi wystawić odpowiednie oświadczenie. Aktualnie Pekao ma pod sobą aż 80 programów dotyczących finansowania dostawców.

Otwarta Platforma Finansowania działa w oparciu o technologię responsive web design (RWD), która dostosowuje wygląd i rozmiar strony do rozmiaru przeglądarki urządzenia. Dzięki temu wszelkie urządzenia elektroniczne mogą korzystać z OPF. 

Bank Pekao

Bank został założony w 1929 roku, a jego akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


 

Komentarze